rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
slwk2020, tak, planowałem i kupiłem, jednak całkiem niedawno i to co mogę napisać to są oczywiste różnice pomiędzy statywem do 3kg a statywem do 15kg, więc nie ma co porównywać tak naprawdę. W każdym razie kupiłem konstrukcję bez kolumny centralnej, z włókna węglowego, z głowicą kulową, z rabatem i 10 letnią gwarancją. Konkretnie taki Leofoto LS-324C+LH-40PCL
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
slwk2020 napisał/a:
radek_m,
Powiedz, jak Ci się spisuje ten statyw, jakie wrażenia z użytkowania. Noszę się właśnie z zamiarem zakupu Manfrotto Element MII, ale brak mi informacji z pierwszej ręki od użytkownika.

Odpiszę choć mało merytorycznie.
Dla nie amatora jest bardziej niż OK, bo głownie leży w pokrowcu. Od zadania przez ciebie pytania użyty był 2 razy (słownie dwa). Więc raczej poszukaj jakiejś recenzji w sieci. Ktoś już tu opisał jego wady, wynikające imho z uproszczenia konstrukcji i cięcia kosztów produkcji i trochę ceny dla użytkownika.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
radek_m,
Dziękuję, że się odezwałeś, ale ja już kupiłem na początku września Benro Rhino FRHN14C 4 sekcyjny z głowicą kulową Benro GX-25. Jak dla mnie statyw spełnia wszystkie oczekiwania - lekki, wygodny w obsłudze, dodatkowe kolce, hak na dociążenie i długość transportowa i oczywiście stabilność i max. obciążenie, a praca z głowicą dosłownie bajeczka.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
rysiekll,
Ważne żeby każdy zestaw spełniał oczekiwania i dawał satysfakcję z użytkowania. Fajnie, że wybrałeś statyw odpowiedni dla swoich potrzeb. Pozdrawiam.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Ja ostatecznie skończyłem na Genesis Base C3 + BH-34.
Jestem pozytywnie zaskoczony jakością, mam nadzieję, że będzie tak trwały, jak wygląda. Podoba mi się, że jest wysoki, więc jak chcę obniżyć wagę, to spokojnie mogę usunąć kolumnę centralną i użyć jedynie nóg i głowicy. Dla moich 177cm wzrostu jest wtedy w miarę OK.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ja używam Triopo MT-3232 z głowicą B-2N.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
A ja przesiadłem się właśnie ze Slik 330DX Pro z oryginalną głowica 3D na Manfrotto 055XPROB z 496RC2. Nie jest to raczej zestaw do plecaka :mrgreen:
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Ale do samoobrony np. przy próbie kradzieży się nadaje. :mrgreen: Ja mam z głowicą 804RC2, ale zaczynam myśleć o kulowej...
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Długo się zastanawiałem nad głowica, głównie mocowaniem płytki. Szala przeważała się, raz zdecydowany byłem na 3D raz na kulę. W końcu cena jednej z ofert mnie przekonała :mrgreen:
Komplet wyszedł 580PLN :-D
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Ja zapłaciłem chyba stówkę mniej, ale to było z 5 lat temu.
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
Jest krótka promocja... statyw K&F...
Ktoś zna? Poleca.
W tej cenie (560PLN) wygląda bardzo atrakcyjnie
https://www.kentfaith.com...-model-sp4022m3
 
GrzegorzD  Dołączył: 01 Mar 2021
Dobry wieczór,

Odświeżam, bo czasy, ceny i modele statywów zmieniły się od dnia założenia tematu.

Proszę o poradę:

Jestem, jak to nowocześnie mówi przeważnie młodzież, na zakupie statywu. Potrzebuję porady doświadczonych, co brać – przede wszystkim w sensie idei a w drugiej kolejności w sensie produktu.

Drzewiej statyw był mi w zamierzeniach jedynie potrzebny do stabilnego improwizowanego umocowania aparatu celem zrobienia autoportretu osób dwóch lub więcej – ja i ona lub oni. Nie interesowałem się tym, nie było czegoś takiego (małe, lekkie a zwinne), więc pozostały kombinacje z ławką, murkiem, pomnikiem, meblem, telewizorem czy czymkolwiek innym w tym rodzaju.

Później wymagania wzrosły a i pojawiło się coś takiego: małe, bo po złożeniu jedynie jakieś 35cm, stosunkowo lekkie, z kombinacjami typu pozycja żaby, odwrócona kolumna i z blokadą typu twist. Wtedy było to novum. Nazywało się to Velbon Ultra Rexi L i było to dobre w mieszkaniu i prawie wystarczające w plenerze. Niestety musiałem sprzedać ze względu na czasową poważną zapaść finansową.

Później kupiłem sobie budżetowy statyw Velbon M47. Nie jest to mistrz mobilności i mógłby zostać, ale ma jedną wadę – złączka mocująca to jest plastik, a ja nie chcę już ryzykować montażu sprzętu na czymś takim. Rozsądnie byłoby zmienić głowicę, ale tam głowica jest niewymienialna.

Popatrzyłem na obecną ofertę statywów i mi wychodzi, że to wszystko generalnie klepane jest w jednej fabryce z różnymi logami, ale w różnych półkach cenowych.

Rozsądnie jest wrócić do rozwiązań sprawdzonych. Obecnie jest Velbon Ultra 655. Można go wyrwać za 150PLN (bez głowicy), do tego budżetowa głowica w cenie jakiś max 300PLN i by było. Niepokój wzbudza fakt, że ta cena tego statywu jest podejrzanie rozrzutna – tu 150PLN, tam 350PLN a tam 450PLN, więc nie wiem, czy ta najniższa cena nie dotyczy jakichś zwrotów, egzemplarzy powystawowych, czy jakiegoś innego badziewia.

W zamierzeniu spróbowałem pójść w lekkość i na tapecie pojawił się Vanguard VEO 3GO 204CB (z głowicą) w minimalnej możliwej cenie 485PLN. Z carbonu. Widziałem filmiki – chyba trochę za niski a i ze stabilnością nie do końca dobrze. Lekki jest, kompaktowy prawie.

W alternatywnym zamierzeniu postanowiłem pójść w stabilność i znalazłem ordynarną, ale zbierającą dobre opinie, podróbę pewnej innowacyjnej konstrukcji, czyli K&F Concept Traveller M1. W polskich sklepach kosztuje to 750PLN, czyli dla mnie za dużo, na stronie firmowej jest to po 520PLN i przy zamówieniu dają tam jeszcze jakiś rabat, co finalnie daje jakieś 485PLN. Problem jest taki, że nie jestem pewny skąd to będzie przysłane, więc nie wiem, czy będzie doliczony VAT i symboliczne cło. Sam statyw nie jest oczywiście mistrzem mobilności, bo waży prawie 2kg, ale za to konstrukcja jest kompaktowa, łatwa do pakowania w bagaż.

Wymyśliłem sobie ten statyw na operacje poważne, a do mobilnych zdjęć autoportretowych statyw elastyczny, długości jakiś 30cm typu GorillaPod, ale w tańszych odpowiednikach (np. Ulanzi MT-11).

Mój modus operandi jest taki, że na celowe wyjścia fotograficzne mogę taszczyć te 2kg, ale na wyjazdy, gdzie aparat jest jedynie towarzyszem, to już nie. I chyba uniwersalnego rozwiązania tu nie będzie.

Doradzicie coś z własnych doświadczeń? Szczególnie chodzi mi o użytkowość tych elastycznych statywów.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jaki największy sprzęt chcesz na tym mocować?
 
GrzegorzD  Dołączył: 01 Mar 2021
Na razie to jest PentaX KP + alternatywnie: 16-85, 35, 50, 55-300 lub coś szerokiego typu Sigma 10-20.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Najcięższy zestaw to około 1,2 kg czyli potrzebujesz głowicę na minimum5 kg plus nogi na minimum 8 kg, oczywiście jeśli chcesz używać tego na dworze.

Celował bym w jakiś Benro Slim Travel FSL09AN00 z głowicą kulową (udźwig: 4 kg; maksymalna wysokość: 145 cm; minimalna wysokość: 31,5 cm; waga: 1,2 kg) za około 400 zł lub coś podobnego.
Inne - Sirui Traveler 5A z głowicą kulową, Manfrotto z głowicą Element MII, Benro iFoto FIF19AIB0 z głowicą kulową i pewnie co najmniej kilka podobnych, wszystkie w cenie do 500 zł.

 
GrzegorzD  Dołączył: 01 Mar 2021
Aż taki przelicznik? Velbon Ultra Rexi L miał z tego co pamietam deklarowaną nośność (podobnie jak obecny Velbon Ultra 655) 3kg i z najtańszą głowicą kulową Camrock wisiał na tym Pantax K10D z kitem 18-55. Fakt, że głównie w mieszkaniu i na zewnątrz, ale bz porywistych wiatrów.

Ten K&F, o którym piszę ma 15kg nośności, więc problemu nie ma. Nie wiem, jak jest z tymi elastycznymi? Wyczytac oczywiście moge, ale nie wiem, jak jest w praktyce?

Ze stajni Benro brałem pod uwagę iFoto FIF19AIB0
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Faktyczny udźwig tych mniej znanych brałbym trochę z przymrużeniem oka, tym bardziej gdy chcesz zamocować aparat z jakimś dłuższym obiektywem, gdy środek ciężkości zestawu jest w pewnej odległości od osi głowicy. Poszukaj na youtube filmów z testami głowic statywowych. Dla tych tańszych niestety wychodzą takie przeliczniki.
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
GrzegorzD napisał/a:
W alternatywnym zamierzeniu postanowiłem pójść w stabilność i znalazłem ordynarną, ale zbierającą dobre opinie, podróbę pewnej innowacyjnej konstrukcji, czyli K&F Concept Traveller M1. W polskich sklepach kosztuje to 750PLN, czyli dla mnie za dużo, na stronie firmowej jest to po 520PLN i przy zamówieniu dają tam jeszcze jakiś rabat, co finalnie daje jakieś 485PLN. Problem jest taki, że nie jestem pewny skąd to będzie przysłane, więc nie wiem, czy będzie doliczony VAT i symboliczne cło. Sam statyw nie jest oczywiście mistrzem mobilności, bo waży prawie 2kg, ale za to konstrukcja jest kompaktowa, łatwa do pakowania w bagaż.
nie doliczają VAT-u. Do mnie przyszło w dwa dni chyba. Wysyłane było z Holandii jeśli dobrze pamiętam.
 
GrzegorzD  Dołączył: 01 Mar 2021
Na stronie sklepu piszą, że wysyłają z magazynów zlokalizowanych w Chinach, USA, Australii, Wielkiej Brytanii i Niemczech "stosownie do twojego adresu" cokolwiek to znaczy i że istnieje możliwość konieczności poniesienia oplat celno-podatkowych. Ryzyko zatem jest, ale chyba podejmę. Najzwyżej przepłacę, ale będzie to i tak taniej, niż cena tego statywu w polskich sklepach.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeśli wysyłka z Niemiec to bez podatku i cła.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach