cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
mam wrażenie, że każdego dnia robię zdjęcie, które jest wariacją drugiego zdjęcia, które mi się udało zrobić... no nic.
i każdego dnia wychodzę z domu kiedy ciemno, a z pracy wychodzę... o wiele za późno, kiedy już ciemno... ;-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
W Warszawie jest taka pogoda, ze nic tylko sie powiesic.

Na ulicy w godzinach wczesno popoludniowych (13-14) przy ISO800 i przyslonie 5.6 mam czasy 1/60-1/125 :shock:
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Aspius napisał/a:
A ja nie kupilem filmu do ME, nie znalazlem pomysłu, nie zabrałem aparatu, nie .. nie .. nie..
Jednym słowem nie będzie kalendarza.. dobrze że chociaż ja jeszcze jestem ... ;)
Grzesiek


Panie, trzeba było powiedzieć to bym ci dał :)

[ Dodano: 2007-12-07, 21:41 ]
dan napisał/a:
W Warszawie jest taka pogoda, ze nic tylko sie powiesic.

Na ulicy w godzinach wczesno popoludniowych (13-14) przy ISO800 i przyslonie 5.6 mam czasy 1/60-1/125 :shock:


użyj 35mm, dla f4 masz szybko nieskończoność w sumie,

we wro tak samo z czasami .. tzn z pogodą :)
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
matb napisał/a:
do centrum polować na Mikołajów
Ja akurat tego dnia polowałem na krasnoludki i minąłem dwa na Rynku nie wiedząc, że tam są. Dopiero w domu sprawdziłem w necie i okazało się, że tuż obok nich przechodziłem. Ale w końcu to małe kurduple są. Mogłem nie dostrzec.
 
g70104sm  Dołączył: 25 Cze 2007
Brakuje pomysłów po 10 dniach?
Więc na pocieszenie link do strony prawdziwego dieharda:
http://russellhiggs.shutterchance.com/

Może kogoś zainspiruje, żeby wyrobić tą kolejną fotkę do kalendarza ;-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
I jak wam idzie? Nie myslalem, ze to bedzie takie trudne. W dodatku juz stracilem rachube. Zdarzylo mi sie kilka razy, ze nie pamietalem czy robilem juz tego dnia zdjecie, czy nie. Tak to jest jak ma sie za duzo aparatow.

A tak w ogole, to chcialem sie pochwalic, ze ja poszedlem po bandzie i robie emiksem bez baterii - ekspozycja na czuja :-)

dz.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Cieszę się, że to już tylko 5 zdjęć zostało. Choć absolutnie nie mam pojęcia, co sfotografuję dzisiaj :-P Wszystkie koncepcje, zamysły, idee itd już dawno trafił szlag. Mam wrażenie, że same nudne i nijakie fotki mam w zestawie. No i coraz większe obawy, że połowa z nich jest skopana z naświetlaniem, nie mówiąc już o tym, że nie mam pojęcia jak przeterminowana x-tra zniesie naświetlania rzędu 30" :-/ Generalnie jest do d.... a zasady tego konkursu mocno kretyńskie :-? Kto to w ogóle wymyślił :?: :evil: :roll: :oops:
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dzerry napisał/a:


A tak w ogole, to chcialem sie pochwalic, ze ja poszedlem po bandzie i robie emiksem bez baterii - ekspozycja na czuja :-)

dz.


phi!ja moją zorką to samo + że nie używam dalmierza tylko na skale ostrzę :-)
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
matb napisał/a:
Cieszę się, że to już tylko 5 zdjęć zostało.
Mam to samo :-) , już mi się obiekty w pracy skończyły, a to cholerne Słońce zachodzi akurat jak kończę robotę. A wschodzi jak już w niej jestem.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ijon napisał/a:
Mam to samo :-) , już mi się obiekty w pracy skończyły, a to cholerne Słońce zachodzi akurat jak kończę robotę. A wschodzi jak już w niej jestem.

Rób zdjęcia księżyca (albo przy księżycu) ;-)
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
na skutek... oj, szkoda gadać na czego skutek... nie zrobiłam więcej niż cztery zdjęcia :-( ale Wam kibicuję :-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ja w kwesti formalnej: Czy można się przyłączyć? Od jutra na przykład.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Michu, Ijon ma tylko pięć klatek, a grudzień 31 dni. Spokojnie masz jeszcze szansę porobić foty :evilsmile:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Kurcze, taka nas masa zostala, ze i tak bedzie mozna od razu poznac autorow zdjec ;-)

dz.
 
g70104sm  Dołączył: 25 Cze 2007
Zamiast kalendarza na razie wychodzi mi reportaż z robienia i lukrowania pierniczków... Koło 22 przypominam sobie o zdjęciu i jedyny temat awaryjny, jaki mi zostaje to pierniczki :)

Ale ja to lajciarz jestem, cyfrówką jadę i autofocusem.
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
g70104sm napisał/a:
Ale ja to lajciarz jestem, cyfrówką jadę i autofocusem.

A tam lajciarz. Walcz, walcz!
Ja niestety jestem cieniasem i się poddałem bliżej początku niż końca... :-(
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
No dobra. Zdjęcia zrobione, i jak ktoś ma to przypominam:

Prace należy wysyłać jako załącznik do wiadomości przesłanej na adres e-mail mateusz (dot) blaszczyk (at) gmail (dot) com. W temacie wiadomości należy umieścić nagłówek "[maraton foto]" oraz nick autora, który używa na forum Pentax@pl. Kolejne zdjęcia w pracy powinny mieć jako nazwy kolejne numery odpowiadające pozycji zdjęcia w cyklu/dniu, w którym zostały wykonane (czyli 1, 2, 3, ..., 24).
Termin nadsyłania zdjęć upływa 4.01.2008 r (o 23.59 z sekundami). Prace, które wpłyną po tym terminie nie będą brane pod uwagę.


Ja swoje zobaczyłem. Tragedia!!! :cry: No ale cóż... innych nie mam :-P Spróbuję jeszcze raz poskanować czy coś - może cokolwiek uda się z tego zrobić :-?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
matb napisał/a:
Ja swoje zobaczyłem. Tragedia!!!
Mam to samo. Jak zobaczylem swoich faworytow to sie poplakalem. Reszta w ogole nie nadaje sie do pokazania. Jednak kiepski mam ten swiatlomierz w oku ;-) No ale jak sie powiedzialo A.... ;-)

dz.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
dzerry, nie marudź, tylko zapodawaj ;-) Twardym trzeba być, nie? W końcu żeby być tym diehardem... :-D
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
i ja podobnie.. jedyne co pozstaje to nadać dobry tytuł, który to jakos wyratuje :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach