kondrath  Dołączył: 31 Lip 2007
Jaki film?
Witam!

Jaki polecacie film na miasto późną wieczorową porą, ulice oświetlone różnymi lampami, świecidełkami itp itd..jednym słowem baaardzo kolorowo...z tego też względu potrzebuje kolorowego negatywu...i najlepiej żeby było małe ziarno(stosunkowo małe)
Zastanawiałem się nad filmami o czułości 800...ale teraz to już sam nie wiem.....od niedawna bawię się analogiem

Co byście polecili?

...a i raczej nie będą to zdjęcia ze statywu, znaczy na pewno nie...głównie "zabawy z GO" z kolorowym bokehem
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
z 400-ek moge polecic np Portre 400NC, to z wczoraj:





Z 800-ek mysle ze kazda bedzie dobra (Portra, Pro 800z, Superia).
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
kondrath napisał/a:
Co byście polecili?


cyfre :)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
O, Kebab ALIBABA.. 4 lata temu był super, potem po zmianie właściciela jakość poszła na ryj...

(sorki za OT, ale nie mogłem się powstrzymać, kebaby to moja słabość... :-) )

PS. Żeby nie było całkiem OT, jaki to był aparat? To ten drugi dalmierz, co kątem oka obok Bessy R2 się pojawił?

[ Dodano: 2008-11-10, 21:53 ]
kondrath napisał/a:
Zastanawiałem się nad filmami o czułości 800...ale teraz to już sam nie wiem.....

Alkos robi na 800. http://pad.alkos.info/
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
SQ6GIT napisał/a:
PS. Żeby nie było całkiem OT, jaki to był aparat? To ten drugi dalmierz, co kątem oka obok Bessy R2 się pojawił?

Pewnie o Hi-matica 11 pytasz ;-)

milo napisał/a:
cyfre :)

i wyjarane zrodla wszelkiego swiatla + smola w cieniach. Co kto lubi :-P
 

kondrath  Dołączył: 31 Lip 2007
dan:rozumiem,żże te zdjęcia z ręki robione i ta Portra 400NC nie była forsowana?
Swoją drogą jedynka bardzo ładna

Myślę nad tym: FUJI PRO 800 H

 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
O, dan, wreszcie jakość prawie jak z cyfry :evilsmile:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
kondrath napisał/a:
dan:rozumiem,żże te zdjęcia z ręki robione i ta Portra 400NC nie była forsowana?

Nie byla. Wieczorem robie na pelnej dziurze (f/1.7) i przy ASA400 czasy mam 1/60-1/8s.

To pierwsze to byla 1/8s i jest nieporuszone, a drugie 1/60 i poruszone ;-)

Samp napisał/a:
jakość prawie jak z cyfry

Staram sie! :-)
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
Próbuj Superię 400, te 4 warstwowe filmy Fuji chyba najlepiej radzą sobie z dość różną w tych warunkach temperaturą barwy światła. Fuji 800 ASA jest kuszące, ale z takimi tematami nie mam doświadczenia - nie polecałbym z pewnością do ludzi, może do tego nocnego pejzażu będą dobre.
 

kondrath  Dołączył: 31 Lip 2007
Znaczy się ludzi jest dużo ...ale nie zamierzam fotografować tylko ludzi

W zasadzie mam takie typy:
FUJI PRO 800 H
FUJI X-TRA 800
..ale nie wiem który ma mniejszą ziarnistość

ew. coś 400
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
kondrath napisał/a:
FUJI X-TRA 800


Spójrz na moje ostatnie kolorowe - 90% to S800. Pro 800 to to samo, tylko 800Z jest inne. Jak chcesz, podeślij numer zdjęcia to zalinkuję w pełnej rozdziałce.
 

pawel_swinarski  Dołączył: 06 Lis 2008
ja kupilem niedawno Fujicolor press 800 dxf nie wiem czy to ktoras z tych co piszecie ale szkoda mi jej ładowac do Zenita ... szukam puszki ale nikt z Was takiej raczej nie ma jaką chce :(
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
pawel_swinarski napisał/a:
dxf


A co to? Mozesz podeslac zdjecie pudelka?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Yeti napisał/a:
Fuji 800 ASA jest kuszące, ale z takimi tematami nie mam doświadczenia - nie polecałbym z pewnością do ludzi, może do tego nocnego pejzażu będą dobre.
E tam. Byle nie niedoswietlic. W nocy tez bedzie OK. Wystarczy spojrzec na pierwsze lepsze od alkosa.
 

pawel_swinarski  Dołączył: 06 Lis 2008
Cytat
A co to? Mozesz podeslac zdjecie pudelka?


Niestety nie mam pudełka, dostałem bez pudełka , tylko plastikowy pojemniczek jednolity. Ale na obudowie do filmu jest napisane FUJICOLOR PRESS 800 DXf pozniej moge zrobic fotke bo teraz lece na miasto, bo wolne i może coś się dziać ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
dx- to raczej oznaczenie kodu dx - ktory informuje aparat o czulosci filmu :roll:
 

kondrath  Dołączył: 31 Lip 2007
alkos :pisząc S800 masz na myśli superię X-tra 800?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
kondrath napisał/a:
alkos :S800 to superia 800? czy X-TRA 800?


ja uzywam superii x-tra 800, inaczej press 800.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Robiliście coś może powyżej 800?
 

kondrath  Dołączył: 31 Lip 2007
Ok..dzięki wszystkim za pomoc... i na początek zacznę od FUJI X-TRA 800 i zobaczymy jakie będą efekty...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach