Seweryn  Dołączył: 23 Gru 2006
Rumpel napisał/a:
Odświeżam wątek w nadziei, że ktoś już może się spotkał z jakimiś opiniami na temat obiektywu Pentax SMCP-FA J 75-300 . O sigmie APO 70-300 dobre opinie słychać, jednak jeśli to możliwe - chciałbym się dowiedzieć coś o tym pentaxie. Jest jednak tańszy ( wg. Skąpca ) i jakby nie było lżejszy.

Za pomoc stokrotne dzięki :)


Mam akurat tego Pentaxa FA J 75-300. Jakbyś chciał to jakiegoś RAW-a mogę ustrzelić i podesłać - jakiegoś ptaszka cy cuś ;)

Pozdrawiam,

Seweryn
 

bluedog  Dołączył: 21 Lut 2007
Cytat
Mam akurat tego Pentaxa FA J 75-300


Nie daj się prosić ;-) - podziel się uwagami, please :!:

Doczytałem na jakimś angliczańskim forumnie, że bardzo szybko nabiera kurzu do środka, ale odniosłem wrażenie, że piszący mówił chyba o jakimś szkle z suwanym zoomem, bo niby dlaczego ten miałby tak prędko tracić szczelność... a jak z AF-em :?:
 
beribazoo  Dołączył: 15 Mar 2007
Seweryn, dokladnie nie daj sie prosic, jestem bardzo ciekawy tego szkielka :)
 

Seweryn  Dołączył: 23 Gru 2006
beribazoo napisał/a:
Seweryn, dokladnie nie daj się prosic, jestem bardzo ciekawy tego szkielka :)


Jeśli chodzi o opinie to nie wiem czy mogę się obiektywnie wypowiadać - jestem amatorem. Szkło sprawia plastikowe wrażenie (ale kit-zoom wcale nie jest lepszy), jednak, o dziwo, jest to moje jedyne szkło, które ostrzy zupełnie poprawnie (bez FFów i takich tam) z Kadyszką, więc nie jest tak źle... Jeśli chodzi o jakość optyki (pewnie na tym nam zależy najbardziej) to wydaje mi się jako amatorowi, że przy 300mm trzeba to szkło mocniej przymknąć (np. do f 8-11), żeby uzyskać ostrzejszy obraz. Przy innych ogniskowych nie robiłem zdjęć ;). Dodam, że wszystkie fotki robiłem jak na razie przez (zamknięte) okno - to też może mieć negatywne skutki...
Może po śniadaniu coś popstrykam to gdzieś wrzucę fotkę, a jeśli ktoś z Was jest zainteresowany to mogę podesłać RAW-a (lub jpg) - nie ma jak samemu zobaczyć efekty.

Pozdrawiam,

Seweryn
 

bluedog  Dołączył: 21 Lut 2007
Cytat
nie ma jak samemu zobaczyć efekty.


Ufociłeś coś? Maila masz w pw :-B z góry thx :mrgreen:
 

Seweryn  Dołączył: 23 Gru 2006
bluedog napisał/a:
Cytat
nie ma jak samemu zobaczyć efekty.


Ufociłeś coś? Maila masz w pw :-B z góry thx :mrgreen:


No cuś ufociłem. Posyłałem Ci majlem plik w poniedziałek. Czyżby nie doleciał? Jakby co to mogę powtórzyć operację.

Pozdrawiam,

Seweryn
 

kwarc  Dołączył: 25 Kwi 2006
A może ktoś miał do czynienia z porównywalnym wtej klasie cenowej nowym Tamronem 70-300 4-5.6 DI LD Macro? -miałem kiedyś Tamrona 28-200 3.8-5.6 podpiętego do Minolty 505 super i sprawował się b.dobrze .
 

bluedog  Dołączył: 21 Lut 2007
Sample dotarły - dzięki Seweryn, i powiam Wam że jak za takie pieniążki, to nawet nie wolno nosem kręcić ;-) Chyba zakupię, najwyżej w przyszłości zamienię na lepszy... w końcu to pentax a nie jakieś badziewie :-P

Właśnie sprawdzam i tamron 300 jest w tej samej cenie pentax - czas pomyśleć, tamron o "pół dziury" jaśniejszy niby... http://www.beachcamera.co...sku=TM75300LDPA :roll: :roll:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Można sobie porownać testy z jednego źródła
Sigma
http://www.optyczne.pl/in...tywu&test_ob=12
Tamron
http://www.optyczne.pl/in...tywu&test_ob=56
 

kwarc  Dołączył: 25 Kwi 2006
''No a jak się przyczepi to to do nowego Pentaxa k100d, lub nadchodzącego k10d, to ma się stabilizację "za darmo" -- super sprawa. Swoją drogę w przyszłym roku wejdzie pentaxowska wersja tego obiektywu, i może być ciekawiej pod względem jakości i ceny :)'' -napisał Marcin pod testem sigmy -coś o tym wiecie???
pozdrawiam
 

Seweryn  Dołączył: 23 Gru 2006
bluedog napisał/a:
Sample dotarły - dzięki Seweryn


Nie ma problemu. Zaletą obiektywu jest jego masa. Właśnie wziąłem do ręki 75-300 i 50mm 1.4 A i w sumie nie wiem który jest cięższy, w każdym razie są porównywalne.

pozdrawiam,

Seweryn

[ Dodano: 2007-09-19, 20:56 ]
Seweryn napisał/a:
Rumpel napisał/a:
Odświeżam wątek w nadziei, że ktoś już może się spotkał z jakimiś opiniami na temat obiektywu Pentax SMCP-FA J 75-300 . O sigmie APO 70-300 dobre opinie słychać, jednak jeśli to możliwe - chciałbym się dowiedzieć coś o tym pentaxie. Jest jednak tańszy ( wg. Skąpca ) i jakby nie było lżejszy.

Za pomoc stokrotne dzięki :)


Mam akurat tego Pentaxa FA J 75-300. Jakbyś chciał to jakiegoś RAW-a mogę ustrzelić i podesłać - jakiegoś ptaszka cy cuś ;)



Jeśli ktoś z Was ma ochotę na ten obiektyw, to proszę o kontakt. Jest praktycznie w idealnym stanie. W komplecie przedni dekielek (tylny, niestety, gdzieś się zapodział).
Osoba zainteresowana pokrywa (tylko) koszty przesyłki (10 Euro).

Pozdrawiam,

Seweryn

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach