tapirek  Dołączył: 14 Wrz 2006
Cytat
Mój bezapelacyjny zwycięzca to Tapirek. Drzewo odbarwione, ale nie za mocno, wszystko w sam raz. Bardzo ładnie wyostrzone.


Jarek, dzięki :oops:

LightZone jest na prawdę świetny, zwłaszcza gdy trzeba poprawiać kolorki...
W RC najfajniejszy jest rozrzut - ilu ludzi tyle wizji zdjęcia :)
 

Musical box  Dołączył: 02 Wrz 2007
valdis62, w tym RC jesteś dla mnie liderem. Dziwi mnie duża ilość prac ze spłaszczonym kontrastem, jak dla mnie to to drzewo wtedy wygląda jak po cyklinowaniu. A może byście się co nie co wypowiedzieli na temat mojej pracy, bo jeszcze nic nie usłyszałem...
 

Tok'Ra  Dołączył: 10 Lip 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Wiesz co? Odechciewa mi się. Przez takich, jak ty. I choćbyś wsadził i tysiąc emotek do swojego posta, to mniej buraczany on nie będzie.

Jakbyś, zamiast wstawiać mister greenów, zapytał w stosownym wątku, czy można skadrować, dostałbyś odpowiedź. A tak, znowu smrodu chcesz narobić. Z wektorem w jednej ławce siedziałeś, czy co?

zorzyk napisał/a:
Jarek nie puścił skadrowanego zdjęcia, i dobrze zrobił, bo każdy wyłom od reguł, to wyłom reguł.
Chciałem tylko przypomnieć, że w poprzednim odcinku bez mrugnięcia okiem puściłem dwie prace reguły łamiące - jedną z ramką, drugą ze skorygowaną perspektywą. Ale - wyciachanie połowy obrazka, to co innego.


 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ładny kotek.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ładny kotek. Ale też chyba skadrowany.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Musical box napisał/a:
valdis62, w tym RC jesteś dla mnie liderem. Dziwi mnie duża ilość prac ze spłaszczonym kontrastem, jak dla mnie to to drzewo wtedy wygląda jak po cyklinowaniu. A może byście się co nie co wypowiedzieli na temat mojej pracy, bo jeszcze nic nie usłyszałem...


Jeżeli o kontrast chodzi to ja wychodzę z założenia że zawsze go zdążę podbić nawet w jpgu więc przy wywoływaniu nie szaleję zbytnio z tym suwaczkiem.
Co do Twojej wersji to jak najbardziej jest akceptowalna jak połowa prac tutaj.
Kwestia wyboru koloru drewna okazała się decydująca mnie się popielate drewno nie widziało podobnie jak i Tobie niemniej sama jaszczurka lepiej wygląda na popielu niż na brązie bo się odróznia. Coż taka zgaduj zgadula z czyimś zdjęciem jest.
Moja miniaturka jest okropna z powodu wyostrzania niestety nie miałem żadnego programu do lepszej obróbki na tym komputerze.
Sam odbiór zdjęcia zależy w dużym stopniu od zestrojenia monitora - na jednym kontrast jest mały na innym duży więc to każdy sobie powinien sprawdzić na jakiejśstronie z tablicami testowymi bo często bywa tak zwłaszcza na lcdkach ze obcinają tony pośrednie przez co traci się szczegóły w cieniach i światłach.
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
Dla mnie najbliżej realu (mimo drobnych różnic) byli: Arczibandit, Jarek Dabrowski, Kfan i Tapirek. Sam z powodu bytności na wyjeździe nie miałem chwili na obróbkę , ale fajnie jest czasem zrobić poprawne zdjęcie ;-) .
Pozdrawiam
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Ganz możesz powiedzieć jaki był kolor tego drewna?
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
Jestem jednym z tych co rozpoznają 16 kolorową paletę więc tylko trochę od niej odbiegnę mówiąc : szarawy.
Ja wywoływałem je tak (hurtem i nie przykładałem się do każdego więc są trochę nijakie ):

drzewo:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach