alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Konfiguracja DNS
Czy ktos mi powie, dlaczego "www.dariusphoto.net" chodzi, a "dariusphoto.net" nie?



Bo sie z obsluga klienta za cholere nie moge dogadac...
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
alkos napisał/a:
Bo sie z obsluga klienta za cholere nie moge dogadac...
poproś z kierownikiem, albo książkę skarg i zażaleń, a tak poważnie to nie wiem
 

motomouse  Dołączył: 14 Sie 2007
Czy efektem "chodzenia" ma byc przekierowanie na http://imp.ovh.net/ ?

Jeśli tak, to chodzi i z www i bez ;-)
 

dpodlejski  Dołączył: 23 Kwi 2006
DNS masz ok, wskazuje na to co trzeba (213.186.33.5?), to raczej coś nie tak z konfiguracją obsługi nazwy przez serwer wirtualny.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
motomouse napisał/a:
Czy efektem "chodzenia" ma byc przekierowanie na http://imp.ovh.net/ ?


Nie, to jest efekt niechodzenia. Powinno przekierowywac do darius.alkos.info z maskowaniem.

Wczoraj jeszcze chodzilo to od "www", ale grzebalem wg. wskazan obslugi klienta i przestalo :evil: :evil: :evil:

Wrocilem teraz do ustawien sprzed "pomocy" i czekam az zaskoczy.



Aha, kazali mi tak:

BOK: Witam, Prosze ustawic nastepujace pole CNAME w strefie DNS domeny:
www CNAME dariusphoto.net

Ja: Nie moge, wyskakuje mi blad.

BOK:
1. usunąć wpis www.dariusphoto.net A 213.186.33.5
2. utworzyć wpis wwwdariusphoto.net CNAME dariusphoto.net



No i przestalo w ogole...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zabrali admina do wojska. Dali automat, naboje, pokazali, gdzie strzelać. Admin strzela, idą do tarcz a tam ani jednej dziurki! Dowódca ruga admina:
- Co kule marnujesz?!
- O przepraszam - powiedział admin pokazując Kałasza - jeśli chodzi u mnie, pociski wyleciały. Problem jest po waszej stronie.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Zabrali admina do wojska.



Hue hue hue :evilsmile:
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
alkos napisał/a:

BOK:
1. usunąć wpis www.dariusphoto.net A 213.186.33.5
2. utworzyć wpis wwwdariusphoto.net CNAME dariusphoto.net

No i przestalo w ogole...


2. utworzyć wpis wwwdariusphoto.net CNAME dariusphoto.net
_________________^ moze brakowalo kropki? :evilsmile:
 

dpodlejski  Dołączył: 23 Kwi 2006
1. ustaw:
dariusphoto.net IN A 87.98.239.2
www.darius.photo.net IN A 87.98.239.2

2. w konfiguracji serwera wirtualnego darius.alkos.info dodaj te dwie nazwy
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
2. utworzyć wpis wwwdariusphoto.net CNAME dariusphoto.net
_________________^ moze brakowalo kropki? :evilsmile:


NIE :-P

dpodlejski napisał/a:
1. ustaw:
dariusphoto.net IN A 87.98.239.2
www.darius.photo.net IN A 87.98.239.2

2. w konfiguracji serwera wirtualnego darius.alkos.info dodaj te dwie nazwy
_________________


Zaraz posprawdzam :-)

dpodlejski napisał/a:
87.98.239.2


Do czego jest to IP tak w ogole...?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Alkos ja bym odradzal MG2, na pierwszy rzut oka OK, ale po dluzyszym uzywaniu wychodzi jakie to straszne badziewie. Potrafi ot tak wyczysic cala 'baze danych', ktora jest przechowywana w jednym pliku - Spinner tak mial. Mi na przyklad zmienil haslo dostepowe i nawet juz nie chce mi sie w tym grzebac, zeby sie jakos do tego dobrac. Interface administracyjny to tez porazka - wrzucenie wiekszej ilosci zdjec zajmuje wieki.

Niestety nie znam podobnej alternatywy - wszystkie inne skrypty galeryjne to straszne kobyly z milionem niepotrzebnych nikomu funkcji.

Moze ktos cos poleci?

dz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Moze ktos cos poleci?


O wlasnie. Kolega potrzebuje prostego w obsludze, na biezaco aktualizowanego portfolio :-)
 

dpodlejski  Dołączył: 23 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Do czego jest to IP tak w ogole...?


underley@rincewind:~:$ host darius.alkos.info
darius.alkos.info has address 87.98.239.2
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dpodlejski napisał/a:
underley@rincewind:~:$ host darius.alkos.info
darius.alkos.info has address 87.98.239.2


A dlaczego jesli wpisze ten adres do przegladarki, wyskakuje mi jakis webmail?
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
alkos napisał/a:
dpodlejski napisał/a:
underley@rincewind:~:$ host darius.alkos.info
darius.alkos.info has address 87.98.239.2


A dlaczego jesli wpisze ten adres do przegladarki, wyskakuje mi jakis webmail?


Komputer - kazdy wie jak wyglada - jak go podpinamy do sieci ma taki swoj numer identyfikacyjny w sieci - tak jak auto ma tablice rejestracyjna :mrgreen:
Ten numerek, przyznawany przez moderatora sieci zwanego adminem ;-) - i nazywamy numerem IP.

Oprocz tego w tej sieci sa komputery ktore nazywane sa serwerami nazw - zajmuja sie tlumaczeniem z polskiego na komputerowe tego, co chcemy widziec.
I tak, jak wpiszesz w przegladarce do dokumentow stron internetowych np. www.alkos.pl, to dziala taki mechanizm, ze zwraca sie do serwera nazw ktory dokonuje "zestawienia" polaczenia pomiedzy Twoim komputerem, a komputerem ktory ma adres sieciowy IP, np. adres 87.98.239.2, bo ma wpisane, ze ma dokonac polaczenia z takim komputerem gdy ktos mu wpisze www.alkos.pl. Stad masz tyle kombinacji w konfigurowaniu DNS'a;-)

Teraz w zaleznosci od tego, jak jest skonfigurowany komputer o adresie sieciowym IP 87.98.239.2, to taki dokument przesle Ci przez siec, a Twoja przegladarka go wyswietli. Jesli to jest domyslnie ustawiona obsluga poczty - to widzisz swoje okienko do poczty np. webmail.

Jesli np. podasz dodatkowe parametry, jak np.. port czyli "numerek przejscia przez drut";-) np. port 2222, to mozesz zupelnie otrzymac na takie dyktum inny dokument. Jak przez port 80, to wyslana zostanie strona internetowa www przykladowo, czyli dokument startowy index.html.
Takie eventy oczywiscie to kwestia ustawienia konfiguracji komputera-serwera o adresie IP 87.98.239.2, bo teraz jest ustawiony tak jak jest i masz to co masz :-)
Ale sciemnilem;-)

BTW, ja na razie polecam skrypt na portfolio o nazwie Pixelpost - ze strony www.pixelpost.org - mozna de facto tego fotobloga przerobic sobie i dodac sporo dodatkow. W kazdym razie, moge pomoc w skonfigurowaniu i uruchomieniu podstawowej wersji tego fotobloga - wiec jak ktos chetny to na prv - w wolnej chwili sluze pomoca.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tok'Ra napisał/a:
BTW, ja na razie polecam skrypt na portfolio o nazwie Pixelpost - ze strony www.pixelpost.org - mozna de facto tego fotobloga przerobic sobie i dodac sporo dodatkow. W kazdym razie, moge pomoc w skonfigurowaniu i uruchomieniu podstawowej wersji tego fotobloga - wiec jak ktos chetny to na prv - w wolnej chwili sluze pomoca.


Heh, wlasnie mi strona pad.alkos.info śmiga na takim - na bloga to on sie nadaje, ale na portfolio niestety nie za bardzo...

Tok'Ra napisał/a:
Ale sciemnilem;-)


No, rzeczywiscie, mi sie tam srednio rozjasnilo ;-) No ale zaufam fachowcom i wklepie wieczorem te deenesy... zobaczymy co bedzie ;-)
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
[quote="alkos"]
Tok'Ra napisał/a:
BTW, ja na razie polecam skrypt na portfolio o nazwie Pixelpost
Heh, wlasnie mi strona pad.alkos.info śmiga na takim - na bloga to on sie nadaje, ale na portfolio niestety nie za bardzo...


To zalezy, czy ktos umie sie w kodzie php grzebac... Ja to niestety na razie biore tylko na logike :-P
Ale jak postawi sie cos takiego http://tinyurl.com/3xpv6t
to tylko cwanie poukladac kategorie dla portfolio, zmienic nazwy linkow na bardziej podpadajace pod portfolio i ... po zmontowaniu frankensztajna wiadomo, ze nie bedzie nic wiecej tam do zrobienia na zasadzie stoi i nie dotykac.
:mrgreen:
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
alkos napisał/a:
na bloga to on sie nadaje, ale na portfolio niestety nie za bardzo...
Jak protfolio, a nie blog, to może coś takiego jak u mnie, czyli IMGallery (patrz stopka). Też można poprzerabiać. Ma całkiem zgrabny panel administracyjny.
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Alkos to ty jesteś importerem ciuchów? A ja myslałem, ze fotografem ;-)

www.alkos.pl

i ... Bóg wie czym jeszcze.

http://www.alkos.com/
http://www.alkos.net/

;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach