negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
  Kalendarz spotkań towarzyskich
Ostatnio nie mogę w ogóle ustalić godziny ani daty spotkania z moją lubą, więc wpadłem na pomysł wykorzystania największego zabójcy mojego czasu - komputera w ustaleniu godziny spotkań. Jednak to wszystko nie jest tak łatwe jakby się wydawało. Na początku stwierdziłem: założe bloga i zrobię tam tabelke z dniami tygodnia i godzinami tak, żeby w efekcie było widać które godziny są wolne od zajęć... Jednak tabelka na blogu jest za długa i nie chce jej zrobić. Można też zrobić to w excelu i zamieścić na jakiejś stronce. Tylko wątpię, aby moja luba chciała wysyłać pliki na jakikolwiek serwer poza tym jest to rozwiązanie dosyć kłopotliwe. Dobrze byłoby zrobić formularz na stronie ale to też nie jest chyba najwygodniejsze i dosyć pracochłonne.

Czy macie jakiś pomysł na stworzenie takiego kalendarza ? Ważne żeby był przede wszystkim wygodny w obsłudze. pozdrawiam
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Google Calendar. www.google.com/calendar
Tworzysz kalendarz publiczny i luba widzi gdzie masz okienko a kiedy jesz obiad. W uzytkowaniu bardzo proste.
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
kierdel, dobra. ale mi chodzi o to, żeby mój i jej były koło siebie, żeby nie trzeba było klikać, dzwonić pytać. Bo co z tego, że ona bedize wiedziała kiedy mam wolne, jak ja nie bede wiedzieć, kiedy mi nalot zrobi ;P

[ Dodano: 2007-10-30, 16:30 ]
kierdel, wlasnie męcze twój* kalendarz



* polecony przez Ciebie ;)

[ Dodano: 2007-10-30, 16:33 ]
widzę, żę można wprowadzić osobę, która ma uprawnienia do zmiany danycch w kalenarzu więc może coś z tego będzie ;)
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
negocjatorek napisał/a:
kierdel, dobra. ale mi chodzi o to, żeby mój i jej były koło siebie

To w takim razie moze google documents? Tam mozna sobie zrobic excela i edytowac wspolnie. Mozesz zrobic lubej i swoj grafik w dowolny sposob.
http://docs.google.com/

[ Dodano: 2007-10-30, 16:38 ]
negocjatorek napisał/a:
[ Dodano: 2007-10-30, 16:33 ]
widzę, żę można wprowadzić osobę, która ma uprawnienia do zmiany danycch w kalenarzu więc może coś z tego będzie ;)

Aaaa, no to bedzie jeszce prosciej :-B
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
Na chwilę obecną po jakimś pół godziny ogladania tego co mi dałeś jesem prawie zdecydowany na docs.google.com mam tylko jeden problem. W pierwszej kolumnie rozpisałęm godziny co pół godziny (miałem w excelu wypisane) a dni chciałem wypisać w pierwszym wierszu na zasadzie B1 30/10/2007 | C1 30/10/2007 | D1 31/10/2007 | E1 31/10/2007 | F1 01/11/2007 | G1 01/11/2007 | itd. Mam pytanie w związku z tym. idzie to jakimś skryptem zrobić tudzież przeciągnąć za jakiś róg ?

[ Dodano: 2007-10-30, 20:12 ]
zrobiłem już to co chciałem zgodnie z formułą:

na początku zrobiłem date z formuły | w kolumnie B wpisałem =Ax (gdize x to numer wiersza) | w kolumnie C =Bx+1 . Potem złapałem za 2 komórki Bx i Cx i za róg przeciągnąłem i mam tak jak chce :D

Teraz mam gratisowe pytanie:

Czy idzie zablokować pierwszą kolumnę tak jak idzie zablokować pierwszy wiersz ?? chodzi mi o docs.google.com

Już przeczytałem: nie idzie na raize blokować kolumn. Szkoda.
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
Kurczę, poruszyliście bardzo ciekawy problem... jest już późno i wybieram się lulu, ale... z rok temu w naszym dziale poświęciliśmy na prawdę sporo wysiłku żeby znaleźć rozwiązanie podobnego problemu: 8-20 osób - wspólny kalendarz/terminarz niezależny od tego czy dany człowiek używa OUTlooka, Notesa, Bata, przeglądarki...
ni ma - to jedyna konkluzja.
Widzę tu potencjalną niszę rynkową....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach