zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Giełda
Witam!
Może ktoś powie, że nie mam racji- trudno, ale uważam, że jeśli ktoś wystawia w giełdzie forum coś do sprzedania, to między innymi dlatego, aby osoby z forum mogły kupić w pierwszej kolejności a jeśli nie ma chętnych wystawić dopiero na alledrogo.
I mam na myśli ten batery pack do MZ/ZX jakiś frędzel nie z forum przebił mnie o 2 zł. Nie mam wprawy ani programów do wygrywania licytacji i troche mnie to wpieniło.:( :evilsmile:
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Pewnie uzywal jakiegos SNAJPERA.
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
jasne, ze tak i gielda nie powinna byc moderowana
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
Cytat
Może ktoś powie, że nie mam racji- trudno, ale uważam, że jeśli ktoś wystawia w giełdzie forum coś do sprzedania, to między innymi dlatego, aby osoby z forum mogły kupić w pierwszej kolejności a jeśli nie ma chętnych wystawić dopiero na alledrogo.
zenza, nie rozumiem tego tekstu. Przecież ten baterry pack od początku wystawiony był na aukcję i oczywistym było, że ktoś (np. spoza forum) może przebić Twoją ofertę.

??
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Cobretti napisał/a:
jasne, ze tak i gielda nie powinna byc moderowana

Moderacja jest potrzebna. Doswiadczenie na to wskazuje.

dz.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zawsze byłem przeciwnikiem podawania adresów aukcji w giełdzie.
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Moderacja musi być, ale albo proponujemy coś naszym koleżankom i kolegom w pierwszej kolejności albo nam to wisi, to wtedy od razu na Allegro a nie na forum, które i tak przeglądam jak chce coś kupić. Chyba nie taki jest sens naszej giełdy na forum?
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Dlaczego? Uważam, że to nic zdrożnego, jak ktoś, wystawiając coś na Allegro czy innym Ebayu, informuje o tym na forum.

Choć z drugiej strony zasadą giełdy jest podanie ceny, i tu jest zgrzyt z Allegro...
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
zenza napisał/a:
Moderacja musi być, ale albo proponujemy coś naszym koleżankom i kolegom w pierwszej kolejności albo nam to wisi, to wtedy od razu na Allegro a nie na forum


Dochodzi jeszcze kwestia tego, ze zazwyczaj znamy osobe z forum i latwiej jestesmy w stanie jej zaufac. Wtedy wstawianie aukcji w gieldzie ma duzy sens.

Ja sam nie mam nic przeciwko wstawianiu aukcji w gieldzie, mnie to w niczm nie przeszkadza: ktos chce prosze bardzo, jesli nie to niech nawet nie czyta (po to wstawia sie [AUKCJA] w naglowku.)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
Dlaczego? Uważam, że to nic zdrożnego, jak ktoś, wystawiając coś na Allegro czy innym Ebayu, informuje o tym na forum.

ale w tym miejscu, jak rozumiem, nie chodziło o to, że ktoś wystawił na allegro i li tylko poinformował, ale wystawił i na allegro i na naszej giełdzie (jeśli źle zrozumiałem to sorki) ... iii chyba zaczynam się przychylać do opinii Żorża i teraz jak widzę Zenzy coby jednak zabronić linkowania jakicholwiek aukcji na naszym forum :roll:
 

Misiek  Dołączył: 05 Lip 2007
sołtys, ale jak zabronimy linkowania allegro w Giełdzie, to będzie linkowanie allegro w Hyde Parku, albo w działach sprzętowych. Tak jak jest, może nie jest idealnie, ale jest porządek i zainteresowani mają "swój" dział, w którym sprzedają/kupują/dają ogłoszenia.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Misiek napisał/a:
sołtys, ale jak zabronimy linkowania allegro w Giełdzie, to będzie linkowanie allegro w Hyde Parku, albo w działach sprzętowych.

ooooo już my, z Żorżem na czele przypilnujemy, żeby tak nie było - spokojna Twoja rozczochrana :mrgreen:
Misiek napisał/a:
Tak jak jest, może nie jest idealnie, ale jest porządek i zainteresowani mają "swój" dział, w którym sprzedają/kupują/dają ogłoszenia.

też tak myślałem .... ale jak mawiają klasycy "poglądy są po to, żeby je zmieniać" 8-)
 

Misiek  Dołączył: 05 Lip 2007
Mnie się jednak podoba to, że wszystko zwiazne z kupnem/sprzedażą jest w jednym miejscu. Jak ktoś nie jest zainteresowany to nie wchodzi, a jak jest to przeglądnięcie średnio 5 ogłoszeń dziennie nie jest dla niego problemem.

Mam nadzieję, że jak będą szykowały się zmiany, to nie będzie to decyzja "z góry" tylko jakieś głosowanie na forum.
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
zaczynam się przychylać do opinii Żorża i teraz jak widzę Zenzy coby jednak zabronić linkowania jakicholwiek aukcji na naszym forum

Moim zdaniem linkowanie aukcji jest OK. Jeśli tylko jasnym jest od początku, że jest to aukcja to co w tym złego? A tak było w tym wypadku.
zenza napisał/a:
Nie mam wprawy ani programów do wygrywania licytacji i troche mnie to wpieniło

Bez przesady -też nie mam programów i kilka razy udało mi się wygrać. Na tym to polega -Jeśli nie masz możliwości śledzenia aukcji i licytowania w ostatnich sekundach to trzeba było od razu dać tyle ile gotowy byłeś wyłożyć na ten battery pack i po krzyku. W ten sposób przynajmniej nie przekracza sie znacząco budżetu :mrgreen:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
A ja nie widzę nic złego w tym, że ktoś podaje link do swojej aukcji. Biorąc udział w licytacji wszyscy powinni zdawać sobie sprawę, że mogą być przelicytowani. Równie dobrze można mieć pretensję przy zwykłym ogłoszeniu, że ktoś się zgłosił wcześniej i wprowadzć ograniczenie, że zgłaszć chęć kupna można po upływie np. sześciu godzin.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ograniczenie zglaszania checi kupna z oferty w Giełdzie dotyczy moderatorów.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
zorzyk, musisz od razu tak głośno o tym mówić ;-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ach, bo znowu będzie, że kolorowi wszystko skupują ;-)
 

yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
Nie wiem jak inni, ale ja wczesniej wstawilem sprzet do sprzedania w gieldzie i po poczatkowym zainteresowaniu, a pozniej rezygnacji kilku forumowiczow wystawilem sprzet na allegro podajac do tego jeszcze linki. Mysle, ze to dobre rozwiazanie, bo forumowicze mieli okazje kupic sprzet bez licytowania sie i niepotrzebnych pozniejszych zgrzytow. Takie rozwiazanie moim zdaniem ma sens. Wystawiamy na okreslony czas sprzet w gieldzie jak nie ma chetnych na kupno wstawiamy wtedy linki na allegro (jezeli tam wystawilismy pozniej ten sprzet).

Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach