Pumpernikiel  Dołączył: 31 Paź 2007
Co to jest za ufo - planeta?
Przewrotny temat :)

http://picasaweb.google.c...key=M-o7uE8NTRU

Pare fotek jedna po drugiej, robione z tego samego miejsca ze statywu, po prostu bawilem sie ustawieniami aparatu. Zaznaczam ze trzezwy bylem, parkietu nie lakierowalem wiec i zatrucie organizmu wykluczam, urazow glowy w tym miesiacu rowniez nie bylo :mrgreen:

Zaraz obok ksiezyca widac jakas planete? Jezeli to planeta to jaka, jezeli nie to co to jest.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Flara z filtra UV.
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
alkos napisał/a:
Flara z filtra UV

skutecznie obdarłeś zjawisko z aury tajemniczości :-(
dajcie tu Micha, on na pewno będzie miał ciekawszą teorię :mrgreen: :lol:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cześ napisał/a:
skutecznie obdarłeś zjawisko z aury tajemniczości


Przykro mi, pracuje w serwisie :-P
 

Pumpernikiel  Dołączył: 31 Paź 2007
No fajnie ale ta fotke robilem sam ze statywu z balkonu aparatem fuji s602Z bez filtra UV i dlaczego w takim razie to sie przesuwa? Aparat nie byl ruszany :shock:

Wczoraj przegladalem stare foty zeby je posrotowac i pousuwac i cos takiego zauwazylem.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Pumpernikiel napisał/a:
No fajnie ale ta fotke robilem sam ze statywu z balkonu aparatem fuji s602Z bez filtra UV i dlaczego w takim razie to sie przesuwa? Aparat nie byl ruszany


Hmmm.... ciekawe :-) Moze twoj obiektyw ma jedna krawedz soczewek zupelnie plaska... wtedy takie zjawisko tez moze wystapic. Ewentualnie nawet moze byc to refleks od matrycy :-)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Skoro filtr nie był na aparacie, to pewnie był gdzie indziej i się przesuwał :-P .
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Stachu napisał/a:
Skoro filtr nie był na aparacie, to pewnie był gdzie indziej i się przesuwał


Nie musial sie przesuwac - wystarczylo przesuwac ksiezyc w kadrze :-)
 

Pumpernikiel  Dołączył: 31 Paź 2007
Nie jestem zwolennikiem sierotki marysi, krolewny sciezki i siedmiu ludjadkow ale nie ruszalem aparatem :), ksiezyc jak widac sobie wisi tam gdzie wisial a to cos sie przesuwa. Fotki sa robione co okolo 20-30 sekund bo bawilem sie czasami naswietlania. ISO 200 i ogniskowa 46.8mm
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
Pumpernikiel, z tego co mnie uczyli z geografii, najbliższą planetą księżyca jest ziemia. I to prawdopodobnie masz na fotach (swoją szosą bardzo ciekawe). Ale... i tu bardzo ważne pytanie - czy pamiętasz gdzie stał statyw z kamerką w czasie gdy fociłeś. Coś mi się widzi, że ostatnio żaden Chalandżer nie latał. Raz putin ma też swoje sposoby, może jakaś współpraca???
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Pumpernikiel, myślę, że Twardowski lusterkiem Śpiącej Królewny zajączki (wielkanocne) puszczał, coby zmącić w głowach mędrcom z RedBullem.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Pumpernikiel napisał/a:
Nie jestem zwolennikiem sierotki marysi, krolewny sciezki i siedmiu ludjadkow ale nie ruszalem aparatem :), ksiezyc jak widac sobie wisi tam gdzie wisial a to cos sie przesuwa. Fotki sa robione co okolo 20-30 sekund bo bawilem sie czasami naswietlania. ISO 200 i ogniskowa 46.8mm


no i masz odpowiedź.. nie ruszałeś aparatem, ale w tym czasie księżyc zdążył się przesunąć.. wiem bo mi to nocne HDRy psuło, kilkadziesiąt sekund i księżyc jest dalej.. a jak księżyc w jednym kierunku to flara w drugim, toteż odległość się aż tak powiększyła..
myth busted! ;-)
 

Throwend  Dołączył: 26 Kwi 2007
Ale ale! Chciałbym zauważyć, iż oswietlenie tegoż tajemniczego obiektu zmienia sie wraz z odsuwaniem sie od niego księżyca! Czyli musiał byc blisko niego!

Tym bardziej, zę to jeno księżyc sie przesuwa a nie to coś...

Asteroida jakaś albo planeta wyrwała się ze z orbity swej!
Albo Death Star! (cy cóś...)
Aaaaaaaaaa! zginiemy!
 

Pumpernikiel  Dołączył: 31 Paź 2007
dżejpi napisał/a:
...Ale... i tu bardzo ważne pytanie - czy pamiętasz gdzie stał statyw z kamerką w czasie gdy fociłeś. Coś mi się widzi, że ostatnio żaden Chalandżer nie latał. Raz putin ma też swoje sposoby, może jakaś współpraca???



Balkon mam na stronę południową. 29.06.2007 godzina miedzy 00:09:39 a 00:11:17

Taki ze mnie astronom jak (tu wstawic dowolne) ale czy to nie mogło być przypadkiem odbicie słońca od Jowisza? Wiem że jest jakieś 12 razy większy od ziemi ale odległość mogła zniwelować wielkość.

Chyba czas oddać Fuji do egzorcysty :mrgreen:
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
Podzielam zdanie dagio, odblaski silnych źródeł światła potrafią latać w obiektywie szybciej niż same źródła światła
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Pumpernikiel napisał/a:
ksiezyc jak widac sobie wisi tam gdzie wisial a to cos sie przesuwa

Na tych kilku kadrach, które pokazałeś, oba obiekty się przysuwają. Jeden w jedną, drugi w drugą, jak pisał dagio. Żadna planeta oglądana z Ziemi nie jest taka duża w porównaniu z Księżycem. Jowisz oglądany gołym okiem to tylko taka jaśniejsza gwiazda.
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
co myślicie o TYM zdarzeniu w Placewicach? http://www.e-sochaczew.pl...aj=%3Cbr%20/%3E

Jak wynika z relacji naszego świadka, obiekt nadleciał od strony Bielic, wykonał kilka piruetów i oddalił się w stronę Brochowa. - Znajdował się około 10 metrów nade mną. Wrażenie było niesamowite, szybko chwyciłem za telefon i zacząłem robić zdjęcia - opowiada nam pan Zbigniew. Na dowód tego pokazuje trzy zdjęcia i krótki filmik, jaki udało mu się nakręcić telefonem komórkowym.

te trzy światełka trochę dziwne jak na samolot?
 

corn  Dołączył: 02 Wrz 2007
Pumpernikiel, Alkos ma rację. Ustaw sobie jakiś obiekt jasny, który w obiektywie( na matrycy) da flarę. I sprawdź jak się zachowa obraz flary jeżeli świecący obiekt (księżyc) poruszał się będzie po linii średnicy obiektywu , a jak wyglądał będzie i w jaki sposób ułożony w stosunku do (księżyca) źródła flary, jak będzie położony ponad średnicą obiektywu. Jażeli zrobisz takie doświadczenie, to flara może zrobić nawet o 180 stopni obrót wokół źródła(księżyca). Tak zapamiętałem wykłady z optyki, ale może nie mam racji???
 

Effendi  Dołączył: 20 Kwi 2006
Przecież to balon meteorologiczny! Wiatr wiał to i się poruszał. :-)

Nad Placewicami były 3 balony oświetlone światłem księżyca, spięte sznurkami. Wiał silniejszy wiatr - stąd piruety. Ot, cała filozofia. ;-)
 

Pumpernikiel  Dołączył: 31 Paź 2007
Zdrowy rozsądek mówi mi że teoria odbicia światła w soczewkach ma sens, wszystko by się zgadzało.

Buuuu :( Niestety nie zostanę odkrywcą kosmosu i nie nazwę żadnej planety swoim imieniem.
Ale zawsze moge fotki do Faktu sprzedać albo do strefy 11 :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach