Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
ja mam zakończone.
w sumie chętnych jest 4
więc może spróbujemy inaczej??

przy tej ilości każdy przygotuje 4 foty i roześle do każdego po jednej oczywiście :-)
ciekawe co z tego wyjdzie
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Rivelv, dla mnie bomba!
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
oo, może będzie 5 osoba. Ale jaj jej nic nie wyślę bo mieszka pod jednym dachem ze mna. Krew z krwi, moje geny :-)

Tylko konto musi sobie założyć.

Ja jestem na tak. Tylko czy znajdę 3 albo 4 godne zdjęcia ?
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Dobra 4 osoby. (Moze 5)
Czekamy na zgody pozostalych
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Enzo napisał/a:
Widzisz Jurgen? Widzisz? Tak trzeba żyć! A nie 840 trzaśnięć migawką w jeden wieczór. Gdzie to będziemy teraz wieszać? Że co na zachętę?
Elektroniczna ramka jak znalazł ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
jorge.martinez napisał/a:
Elektroniczna ramka jak znalazł

W życiu tego na żywo nie spotkałem. W sensie u kogoś w mieszkaniu, bo w sklepach, to wiadomo.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Enzo napisał/a:
jorge.martinez napisał/a:
Elektroniczna ramka jak znalazł

W życiu tego na żywo nie spotkałem. W sensie u kogoś w mieszkaniu, bo w sklepach, to wiadomo.

Ja kiedyś myślałem, żeby kupić takie coś babci, ale nie zdążyłem :-(
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ja mam kilka ram do wypełnienia zdjęciami, ale nie mogę znaleźć nigdzie filmiku co kupić i jak to dobrze zrobić, by nie niszczyć zdjęć i można by je było wymieniać bez śladu.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
jorge.martinez, podsyłam Tobie taki link:
http://www.korex.net.pl/f...9%C4%87#p131549
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
jorge.martinez napisał/a:
Ja mam kilka ram do wypełnienia zdjęciami, ale nie mogę znaleźć nigdzie filmiku co kupić i jak to dobrze zrobić, by nie niszczyć zdjęć i można by je było wymieniać bez śladu.

Ostatnio wieszałem wystawę bez ram na gwoździach przybijanych bezpośrednio do zdjęć... Natomiast z warsztatów Epsona zapamiętałem, że jeśli już czegoś używają do przytrzymania odbitki na passe-partout , to jest to jakaś taśma papierowa. Niestety nie pamiętam już jaka. Natomiast dotyka ona jedynie niezadrukowanego brzegu (warto robić większe marginesy), którego można się po takiej operacji pozbyć.
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Enzo napisał/a:
do przytrzymania odbitki na passe-partout , to jest to jakaś taśma papierowa.


Szara (właściwie brązowa) introligatorska podklejana taśma papierowa. Klej uaktywnia się na ślinę - to jest to samo jak w znaczkach pocztowych. Jeśli kto nie ma śliny to może używać mokrą gąbkę.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Enzo napisał/a:
którego można się po takiej operacji pozbyć.
Ja nie chcę czegoś takiego, bo mam odbitki o wartości sentymentalnej i nie chcę ich niszczyć nawet o milimetr. Ja widziałem kilka filmików na YT i najfajniejszy pokazywał jak kobieta nawala mnóstwo kleju między karton a spód i tak sobie to się kisi :-) A ja bym chciał się nauczyć robić to elegancko i nawet mogę kupić tę bezkwasową taśmę i karton i nie wiem co jeszcze trzeba.
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Spośród wielu rzeczy jakie wykonywałem w swej karierze była też oprawa obrazów (zdjęć i czegokolwiek jeszcze).

Rysunek, który przed chwilą wykonałem przedstawia mocowanie zdjęcia z passe-partout za pomocą niewielkich, wąskich pasków podklejanej taśmy papierowej. Od strony pleców rzecz jasna - jedynie dla potrzeb prezentacji są tu przebitki strony frontowej. W rzeczywistości od strony pleców jest biało - tak tył zdjęcia (co oczywiste) i kartonu passe-partout. Gdy jest dodatkowo ramka i szyba (+ tektura jako plecy) to nie potrzeba dodatkowych umocnień. Chyba że zdjęcie po bokach odstaje od passe-partout - wtedy można dokleić dodatkowe paski taśmy papierowej. Na rysunku jasny margines jakby na zdjęciu to zachodzące na niego passe-partout od frontu. mamy więc i kadrowanie ;-) Byle nie za dużo.
Mniej więcej wygląda to tak:

 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
jorge.martinez napisał/a:
A ja bym chciał się nauczyć robić to elegancko i nawet mogę kupić tę bezkwasową taśmę i karton i nie wiem co jeszcze trzeba.

A może takie coś:
https://www.youtube.com/watch?v=Xv4-Zk0Nz0k
- bardzo relaksujący filmik IMHO.
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
szpajchel, ja miałem lepiej, wręcz komfortowo. Passe-partout wycinała maszyna CNC. To co na tym filmiku to koszmarny sen "oprawcy". Jeśli się trafi jeszcze podwójne passe-partout......
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
A ja bym chciał się nauczyć robić to elegancko i nawet mogę kupić tę bezkwasową taśmę i karton i nie wiem co jeszcze trzeba.

Jorge a te filmiki widziałeś ?
Anita Andrzejewska: Ciemnia fotograficzna, część 3.
https://www.youtube.com/watch?v=QzqYPZ4fRKg
Anita Andrzejewska i Wojciech Jędrzejewski o fotografii kolekcjonerskiej
https://vimeo.com/90375386
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
M.W napisał/a:
Anita Andrzejewska: Ciemnia fotograficzna, część 3.
idealnie.
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
Moi mili może jakaś nastepna edycja ?? :mrgreen: :evilsmile:
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
chyba nam się ostatnia troche nie udała
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
ja zawsze zwarty i gotowy

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach