Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
pomocy z open office 2.3
zaraz sie wsciekne
mam sciagniety soft
mam sciagniete pliki slownikow
robie (wedlug mnie ) wszystko co napisali zeby dzialaly
ale proste testy ortograficzne....i slowniki nie dzialaja....
czy ktos moze mi udzielic pomocy ?
krok po kroku napisac co robic?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Fafniak, nie wiem czemu Ci nie działa bo powinno. Jedyne co mogę poradzić to pobrać oo polskie np OpenOffice.ux http://www.ux.pl/openoffice/?page=download
słownik PL jest w nim zintegrowany i działa automatycznie
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
awakqwq, ja tym bardziej nie wiem :mrgreen: :mrgreen:

nie moge dosjsc do ladu jesli chodzi o licencje komercyjna na ta wersje UX ? Czy ja ten soft musze kupic?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
nie oo jest darmowy, ale możesz kupić wtedy masz usługi dodatkowe jak helpdesk i płytke z programem (nie trzeba wtedy z sieci ściągać). Oo możesz za darmo wykorzystywać również komercyjnie :-D

[ Dodano: 2007-10-21, 21:34 ]
chyba się jednak pomyliłem przeczytałem licencje UX:
"Licencja na użycie OPROGRAMOWANIA udzielana jest LICENCJOBIORCY odpłatnie. W tej sytuacji LICENCJOBIORCA powinien przed użyciem OPROGRAMOWANIA uiścić odpowiednią opłatę bezpośrednio LICENCJODAWCY lub wskazanej przez niego firmie posiadającej status dystrybutora OPROGRAMOWANIA. Oznacza to zakupienie przez LICENCJOBIORCĘ licencji na użycie OPROGRAMOWANIA."

[ Dodano: 2007-10-21, 21:36 ]
Fafniak, mam dla Ciebie rozwiązanie:
OpenOfficeT7

http://www.openzone.pl/
"OpenOfficeT7 rozpowszechniany jest bezpłatnie. Można go legalnie używać w firmie i w domu na dowolnej ilości komputerów."

jest pl
jest słownik pl
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na stronie http://www.ux.pl/openoffice/ jest również taki tekst "Istnieje także możliwość samodzielnego pobrania darmowej wersji OpenOffice.ux.pl z Internetu."

[ Dodano: 2007-10-21, 21:42 ]
Na stronie o licencji piszą jednak, że wersja darmowa jest wyłącznie do użytku domowego czyli odpada.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Testowałem OpenOfficeT7 w niczym nie ustępuje Oo.Ux powiedziałbym że jest nawet ładniejszy. Irytuje tylko reklama powitalna przy 1 otwarciu ale w końcu to niska cena za pełnoprawny pakiet biurowy ;-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
awakqwq napisał/a:

"OpenOfficeT7 rozpowszechniany jest bezpłatnie. Można go legalnie używać w firmie i w domu na dowolnej ilości komputerów."

ktoś tam się zagalopował, w firmie nie można używać bezpłatnie żadnego oprogramowania.
Nawet jak autor/producent freewaru nie podał ceny na licencję, musimy sami oszacować wartość programu na podwstawie cen programów podobnych i opłacić naszego krwiopijcę znaczy US
 

pavlos  Dołączył: 05 Wrz 2007
Fafniak, ja mam OpenOffice 2.3 Sun-a i na WinXP mi działa
Sprawdź, czy w katalogu C:\Program Files\OpenOffice.org 2.3\share\dict\ooo\ masz te pliki ze słownikami. I czy w pliku dictionary.lst są wpisy:
DICT pl PL pl_PL
HYPH pl PL hyph_pl_PL
THES pl PL th_pl_PL_v2
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
awakqwq napisał/a:
Fafniak, mam dla Ciebie rozwiązanie:
OpenOfficeT7

dzieki - sciagam - zobacze...

[ Dodano: 2007-10-21, 21:58 ]
Pentagram napisał/a:
Nawet jak autor/producent freewaru nie podał ceny na licencję, musimy sami oszacować wartość programu na podwstawie cen programów podobnych i opłacić naszego krwiopijcę znaczy US
- tia... jak sobie to konkretnie wyobrazasz?
fakture kosztowa zrobic ? :-P
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Fafniak napisał/a:
- tia... jak sobie to konkretnie wyobrazasz?
fakture kosztowa zrobic ? :-P

robisz DW jako przychód, podlegający opodatkowaniu. :->
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pentagram napisał/a:
ktoś tam się zagalopował, w firmie nie można używać bezpłatnie żadnego oprogramowania.
Masz na ten temat jakieś konkretne informacje? Ostatnio (kilka miesiecy temu) oficjalna wykładnia mf była taka, że jak jest bezpłatny dla wszystkich (OO każdy moze mieć za darmo) to jest za darmo. Wyłączenia dotyczyły sytuacji, że producent nagle komuś da program za darmo, a normalnie to on ma cenę w cenniku.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
1. Ale chodzi o standardowe słowniki, czy jakieś inne specjalne. Bo standardowe OO sam ściąga, które mu wskażesz i instaluje. Nie musisz sam wcześniej ściągać. "File>wizards>install new dictionaries". U mnie działa jak złoto, mam kupę słowników, łącznie z takimi jak portugalski, kataloński itp.

2. Z tego co pamiętam, OO nie rozpoznaje automatycznie języka w którym piszesz. Musisz go ustawić w zakładce... Format>Character. Debilne miejsce. Ile ja się tego kiedyś naszukałem...

 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Pentagram, IMHO jesteś w błędzie, ale prosze pokaż mi ustawowe uzasadnienie twojego twierdzenia.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
zorzyk, oczywiście, że może posiadać za darmo ale aby wykorzystać go do generowania przychodów w jakiejkolwiek działalności gospodarczej należy go opodatkować. W praktyce jest to uzależnione od polityki danego US.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
narazie openofficeT7 - dziala i tylko o to chodzi....
dziekuje wszystkim za rady.....
a co do US - to przyznam ze nei bardzo widze mozliwosci zarejestrowania calego softu ktory udalo mi sie kupic bez faktur ale z nosnikami lub tylko przez internet....

[ Dodano: 2007-10-21, 22:12 ]
heh a co mam zrobic z lightroomem ktory "dostalem" w zamian za przejecie przez adobe RAWSHOOTER-a ?
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
awakqwq, niestety US nie rozumie, że coś może być free i wymaga na to faktury zakupu. W przeciwnym wypadku w razie kontroli policzą Ci za każdego openoffice na komputerze karę adekwatną do kary za używanie oprogramowania podobnej klasy jakie znajduje się na rynku, czyli w większości przypadków będzie to MS Office.
Miałem okazję się o tym przekonać przy dwóch kontrolach
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pentagram, - ja czegos nie rozumiem.....przeciez zakup softu jest KOSZTEM !!!!!! Jak mozna doliczyc kare za posiadanie czegos BEZ faktury ?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Pentagram napisał/a:
Miałem okazję się o tym przekonać przy dwóch kontrolach
Czy tp jest aby zgdone z prawem? A co z firmami IT, takimi na przyklad jak tak w ktorej pracuje, ktora korzystaja na potege z softu opensource? Moim zdaniem to sie nadaje do trybunalu konstytucyjnego.

dz.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
A może tak?:
skoro masz go za darmo, to wchodząc w jego posiadanie się wzbogaciłeś - dostałeś soft, a nie wydałeś pieniędzy. Więc walą karę za niewykazany przychód. :mrgreen:
Paranoja.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pentagram napisał/a:
czyli w większości przypadków będzie to MS Office.
Co majwyżej (o ile, to co mówisz jest zgodne ze stanem prawnym, bo na moje oko, nie jest) cene za OO_UX, czyli 100 zł albo ileś według cennika, a nie MS Office.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach