mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
piotrecius hehe, faktycznie ta buzia taka.. no ale powiedzmy sobie szczerze, że Putin raczej tak serdecznie się nie uśmiecha, a misia w ręku to już na pewno nie ma ;-)
Zdjęcia z Magdą:
1. trochę za ciemno (-1.30EV), ale kadr mi się podoba.
2. osobiście często nie lubię gdy np. twarz zajmuje 80% kadru, ale tutaj mi się podoba, choć też ciemnawo wyszło - albo to ja mam taki monitor ;-)
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
Będę bardzo wdzięczny za jak najbardziej obiektywną ocenę:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11



co należy poprawić?
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
7 i 11 bardzo, bardzo mi się podobają :-D , choć w 7 ciągnie mi łepetynę, żeby spojrzeć odrobinę więcej na prawo. To Sigma 10-20?

 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
4, 5, 10, bardzo dobre, IMHO...
A co do rzeczy do poprawy, to czasem trzeba by odejść jeszcze ze dwa kroki, bo obcinasz latarnie, krzyże i takie tam... :-)
 

Musical box  Dołączył: 02 Wrz 2007
jak dla mnie to tylko 8 no może jeszcze 10, ale z naciskiem na pierwszą fotkę. A nie dało by się 8 jakoś wsadzić w jakąś ramkę i oddzielić trochę od siebie. To taka moja skromna sugestia.
P.S. nie lubię architektury ;p
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
piotrecius napisał/a:
choć w 7 ciągnie mi łepetynę, żeby spojrzeć odrobinę więcej na prawo. To Sigma 10-20?


Jeszcze nieco w prawo i nie byłoby nic ciekawego :-))) tak Sigma 10-20!

jaad75 napisał/a:
A co do rzeczy do poprawy, to czasem trzeba by odejść jeszcze ze dwa kroki, bo obcinasz latarnie, krzyże i takie tam... :-)


Niestety Legnica nie jest zbyt urodziwna... gdybym chciał złapac całą latarnię.... to miałbym jeszcze troszkę planu z prawej strony.... a tam niestety chamska budowa więc nic spcjalnego : )
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Drabinkę! Drabinkę trzeba ze sobą nosić ;-) Te pochyłości to mnie tak trochę irytują. Z wyjątkiem 2 czy 3, gdzie się bronią. Ale zdjęcia w sumie takie dość przeciętne - w sensie, że się niczym nie wyróżniają wśród wielu podobnych "nocnych".
Dancer napisał/a:
Niestety Legnica nie jest zbyt urodziwna...

Przesadzasz :-P Miasto, jak miasto. Na przykład zamek jest ;-) I fajny kompleks koszarowy (znaczy WSZ im. Witelona). I w okolicach Złotoryjskiej (jeśli dobrze pamiętam) fajne "pałacyki". No i Zakaczawie, ale to zupełnie inna bajka (da się tam nocą z aparatem chodzić?) :mrgreen:
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
obiektywnie nie da sie ocenic.. kazdy czlowiek ocenia subiektywnie.. mi sie 2 i 5 podoba :-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Ja tu widze jeno efekt szerokiego kata. Kiedys mi sie podobal sam w sobie ;-)
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
matb napisał/a:
Te pochyłości to mnie tak trochę irytują.


Pentax SHIFT kosztuje ok 1700 zł : ) a w planach jeszcze kilka obiektywów :-]

matb napisał/a:
Ale zdjęcia w sumie takie dość przeciętne - w sensie, że się niczym nie wyróżniają wśród wielu podobnych "nocnych".


To powiedz prosze czego im brakuje? co trzeba zmienic?
Czy można Ciebie prosic o jakies konkrety?

matb napisał/a:
Dancer napisał/a:
Niestety Legnica nie jest zbyt urodziwna...

Przesadzasz :-P Miasto, jak miasto. Na przykład zamek jest ;-) I fajny kompleks koszarowy (znaczy WSZ im. Witelona). I w okolicach Złotoryjskiej (jeśli dobrze pamiętam) fajne "pałacyki". No i Zakaczawie, ale to zupełnie inna bajka (da się tam nocą z aparatem chodzić?) :mrgreen:


Proszę Cię.... PRLowskie bloki w samym rynku ... a do tego zaniedbane śliczne kamienice....... szału nie robi!
Pamięć Cię nie myli PWSZ w okolicach Złotoryjskiej : )
Oczywiście!!! że można........ ale więcej zdjęć nie zrobisz!


dagio napisał/a:
obiektywnie nie da sie ocenic.. kazdy czlowiek ocenia subiektywnie.. mi sie 2 i 5 podoba :-)


tak tak tak : ) zgadza się - o to mi własnie chodzi ; ) wlasne odczucia

dan napisał/a:
Ja tu widze jeno efekt szerokiego kata. Kiedys mi sie podobal sam w sobie ;-)


Mi się dalej podoba : )
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Szczerze powiedziawszy, to jestem bardzo negatywnie nastawiony do powyższych fotek.
To trochę tak, jak wziąć szerokokątny obiektyw i pstrykać wszystko wokół, co popadnie - bo i tak fajnie wyjdzie. Efekciarstwo, efekciarstwo, efekciarstwo...

Najbardziej podoba mi się 2., tu widać jakiś zamysł, wydobyty monumentalizm budynku, trochę szkoda, że ta latarnia tam stoi.
Dobrze oceniam też 8., też pomyślana i całkiem zgrabna.

Reszta ledwo średnia, przy czym 10 wyjątkowo mnie drażni zupełnie, moim zdaniem, nieuzasadnionymi zbiegami budynków dworcowych.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Dancer napisał/a:
Pentax SHIFT kosztuje ok 1700 zł : )
GIMP jest za darmo ;-)

dz.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Dancer napisał/a:
matb napisał/a:
Ale zdjęcia w sumie takie dość przeciętne - w sensie, że się niczym nie wyróżniają wśród wielu podobnych "nocnych".


To powiedz prosze czego im brakuje? co trzeba zmienic?
Czy można Ciebie prosic o jakies konkrety?

Generalnie te zdjęcia są "puste". Nie niosą żadnej treści, nie ma na nich czegoś, co by je wyróżniało z wielu podobnych. Jakiegoś szczegółu, detalu, czegoś w kadrze, co by "robiło" te zdjęcia. Na razie wyglądają trochę jak "dekoracja" pod zdjęcie. Na dodatek przeciętna - efekt szerokiego kąta jest tylko efekciarski. Swoje robi fakt, że iluminacja tych obiektów jest słaba w sensie fotograficznym (podobnie słaba jest iluminacja np. katedry we Wrocławiu), co powoduje, że pewne elementy giną albo pojawiają się "znikąd" - bardzo nienaturalnie. Co zmienić? Trudno powiedzieć. Może zwyczajnie bardzo dobrego zdjęcia się w takich warunkach zrobić nie da? (w takich kadrach). Pewnie - można poszukać detalu i zrezygnować z szerokiego kąta, ale chyba nie do końca o to CI chodzi? ;-) Ale np. na zdjęciu z dworca - gdyby coś się na tych torach działo. Choćby wagon tam postawić....
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
8 daje niezły efekt - przez dłuższą chwilę myślałem, że to dwa sąsiednie zdjęcia. Reszta, niestety, mnie nie zachwyciła.
 

Musical box  Dołączył: 02 Wrz 2007
dsk napisał/a:
8 daje niezły efekt - przez dłuższą chwilę myślałem, że to dwa sąsiednie zdjęcia.


o kurcze faktycznie to jest jedno zdjęcie :p - tym bardziej mi się ono podoba :D
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
Czy ktoś zauważył, że to HDR? rozpiętość tonalna tych scen jest bardzo duża... dużo punktów świetlnych w ciemnościah.....













Efekt łączeń na stronie wczesniej ;-)

Chciałem uzyskać bardzo dobrze oświetloną scenę. Bez przepaleń w źródłach światła i ze szczegółami w cieniach.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Dancer napisał/a:
Czy ktoś zauważył, że to HDR?


A czy ma to znaczenie? ;-)

Ja to bym się wpierw zastanawiał - co?, a dopiero potem - jak?...
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
Samp napisał/a:
Dancer napisał/a:
Czy ktoś zauważył, że to HDR?


A czy ma to znaczenie? ;-) ...


Pytanie tak przy okazji... poza tematem : ) nie lubię przesadnego (sztucznego) HDR więc starałem sie to zrobić najbardziej delikatnie jak tylko to możliwe.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Myślę, że w tym wypadku fakt, że nikt nie zauważył, że to HDR - jest zaletą tychże HDR... :lol:
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Dancer napisał/a:
HDR więc starałem sie to zrobić najbardziej delikatnie jak tylko to możliwe.
Przy nr 11 bardziej podoba mi się składowe zdjęcie nr 1 (przynajmniej na tyle na ile widać na miniaturce) niż sam HDR.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach