sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
WI3LKI KONKURS O TORBY
WI3LKI KONKURS O TORBY - EDYCJA 2007


Rozpoczynamy konkurs fotograficzny o trzy nowe, firmowe, orginalne torby/plecaki PENTAKSa ufundowane przez firmę APOLLO a dostarczone przez Piotra (pozdrawiamy) podczas IV Polish Pentax Day.

Nagrody przyznawane będą w następujących kategoriach:
Kategoria 1: dla uczestników IV Polish Pentax Day 2007
Kategoria 2: dla uczestników I Summer Pentax Day 2007
Kategoria 3: dla pozostałych forumowiczów

REGULAMIN:
Proszę uważnie przeczytać regulamin WI3LKIEGO KONKURSU o TORBY - EDYCJA 2007.

1. Konkurs adresowany jest do wszystkich zarejestrowanych użytkowników forum PENTAX@PL.
2. Uczestnicy IVPolish Pentax Day (w skrócie: IVPPD) i/lub ISummer Pentax Day (w skrócie: ISPD) nie mogą startować w trzeciej kategorii konkursowej "dla pozostałych forumowiczów".
3. Użytkownicy forum, którzy uczestniczyli w dwóch tegorocznych spotkaniach mogą przesłać dwa zdjęcia: jedno ze spotkania IVPPD i drugie ze spotkania ISPD z zastrzeżeniem, że gdyby w poszczególnych kategoriach zwyciężyły oba zdjęcia autor tychże zdjęć otrzyma tylko jedną nagrodę a pomiędzy zdobywcami drugich miejsc przeprowadzona zostanie dogrywka.
4. Użytkownicy forum, którzy uczestniczyli w tylko jednym spotkaniu mogą przesłać tylko jedno zdjęcie w kategorii zależnej od tego, w którym spotkaniu uczestniczyli.
5. Użytkownicy forum, którzy nie uczestniczyli ani w IVPPD ani w ISPD mogą przesłać tylko jedno zdjęcie w kategorii III "dla pozostałych forumowiczów".
Uwaga: Oczywiście użytkownicy forum, którzy nie uczestniczyli w żadnym z tegorocznych spotkań mogą przesłać zdjęcia z tych spotkania w dowolnej ilości z zastrzeżeniem, że bezwzględnie i kategorycznie muszą być autorami tychże zdjęć :-P :mrgreen:
6. Tematyka i technika wykonania zdjęć: dowolne we wszystkich kategoriach
7. Osoba przysyłająca zdjęcie na konkurs musi być jej autorem.
8. W skład jury włączeni są wszyscy zarejestrowani, fizyczni i psychiczni użytkownicy forum PENTAX@PL. Ocena zdjęć przeprowadzona zostanie na podstawie ankiet (oddzielnie dla poszczególnych kategorii) przy użyciu najnowocześniejszych technik zliczania głosów.

9. Warunki techniczne przesyłanych zdjęć:
- dłuższy bok - 800px
- rozdzielczość - 72 ppi
- kompresja - jpg (bez ograniczenia wielkości pliku)
- przestrzeń barwna - sRGB

10. TERMIN PRZESYŁANIA ZDJĘć upływa 4 listopad 2007roku. Zdjęcia wystawione zostaną do oceny jako anonimowe prace uczestników w galerii PENTAX@PL (http://manufactura.home.pl/pentax) każda kategoria osobno.
11: Zdjęcia proszę przesyłać na adres michal[kropka]pietak[malpa]onet[kropa]eu
12: W temacie maila proszę umieścić pełną nazwę kategorii [kategoria 1/kategoria 2/kategoria 3] - swój nick z forum.
Przykład:
"Kategoria 1 - sołtys"

13. Nie wywiązanie się, z któregokolwiek punktu regulaminu skutkuje wykluczeniem uczestnika z konkursu.

NAGRODY za zajęcie pierwszego miejsca w poszczególnych kategoriach:
Kategoria 1: torba Pentax + powiększenie zwycięskiego zdjęcia na koszt organizatora + całus od Trefa
Kategoria 2: torba Pentax + powiększenie zwycięskiego zdjęcia na koszt organizatora + całus od Alkosa
Kategoria 3: torba Pentax + powiększenie zwycięskiego zdjęcia na koszt organizatora + zestaw naczyń ... do pozmywania :-P

Organizator rości sobie prawo do zmiany regulaminu w trakcie trwania konkursu bez podania przyczyn.

Wszelkie uwagi, zapytania, życzenia, zażalenia proszę kierować na adres: michal[kropka]pietak[malpa]onet[kropa]eu lub na PW w temacie wpisując "konkurs o plecaki"

 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
A torba/plecak wygląda tak:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
chciałem tylko nieśmiało przypomnieć o konkursie. Póki co frekwencja jest zabójcza - ilość przysłanych zdjęć: sztuk jeden!
 

Tok'Ra  Dołączył: 10 Lip 2006
No bo kto lubi naczynia zmywac?! :mrgreen:
 

maniownik  Dołączył: 28 Mar 2007
Powiem szczerze, że ze trzy razy przeczytałem regulamin i dalej nie rozumiem. Jeżeli nie uczestniczyłem w żadnym z spotkań, a chciałbym wziąć udział w konkursie to mam przesłać zdjęcie z spotkania, na którym nie byłem byle byłbym autorem zdjęcia ? :roll: Instalacja mi siada, proszę o cierpliwe wytłumaczenie ciężko myślącemu koledze.
 

LukD  Dołączył: 25 Wrz 2006
maniownik napisał/a:
mam przesłać zdjęcie z spotkania, na którym nie byłem byle byłbym autorem zdjęcia ?

Mogłeś zaczaić się w krzakach z fotosnajperem... :-D
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
maniownik, to jest specjalny punkt regulaminu dla tych, co nie byli, zeby nie było, że jest jakaś dyskryminacja ;-) :mrgreen:
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Zdjęcie dowolne, ale w jakiejś kategorii? Jakiekolwiek kryteria? Miało być zrobione na PPD? Co będzie oceniane?
 

maniownik  Dołączył: 28 Mar 2007
Dziekizorzyk, bo już nie wiedziałem czy praca mi szkodzi czy po prostu rozumieć to jak jest napisane.
 

Tok'Ra  Dołączył: 10 Lip 2006
No wlasnie, co bedzie, jak ktos wykonal zdjecie poza mapką? :mrgreen:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Drodzy użyszkodnicy!
Chciałem przypomnieć, że za tydzień minie termin nadsyłania zdjęć na konkurs.

vesper napisał/a:
Zdjęcie dowolne, ale w jakiejś kategorii? Jakiekolwiek kryteria? Miało być zrobione na PPD?

Nagrody przyznawane będą w następujących kategoriach:
Kategoria 1: dla uczestników IV Polish Pentax Day 2007
Kategoria 2: dla uczestników I Summer Pentax Day 2007
Kategoria 3: dla pozostałych forumowiczów
Tematyka i technika wykonania zdjęć: dowolne we wszystkich kategoriach

vesper napisał/a:
Co będzie oceniane?

Tok'Ra napisał/a:
No wlasnie, co bedzie, jak ktos wykonal zdjecie poza mapką?

oceniać będą forumowicze tak więc trzebaby spytać każdego z glosujących co będzie oceniane ;-)

Póki co zdjęcia, które już dofruneły są .... zwłaszcza zdjęcie, które przysłał ..... strasznie mi się podoba. Ooo albo to jest świetne ... Nie wspomnę o tym, bo to to już zupełny odlot :shock: Szkoda tylko, że nie ma wśród nich Twojego zdjęcia. Wyobraź sobie jak wspaniale byłoby pochwalić się wśród znajomych: "Wygrałem tę torbę w konkursie fotograficznym!" i "A tę malinkę zrobił mi ....." :-P "A tę stertę naczyń ... " .. yyy, no może te dwa ostatnie przykłądy nie są najlepsze :shock:

Potrzeba przecież tak niewiele:
- wybrać swoje najlepsze zdjęcie. (Tak, tak - dobrze wiesz, o którym mówię. Właśnie o TYM! Wiesz, że jest dobre!)
- przeskalować tak, aby dłuższy bok miał 800px
- wysłać go na adres: michal[kropka]pietak[malpa]onet[kropa]eu w tytule wpisując pełną nazwę kategorii [kategoria 1/kategoria 2/kategoria 3] i swój nick z forum.
Nic więcej - raz, dwa, trzy i po ptakach (ostatnio jakoś modne stało się to powiedzenie :shock: )
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Zaraz, ale to ma być zdjęcie "the best ever made", znaczy najlepsze z najlepszych, czy też najlepsze jakie się zrobiło podczas PPD lub SPD? Czy jeszcze jakoś inaczej?
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
z tego co ja rozumiem to w kategorii zdjec z ppd mają być zdjęcia tam zrobione. w drugim przypadku to samo.
trzecia kategoria jest w ramach równouprawnienia i jesli nie masz zdjec z ppd ani spd to mozesz przysłac the best photo you`ve ever made.
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
dobra... nie bardzo to wszystko rozumiem ale zdjecie wysle...
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
negocjatorek, to by było logiczne, ale z regulaminu jednoznacznie to wcale nie wynika! Zdjęcia do kalendarza też miały być poziome krajobrazem i portretem, a potem się okazało, że np. pojęcie krajobrazu to bardzo względne jest... Więc się wolę w porę upewnić ;-)
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
matb, moze i miały byc takie do kalendarza ale szczerze mowiac nie wiedziałem tego. a ogladajac same zdjęcia nie wiedziałbym, że takie założenie było. Z tego co mówisz to było tylko kilka które to założenie spełniało.

Z regulaminu tutaj dla mnie wynika to bardzo jednoznacznie. Wszystko jest wytłumaczone dwa razy i zawsze inaczej. może dlatego niektórzy mogą się gubić. Dla mnie regulamin jest ok.


Mam pytanie ta torba/plecak jest foto czy nie. Bo pilnie potrzebuje wiekszej foto i nie wiem czy zdjęcia wysyłąć:P :P :P
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
matb napisał/a:
Zaraz, ale to ma być zdjęcie "the best ever made", znaczy najlepsze z najlepszych, czy też najlepsze jakie się zrobiło podczas PPD lub SPD? Czy jeszcze jakoś inaczej?

No może rzeczywiście zapis, np.
Cytat

Kategoria 1: dla uczestników IV Polish Pentax Day 2007

nie jest jednoznaczny z "Kategoria 1: zdjęcia wykonane na IVPPD" ale właśnie o to mi chodziło, tzn. jeśli jakaś kategoria jest "dla uczestników" któregoś ze zlotów to i zdjęcia powinny być tam wykonane.

Jak już wspomniałem tematyka dowolna. Nie chciałem czegoś narzucać z góry tak więc wydaje mnie się, że zdjęcia typu "skaczący przez ognisko pewienforumowiczktórynielubijakłączewyrazy" :-P mogą być jaknajbardziej. Wiadomo, że na zlotach powstało więcej zdjęć imprezowo-podobnych niż dopieszczonych do perfekcji kadrów (choć i takie perełki się znalazły), ale i takie można przysłać - czemu nie? Nie traktujcie tego jak konkurs o "złote kalesony" czy innego oskara. Troche dystansu 8-) :-B
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
sołtys napisał/a:
"skaczący przez ognisko pewienforumowiczktórynielubijakłączewyrazy"
dobra, jeśli wygra zdjęcie Fafniaka, jak ja skaczę przez ogień, to kto dostanie nagrodę? Ja wiedziałem, że nie ma sprawiedliwości :evilsmile: Jeden musi całe ciało poderwać pokonując grawitację, a inny korzysta z grawitacji i palec mu w dół poleci wciskając migawkę...

Fafniakowi po raz kolejny dziękuję za to zdjęcie :mrgreen: mam pamiątkę.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W ramach gratyfikacji Fafniak zrobi Ci zdjęcie z plecaczkiem :mrgreen:
 

Pszczoła  Dołączył: 07 Wrz 2007
W regulaminie nic nie znalazłem, ale spytam dla pewności. Czy zdjęcie musi być wykonane za pomocą Pentaxa? ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach