zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Wycena 80-320
Chce kupić Tamrona 90/2.8 makro i zastanawiam się za ile mogę sprzedać 80-320. Nie korzystam z tych ogniskowych i leży w plecaku, makro bardziej by mi się przydało nie mówiąć, że i portret można tą 90 zrobić.
Pentax 80-320 jest czarny. Acha przy okazji- czy są jakieś problemy z tymi 90-tkami chodzi o sprawdzanie obiektywów przy kupowaniu FF, BF?

sprawdzałem w sieci to jakieś dziwne ceny ponad 1500 zł za nowy na Ebay nie ma
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Z moich obserwacji wynika, że średnia cena to 500,00 zł pod warunkiem, że jest w 100% sprawny.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zenza - a nie taniej wyniesie ustawienie w tym tele 90mm, oklejenie go taśmą samoprzylepną, by nie zmieniał ogniskowej i ewentualnie dokupić soczewkę macro?
Z tym Tamronem nie mam i nie miałem najmniejszych problemów z FF/BF. Ale moze dlatego, że DL nigdy raczej nie był podatny na tę przypadłość.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
zenza, w temacie cen 80-320 na eBaju zajrzyj na: http://search-completed.e...=&fsop=1&fsoo=2, a na Alledrogo poszedł taki za 880 zł - IMHO uczciwa cena.

Szkoda tylko że to za dużo jak dla mnie ;-) , SMC-F 70-200 mnie irytuje powolnym AF.
 

grohu  Dołączył: 25 Wrz 2006
posiadam taki obiektyw, i według mnie 750-850 to uczciwa cena
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Ijon napisał/a:
w temacie cen 80-320 na eBaju zajrzyj na

Jak ktos nie m konta na j**, to nie zobaczy zakonczonych aukcji.
 

max shreck  Dołączył: 23 Wrz 2007
Na tym forum FA 80-320 poszło ostatnio za 300 zł ale to była na prawdę okazja. Ktoś było ode mnie szybszy w kolejce ;-) Dla porównania trochę cen z USA:
http://www.bhphotovideo.c...for_Pentax.html
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
max shreck napisał/a:
Dla porównania trochę cen z USA:
http://www.bhphotovideo.c...for_Pentax.html

Znamy, znamy... lepiej tam nie wchodzic :evilsmile:
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
dan napisał/a:
Jak ktos nie m konta na j**, to nie zobaczy zakonczonych aukcji.
Nie wiedziałem, ceny zakończonych od 100 do 181 euro.
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
Na Allegro ostatnio poszedł jeden za 880 zł. Na amerykańskim ebayu bywały kiedyś po 200 dolarów, nie wiem jak ostatnio. Myślę że ok 800 zł to dobra cena, pod warunkiem że obiektyw w pełni sprawny i w dobrym stanie.
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Taka cena byłaby super brakowało by mi do Tamrona 400 złociszy. :-P
Michu- dzięki bardzo ciekawa propozycja z tą taśmą:), ale wtedy pozostałoby mi robić zdjęcia tylko oponom.
Dzięki za pomoc wszystkim!
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
zenza napisał/a:
Acha przy okazji- czy są jakieś problemy z tymi 90-tkami chodzi o sprawdzanie obiektywów przy kupowaniu FF, BF?


w moim k100 tez idealnie
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Tak przeglądam to cholerne Alledrogo i widzę, że Pentax 100/2.8 makro 1 rok gwarancji jest od kogoś, co sprowadza ze stanów za 1580 a Tamron od Czesia w Fotorimexe za 1389 2 lata gwarancji zł. I zów nachodzi mnie niepewność a może jednak poczekać i dociułac do Pentaksa 100? Czy ja zawsze będę miał takie dylematy!!! Mógłbym trafić tą "6" w końcu!!!:)
Ale, ale znów zagwozdka ponoć Tamron i do analoga będzie pasował?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
A Pentax nie jest D FA? Jeśli tak, to on też jest analogowy i ma pierścien przysłon. Na Twoim miejscu - jeśli nie możesz się zdecydować - kierowałbym się średnicą filtra.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach