Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
matb napisał/a:
14.Termin nadsyłania zdjęć upływa 1.01.2008 r.
IMHO trochę mało czasu na wywołanie i zeskanowanie jeśli ktoś korzysta z usług labu i nie ma własnego skanera. Między 24. grudnia a 1. stycznia są tylko 3 dni robocze.
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ijon napisał/a:
IMHO trochę mało czasu na wywołanie i zeskanowanie jeśli ktoś korzysta z usług labu i nie ma własnego skanera. Między 24. grudnia a 1. stycznia są tylko 3 dni robocze.

W pełni się zgadzam - bo ten 3 dzień roboczy to sylwester. Przesuńmy zgłaszanie prac do 6 stycznia (3 Króli - też ładna, symboliczna data) - dojdą przynajmniej 3 normalne dni robocze.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Ze mną jak z dzieckiem - mówicie i macie ;-) Co prawa konkurs miał być trudny, więc trzy dni na wywołanie i skanowanie to w sam raz powinno być, przynajmniej dla prawdziwego dieharda, ale... W sumie racja - zwłaszcza, że może kogoś w tym terminie akurat nie być albo co- więc jest termin nadsyłania do 6.01 a głosowania do 12.01. Pięć dni na oddanie głosu starczy?
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
Ale...., ale.... skoro z "1" stycznia zrobiła się "6" ( aż piątak różnicy) to moze w roczniku dodamy "1" - i czasu będzie więcej no i świąt tyżżżż.
Ta "6" stycznia z "9" roku by tak ładnie pasiła ;-)
A... i film przez leżakowanie wartości by nabrał.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Zasugerowałem się propozycją Maćka i dopiero teraz obejrzałem kalendarz na rok przyszły. No i wychodzi mi, że termin nadsyłania prac do 6.01 jest lekko bez sensu i niepotrzebnie odwleka całą sprawę. Zdjęcia i tak są wykonane i naświetlone do 24.12 i tylko jest problem, żeby w labie zdążyli wywołać ewentualnie zeskanować filmy. A laby raczej w niedziele nie pracują, w soboty też nie wszystkie to może jednak do piątku - 04.01 byłoby dobrze? Są trzy dni robocze w styczniu i trzy dni w grudniu, żeby sprawę "komercyjnego" wywołania/skanowania filmu załatwić - więcej raczej nie trzeba, nie? Jak ktoś woła sam, to czasu ma pod dostatkiem, jak robi cyfrą to w ogóle nie ma problemu. Więc może jednak tremin składania prac dać do 04.01 (też ładna data - wtedy zwyczajowo wypada konkurs turnieju 4 skoczni w Innsbrucku ;-) ), a zdjęcia możnaby oglądać i oceniać od soboty, 5.o1, nie?
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
skanowanie i wywolanie zajmuje godzinę w każdym labie!
więc nie ma co przeciągać bo to zabiera klimat calkiem :)
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
guerilla napisał/a:
skanowanie i wywolanie zajmuje godzinę w każdym labie

A w niektórych tydzień. :mrgreen:
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
matb napisał/a:
a zdjęcia możnaby oglądać i oceniać od soboty, 5.o1, nie?
Myślę że 1 dzień na oglądnięcie i ocenianie zdjęć to zdecydowanie za mało, sugeruję tydzień.

4. stycznia jako termin nadsyłania prac jest bardzo dobry.

Edit: sory, za szybko czytam ;)

 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Ijon, oglądać można _od_ 5.01. Do np. 12, czyli tydzień. W sumie kiedy się rozstrzygnie i przyzna nagrody to w całej zabawie będzie w sumie najmniej ważne - ważne, żeby było co pokazać i w zrobić to zanim się "zapomni" o temacie ;-)
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ale 6 stycznia daje dodatkowe dni na obróbkę skanów - w końcu będzie ich 24. I to że te dni są niepracujące to akurat ich duży plus w tym wypadku.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
To ja wszystkim zainteresowany, potencjalnie zainteresowany a przy okazji może też niezainteresowanym przypominam, że konkurs startuje już jutro. Znaczy jutro trzeba pierwsze zdjęcie zrobić!
I na zachętę zaprezentuję nagrodę dla zwycięzcy:


ekhm... prawdę mówiąc jeszcze fizycznie tej nagrody nie mam, ale jest w drodze! Mam nadzieję, że się nic złego nie wydarzy i faktycznie to będzie "ta" nagroda :roll:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
matb, nowa bateria do mesupera kupiona, 24-klatkowa rolka superii załadowana. Sił twórczych jakby mało, ale diehard to diehard i się nie poddaje :-)
Nagroda super!
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
dobrze, że dziś się zalogowałam wreszcie - przynajmniej doczytałam, że to dziś startuje konkurs :-)

no to samych interesujących i złapanych na czas kadrów wszystkim życzę :-)
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
matb, konkurs powinien chyba startować jutro, to jest w niedzielę 2 grudnia. Ponieważ "Adwent zaczyna się I Nieszporami I Niedzieli Adwentu i trwa do I Nieszporów uroczystości Narodzenia Pańskiego 25 grudnia (kończy się więc wieczorem 24 grudnia)."
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
lipalipski napisał/a:
matb, konkurs powinien chyba startować jutro, to jest w niedzielę 2 grudnia. Ponieważ "Adwent zaczyna się I Nieszporami I Niedzieli Adwentu i trwa do I Nieszporów uroczystości Narodzenia Pańskiego 25 grudnia (kończy się więc wieczorem 24 grudnia)."


adwent zaczyna się wtedy kiedy się kupi kalendarz adwentowy z czekoladkami :)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Konkurs zaczyna się dziś, żeby się skończyć w Wigilię Bożego Narodzenia. Inaczej byłby 23 dni i 23 zdjęcia. A zresztą - kalendarz z czekoladkami (o którym wspomina guerilla) ma 24 okienka i pierwszą czekoladkę konsumuje się właśnie 1.12. Czyli zdjęcie pierwsze pstrykamy dziś i tyle.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Adwent obejmuje cztery niedziele -od jutra do 25.XII. Więc czekoladkę pierwszą je się jutro, a ostatnią w pierwszy dzień świąt. Ale nie będę się upierał, bom niewierzący.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
lipalipski, adwent adwentem, a konkurs konkursem ;-) I tego się trzymajmy, o!
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
matb napisał/a:
Konkurs zaczyna się dziś, żeby się skończyć w Wigilię Bożego Narodzenia. Inaczej byłby 23 dni i 23 zdjęcia. A zresztą - kalendarz z czekoladkami (o którym wspomina guerilla) ma 24 okienka i pierwszą czekoladkę konsumuje się właśnie 1.12. Czyli zdjęcie pierwsze pstrykamy dziś i tyle.


wszystkie czekoladki je się naraz!
drugiego dnia już nie ma sił żeby się powstrzymywac :)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Pierwsze zdjęcie siedzi. Szału chyba ni ma, ale to tak na przestrzelanie, zobaczymy. W sumie, ten konkurs to trochę taki wyścig z nadciągającym końcem dnia - człowiek zastanawia się, czy to już "ta" klatka, czy jeszcze nie :-) No, chyba, że ktoś będzie aranżował zdjęcia - ja się będę starał tego nie robić.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach