PBF  Dołączył: 22 Sty 2014
Auto Revuenon 28-200 MC 4,0-5,6 / Soligor 70-150 / f 3,5
Witam , zakupiłem ostatnio trochę sprzętu, obiektywy głównie z mocowaniem Pentax , sprawdzone body na film mam jedynie z mocowaniem m42 jeśli chodzi o mały obrazek, przejściówkę natomiast posiadam m42 - eos więc na cyfrze też nie sprawdzę obiektywów . Z racji ze prawie nigdzie nie mogę znaleźć żadnych opinii o nich, ani konkretnych sampli a przejściówka pentax - eos do tanich widziałem że nie nalezy mam pytanko czy warto inwestowac w przejsciowke żeby podłączyć te szkła pod cyfrę ?
Jezeli ktos uzytkowal interesuje mnie glownie bokeh, ostrzenie oraz parametry przy skrajnych zakresach, recuenon wydaje sie mocno uniwersalny przy zakresie od 28 do 200 w dodadku nie jest ani ogromny ani bardzo ciezki nie wiem jednak jak sie sprawuje w praktyce, soligor natomiast jesli chodzi o parametry sugerowalby ze moze byc calkiem dobry w portrecie jednak na potwierdzenie tych domyslow tez nie posiadam dowodu :/

Trzecie szklo ktore posiadam z pomocwaniem pentax to jest carenar 55 mm ze światłem 1,7 , posiadam jednak auto revuenona z mocowaniem m42 o identycznych parametrach wiec to szklo akurat byłoby mi zbędne .

Opinie ja sprawdzają się te szkła pod aparatami do ktorych zostaly stworzone tez mnei interesuja, bo jesli bylyby warte uwagi moze bym sprzedal reuveflexa z mocowaniem m42 i nabyl sobie pentaxa:)

będę wdzięczny za opinie jesli ktos mial stycznosc z tymi szklami lub ma wglad do informacji o nich, pozdrawiam
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Revuenon obiektywów nie produkował a była to marka pod jaką sieć domów handlowych Quelle sprzedawała sprzęt produkowany przez różnych producentów.
Obiektywy o ogniskowej 28-200 było kilka, ale jeden konstrukcji Kobori był znamienity tyle, że on do małych nie należał, bez zdjęć nic nie powiem.
Soligor - to też różnie, zarówno szkła konstrukcji własnej jak i szkła innych producentów. 70-150 F3,5 może być konstrukcją własną Soligora jak równiez może być to konstrukcja Kirona, tu podobnie bez zdjęć obiektywu ciężko cokolwiek powiedzieć.
Przejściowka PK/Canon wcale nie jest droga, dobrą można znaleźć poniżej 50 zł.
 
PBF  Dołączył: 22 Sty 2014
Witam, wstawiam w takim razie zdjęcia obiektywów , może to coś pomoże






 

piotr_w  Dołączył: 14 Lis 2006
Niektóre Soligory były naprawdę dobre jak na swoje czasy, tego 70-150 miałem kiedyś w rękach, solidne szkło, AFAIR oryginalnie jest to Tamron.

Co do Revuenona 28-200/4-5,6, to ani zakres ogniskowych, ani jasność (ciemność) do mnie nie przemawia.
Typowe szkło do wszystkiego, czyli do niczego.
 
PBF  Dołączył: 22 Sty 2014
piotr_w napisał/a:
Niektóre Soligory były naprawdę dobre jak na swoje czasy, tego 70-150 miałem kiedyś w rękach, solidne szkło, AFAIR oryginalnie jest to Tamron.

Co do Revuenona 28-200/4-5,6, to ani zakres ogniskowych, ani jasność (ciemność) do mnie nie przemawia.
Typowe szkło do wszystkiego, czyli do niczego.



Hm no niby tak chociaż ciekaw jestem jakie daje efekty zwłaszcza przy skrajnych ogniskowych , kupiłem za 200 pln arsata 80-200 z gwintem na m42, światło w nim 4,5 , ogniskowa już bardziej ograniczona a szału niestety też nie ma, więc jeśli to szkło byłoby porównywalne to przynajmniej w dobra pogode kiedy jest ok światło nie wiem czy bym nie wolał nosić jego jednego niż 80-200 do tego 50-tke i jeszcze jakieś 28 oddzielnie :)

No i jedno szkło za 100 pln a nie 4 za 400, mowa oczywiście o obiektywie jako tzw spacerówce , do wyższych celów to wiadomo że jasne stałki przede wszystkim :)

W cyfrze mam na szczęscie bardzo jasny wizjer dobry do ostrzenia z manualami nawet przy ciemniejszych szkłach, jasnością chyba tylko eos 3 któego kiedyś miałem był lepszy, wizjer marzenie:)


Ps : a gdzie takie przejścióweczki w cenie 50 pln można by nabyć ?
 

piotr_w  Dołączył: 14 Lis 2006
PBF napisał/a:
...przynajmniej w dobra pogode kiedy jest ok światło nie wiem czy bym nie wolał nosić jego jw jednego niż 80-200 do tego 50-tke i jeszcze jakieś 28 oddzielnie :)


Nadal nie wiem po co taki zoom, musisz go domknąć do f8-11 aby uzyskać w miarę efekty,
do tego na obu końcach pewnie będzie mydło.

Ja wolałbym 35mm, zrobisz nim 90% zdjęć, a na te 10% trzymaj w kieszeni jakieś 135/2.8.

Jak potrzebny jest taki jeden super uniwersalny zoom, to chyba dopiero Tamron 28-200 sobie jakoś radzi.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
piotr_w napisał/a:
Jak potrzebny jest taki jeden super uniwersalny zoom, to chyba dopiero Tamron 28-200 sobie jakoś radzi.

Jakość Tamrona jak i Sigmy o podobnym zakresie stoii bardzo daleko za jakością Kobori i którym wspominałem wcześniej, nie wspominając o szklach zaczynających się do 18mm.
Gdzieś mam testowe foty nim zrobione to może je znajdę i wstawię.

Ten Revuenon nie ma jednak nic wspólnego z Koborii, on ma inne parametry jasności.
 
PBF  Dołączył: 22 Sty 2014
Mowa o takim szkle ( jasność 3,5 - 5,3 )


http://forum.mflenses.com/viewtopic.php?t=19194

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach