sioux  Dołączył: 14 Kwi 2008
 
opiszon, czyli ja sobie rozwaliłem tego droższego? :-/
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
sioux, kup używanego kita, zapłacisz ze 120-150zł. Ja swojego nieużywanego w nowszej wersji II sprzedałem za 150zł, a było to prawie dwa lata temu..
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
sioux ty masz tego pośredniego, jednak poszukałbym na aledrogo albo na giełdzie dał ogłoszenie i kupił "nowego" zamiast naprawiać tego co masz. 100-150zł dasz za AL I albo DAL (optycznie to jest AL II ale okrojony jak już wyżej napisano).
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
sioux, nastaw się na kupno nowego, ale schemat rozbiórki powinien być niemal identyczny dla każdej wersji kita- na dobrą sprawę nie masz wiele do stracenia, więc możesz próbować naprawić.
 

sioux  Dołączył: 14 Kwi 2008
NO cóż. Naprawiłem. Stwierdziłem, że jak wylazło to musi wejść tą samą drogą! Śrubokręt i heja. Ostrzy i ma się dobrze. Tylko trzy zadrapania w platiku ;)
pozdro for all

[ Dodano: 2012-09-14, 20:37 ]
hej!

czy ktoś posiada i używa kluczy do wykręcania pierścieni z obiektywów tzw. Spanner Wrench. Tu podgląd o co mi chodzi:
http://www.ebay.com/itm/H...=item5ae99ae133

Czy ktoś może się wypowiedzieć jakie klucze kupić? Widziałem takie zakrzywione i proste. Szpice i płaskie. Które się najczęściej przydają? Czy Imbusy do kręcenia - regulacji są metryczne? Dzięki za wszelkie wskazówki.
 

pan_kg  Dołączył: 08 Lis 2008
Pstryknąłem kilka zdjęć rozpryskującym się kropelkom wody. Niestety po sesji okazało się że nie tak łatwo wyczyścić pozostałości po zasłych kroplach wody na przedniej soczewce - żadna mikrofibia temu nie sprostała - zostały paskudne ślady po wyschniętych kroplach.
Czym radzicie to wyczyścić?
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Czyściles na sucho czy z pomocą jakiegoś plynu do czyszczenia optyki ?
 

pan_kg  Dołączył: 08 Lis 2008
Na sucho. Jedynie chuchałem :-) . Boję się naciskać mocniej bo nie wiem co z powłokami.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Płyn do okularów - Chemax 3. Powłoki nie są takie słabe. Czystą mikrofibrą nie zarysujesz.
 

All  Dołączył: 24 Wrz 2012
Poniżej wrzucam link do filmu jak rozkręca się 50M 1.4
może komuś się przyda.
http://www.youtube.com/watch?v=-rlDO5Qj6cU
 
jarek65w  Dołączył: 28 Sie 2010
Hejka
DA L 55-300 pstrykal i przestal ostrzyc w pewnym momencie :evil: .
Przedni pierscien obraca sie w bardzo ograniczonym zakresie , 5-10 stopni ?

Czuc twardy opor wiec silowe rozwiazania nie wchodza w gre.
Odkreac "dupke" choc wszystko na niej wyglada ok ?

Jestem w terenie specjalnie po zdjecia a tu taki zonk :-x .

p.s. sorki za ogonki le tu nie mam.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Nie upadł gdzieś? Prawdopodobnie poszły w diabły lub (w wariancie optymistycznym) zeskoczyły prowadnice. Na miejscu, zwłaszcza takim bez ogonków wiele nie zdziałasz. Dupkę też radzę odkręcać w warunkach warsztatowych- małe styki bagnetu lubią wyskakiwać i dotaczać w najciemniejszy kąt pomieszczenia. Nie podłaczaj go do aparatu z włączonym Af. Jeśli na gearancji- serwis Apoll, jeśli po- pytaj lokalnie- tylko najpierw niech oszacują koszt naprawy.
 
jarek65w  Dołączył: 28 Sie 2010
Upadl , raczej nie - predzej zsunal sie podasz jazdy z puszka z podestu.
Puszka wyladowala nizej z 15 cm , na niej szklo.
Miekkie podloze guma/mata.

Nic nie grzechocze kompletnie , tylko twardy opor jest.
Ostrzy od krotkiego konca , na dlugim juz nie da rady wyraznego obrazu zrobic.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
No cóż, możliwe, że mamy przyczynę. Opisywałem w wątku o krótkiej DA* przypadek, kiedy po upadku na miękki tapczan z mniej niż niż pół metra zablokował się pierścień zooma. Plastik i skomplikowana konstrukcja mechaniczna= kłopoty.
 
jarek65w  Dołączył: 28 Sie 2010
Lipa , bede musial szukac serwisu w Lodzi :-/ .
 

boober  Dołączył: 28 Wrz 2009
Czy ktos z was naprawial moze FA 28-70 f:4 AL? Tradycyjny przypadek- odkleila soe tylna soczewka i mam tera stalke.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Możesz wyrzucić do kosza. Może być tradycyjny, lub nowoczesny. Nie słyszałem, żeby ktoś soczewki sklejał, a na pewno nie w rozsądnych cenach.
 

boober  Dołączył: 28 Wrz 2009
Dada napisał/a:
Możesz wyrzucić do kosza. Może być tradycyjny, lub nowoczesny. Nie słyszałem, żeby ktoś soczewki sklejał, a na pewno nie w rozsądnych cenach.


Tradycyjny lub nowoczesny kosz?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Wiklinowy, lub plastikowy.
 
Merle  Dołączył: 20 Gru 2012
szukałem po prawie całym forum, niestety nie znalazłem nigdzie :cry: wiec się zapytam.

Pytanko do Pentaxów ze Szczecina, szukam jakiegoś sprawdzonego serwisu do czyszczenia obiektywów. Mam dwa stare szkiełka kupione za grosze i jakby udało się je reanimować to byłbym mocno szczęśliwy (szczęśliwszy niż teraz:)) na różnych forach przewija się firma Compact ale opinie są skrajnie różne. Gdyby ktoś ze Szczecina zechciał poświęcić chwilkę i podzielić się wiedzą :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach