mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
kompletnie darmowe gadanie
Kompletnie OT, ale skonfigurowałem dzisiaj żonie kompletnie darmowe rozmawianie z teściową:)) [a że gada około 5 godzin miesięcznie, to mi trochę odciąży budżet:)]

Może niektórzy znają, ale i tak zareklamuję, usługa jajah.com (nie, to nie są jaja, wymówcie to po angielsku:)

Nie rozumiem jak to robią, ale efekt jest taki: między dowolnymi dwoma telefonami stacjonarnymi można sobie skonfigurować połączenie pozwalające na gadanie przez 150 minut tygodniowo kompletnie za darmo!

Nie jestem pewien, ale możliwe, że dotyczy to również dwóch numerów stacjonarnych w różnych krajach (idealne jak ktoś ma bliskich w Irlandii:). Dwa numery stacjonarne w Polsce na pewno.

Z punktu widzenia tego forum, ta usługa ma jeszcze jedną fajną opcję. Jeśli ktoś chce, to może na swoim blogu zamieścić przycisk dzięki któremu każdy (z całego świata) będzie mógł do niego zadzwonić nie znając jego numeru (numer może być dowolny, stacjonarny lub komórka). W tym scenariuszu nie badałem kto ponosi opłaty. Ale może kogoś zaciekawić (Alkos na przykład?).


Jakby kogoś interesowały szczegóły, a nie wyrobi się z instrukcjami na jajah.com, to niech tu pisze. W moim wypadku na przykład - teściowa nie ma internetu - konieczna była mała zabawa z plikami cookie.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
mumonzan napisał/a:
Alkos na przykład?).


Kurde, nie mam stacjonarnego... tzn mam linie, ale musze dokupic sluchawke ;-)

Wyprobuje na dniach. Dzieki!
 

konopia  Dołączył: 24 Kwi 2007
mam i jakiś czas już z tego korzystam,
na samym początku było lepiej, teraz pojawiły się pewne organicznie - nie można dodawać telefonów zagranicznych (w stosunku do kraju z którego łączymy się z netem)
ceny połączeń płatnych takiej jak w Skype, ale imho jakość lepsze, już nie dzwonię ze skype tylko z "dżadżach"

teściowa można dodać na nr biurowy czy założyć drugie (trzecie...... pietnaste) konto , potrzeba tylko innego adresu email (i osoby która to zrobi z kraju z którego pochodzi nr) prawie całą rodzinę mam w to wciągniętą 8-)
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
konopia, to potwierdź - dwa numery stacjonarne w różnych krajach też mogą gadać za darmo? (rozumiem sprawę z rejestracją)
 

konopia  Dołączył: 24 Kwi 2007
tak dwa numery w różnych krajach gadają za darmo oczywiście o ile są jeszcze dostępne darmowe minuty
konieczne jest tylko to by każdy ze swojego kraju założył sobie konto w jajah (lub ktoś z dostępem do komputera i sieci, mieszkający w tym samym kraju).

do zainicjowania połączania potrzebny jest komputer z internetem , wygląda to tak:
loguję się na swoje konto w jajah wybieram osobę do której chcę dzwonić, najpierw dzwoni mój domowy, i słyszę w słuchawce po angielsku głos który mówi ze mam poczekać bo jajah nawiązuje połączanie, potem dzwoni telefon u osoby do której dzwonię, ona podnosi słuchawkę i już normalnie można pogadać

mogę nawet zrobić tak ze loguję się na konto ciotki z Francji i łączę ją z babcią w Polsce {obydwie nie posiadają komputerów}(a sam siedzę w UK) obydwie wiedzą jak się zachować w momencie w którym słyszą w słuchawce ........dżadżah...... i mogą sobie porozmawiać ze darmo :mrgreen:

na początku może to się wydawać dziwne, ale szybko wchodzi to w krew, trzeba też pamiętać że na jedno konto można przyporządkować dwa numery stacjonarne - jeden domowy, jeden służbowy, czyli dwie osoby można jednym kontem przyporządkować do jajah

dzwonienie płatne też się opłaca, trzeba tylko uważać by odznaczyć pole z automatycznym ściąganiem pieniędzy z karty
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Z tego, co rozumiem na ich stronie, to żeby gadać za darmo muszę jednak coś wpłacić a conto rozmów płatnych. Dobrze rozumiem?
 

konopia  Dołączył: 24 Kwi 2007
nie wiem,
ja używam tego prawie od samego początku jak to działa,
trochę się pozmieniało od tego czasu,
zawsze mam coś na koncie więc nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie.
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
Nic nie trzeba wpłacać. Dają na dzieńdobry 0,25 EUR i tyle. Stąd zawsze ma się coś na stanie jak się nie używa płatnych funkcji.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Istotnie, działa.
 

costa  Dołączył: 11 Maj 2006
A ma ktoś jakiś patent na najtańsze dzwonienie z internetu (albo poprzez) na jedną polską komórkę?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach