matb  Dołączył: 02 Lis 2006
gięcie krzywej
Jak najłatwiej zdjąć magenty gnąc krzywą? Fotki mi wychodzą takie za bardzo "różowate" i bym tego zaróżowienia się chętnie pozbył. Jak mam suwak, to nie ma problemu, ale jak mam tylko krzywą (RGB) i histogram?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wybierz odpowiedni kanał.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zielony.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
No, zielony. Ale czasem green.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
No, zielony. Ale czasem green.


Byle nie za często.


:-P
 
jolka  Dołączyła: 15 Maj 2007
Jezeli otworzysz okno krzywych , a następnie weźmiesz kroplomierz i z wciśniętym CTRL klikniesz na obszar obrazka, który ci nie pasi, na krzywej pojawi sie punkt który odpowiada temu obszarowi.
Inny sposób to zaznaczenie sobie 3 lub czterech punktów próbnikiem, Określenie wartości koloru RGB lub CMYK, Potem określenie wartośći kolorów prawidłowych które chcę się uzyskać.
Następnie wejśc w kanały i w punkcie wejscia napisać wartość z obrazka, w punkcie wyjśćia tę która się chce uzyskać, i tak dla wszystkich kanałow.
Dobrym sposobem jest też określenie , za pomocą opcji Threshold. naj bardziej czarnego punktu, naj bardziej białego punktu i szarego, A potem kliknięcie odpowiednio próbnikiem krzywej na punkt, czarny biały i szary i tyle
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
jolka napisał/a:
Jezeli otworzysz okno krzywych , a następnie weźmiesz kroplomierz i z wciśniętym CTRL klikniesz na obszar obrazka, który ci nie pasi, na krzywej pojawi sie punkt który odpowiada temu obszarowi.

Dziękuję pięknie za poradę, u mnie w Gimpie (pojawiła się onegdaj przedwczoraj stabilna wersja 2.4.0) działa to doskonale.

Pozdrawiam,
Kytutr
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To jolka dała do wiwatu! :oops:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Kytutr napisał/a:
u mnie w Gimpie (pojawiła się onegdaj przedwczoraj stabilna wersja 2.4.0) działa to doskonale.
Wlasnie przyszedl do mnie razem z Gutsy Gibonem i bylem naprawde pozytywnie zaskoczony. Duzo zmiam na lepsze. Niestety GIMP caly czas nie obsluguje 16-bitow na pixel :-( Developerzy cos przebakuja, ze zaimplementowali rozwiazanie, ktore pozwoli to dodac w wydaniu 2.5, co przy takim cyklu rozwojowym oznacza, ze mozemy sie spodziewac tego wsparcia za minium 2 lata ;-)

dz.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Kytutr napisał/a:
u mnie w Gimpie (pojawiła się onegdaj przedwczoraj stabilna wersja 2.4.0)

O, to muszę zassać, bo mnie za często wywala z 2.4.0-rc2.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Szkoda że nie ma jeszcze wersji 2.4 dla Windows :-/
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Jak nie, jak właśnie zasysam?
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
awakqwq napisał/a:
Szkoda że nie ma jeszcze wersji 2.4 dla Windows :-/


FALSE. Badaj: http://gimp-win.sourceforge.net/stable.html

Gdziekolwiek, jakkolwiek - miłego dnia,
Kytutr
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Lub też na samej górze www.gimp.org
Tam jest link do tego, co podał Kytutr, ale ten adres łatwiej zapamiętać.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
jolka napisał/a:
Jezeli otworzysz okno krzywych , a następnie weźmiesz kroplomierz i z wciśniętym CTRL klikniesz na obszar obrazka, który ci nie pasi, na krzywej pojawi sie punkt który odpowiada temu obszarowi.

Fajnie, ale ja chcę kolory korygować w programie skanującym, a nie PSie, GIMPie czy innym graficznym ustrojstwie ;-)
Ale OK - na razie jakoś sobie radzę, czasem nawet w "postprocesie" po skanowaniu.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Kytutr napisał/a:
FALSE. Badaj: http://gimp-win.sourceforge.net/stable.html
Ale tam jest przeciez 2.2.17....

dz.
 
jolka  Dołączyła: 15 Maj 2007
Gimpa znam mało ale w PS to trochę kumam, w razie co chętnie służę pomocą
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
matb napisał/a:
Fajnie, ale ja chcę kolory korygować w programie skanującym
A jaka roznica? Skaner skanuje zawsze tak samo. Najlepszy workflow do skanera, to nauczyc sie tak zeskanowac plik, zeby mozna bylo z niego jak najwiecej wyciagnac w ulubionym programie.

dz.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
2.2.17? Dzerry, jaja sobie robisz, czy ci przeglądarka stronę z cachu ciągnie?

... jest jeszcze jedna możliwość. Ja i Kytutr mamy grupową halucynację.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
dzerry napisał/a:
Ale tam jest przeciez 2.2.17....


Hmmm, u mnie wyświetla 2.4.0, może twoja przeglądarka zaserwowała Tobie stronę z pamięci cache?

jolka napisał/a:
Gimpa znam mało ale w PS to trochę kumam, w razie co chętnie służę pomocą


Nigdzie w poście nie zaznaczyłaś, że chodzi Ci o PS :-) Na szczęście zadziałało i w Gimpie.

Pozdrawiam,
Kytutr

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach