sinner  Dołączył: 03 Mar 2009
[SiNNeR] pierwszy plener z k200 :)
Witam serdecznie

to moje pierwsze zabawy z pentaxem i bylbym dozgonnie wdzięczny za każdą radę i krytykę.

pozdrawiam gorąco

Bartosz

1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
jest późno i nie jestem już w stanie produkować się ale...
1. Na początek przestań używać lampę
2. Przeczytaj wątek porządkowy zorzyka zanim coś tu wrzucisz, generalnie nie chodzi o ilość a o jakość (choć wszyscy zdajemy sobie sprawę, że z tą jakością to różnie na początku bywa ale zawsze można się odrobinę zastanowić czy coś jest warte pokazania)
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
3. Zdecydowanie nr.3.
Reszta jakoś mało interesująca, chociaż zainteresowało mnie, coż takiego stało się temu łabędziowi w szyję? Przecież ptaki obrączkuje się na nogach :-/
 

sinner  Dołączył: 03 Mar 2009
Artooro napisał/a:

2. Przeczytaj wątek porządkowy zorzyka zanim coś tu wrzucisz, generalnie nie chodzi o ilość a o jakość (choć wszyscy zdajemy sobie sprawę, że z tą jakością to różnie na początku bywa ale zawsze można się odrobinę zastanowić czy coś jest warte pokazania)


przeczytalem z uwaga. przemyslalem i uznalem ze warto pokazac te zdjecia. logiczne jest ze chce robic coraz lepsze zdjecia. a latwiej bedzie jezeli ktos mi cos podpowie i wytknie blędy, niż jakbym mial cykac zdjecia i zastanawiac sie czy jestem godzien zeby wisialy na forum.

sugeruje Artooro zebys tez uwaznie czytal co pisze. w temacie napisalem ze to moj pierwszy plener. wiec nie oczekuj cudów.
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Jak dla mnie 1, 2 i 3 coś w sobie mają, ale to coś skrystalizuje się jak się wyśpię ;-)
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
sinner napisał/a:
... a latwiej bedzie jezeli ktos mi cos podpowie i wytknie blędy, niż jakbym mial cykac zdjecia i zastanawiac sie czy jestem godzien zeby wisialy na forum.

sugeruje Artooro zebys tez uwaznie czytal co pisze. w temacie napisalem ze to moj pierwszy plener. wiec nie oczekuj cudów.


i poco to oburzenie, jeszcze Ci to sen z powiek spędzi ;-)
chciałem obudzić w Tobie odrobinę samokrytyki i chęci do pracy, w myśl tego co napisałeś wyżej idziesz na łatwiznę a to zła droga, może tak zadasz sobie odrobinę trudu i sam włożysz trochę wysiłku w naukę podstaw
są wątki gdzie "świeżaki" prezentują prace więc może na początek zajrzyj do nich
 

sinner  Dołączył: 03 Mar 2009
eh Artooro mogles poprostu napisac ze zdjecia sa cienkie ( odsylam do fragmentu o mile widzianej krytyce ;p ) a tak to sie nagadales, sen mi z powiek spędziles ;)

a z watkami dla poczatkujacych to dobry pomysl. nie znalazlem do tej pory takich. na forum tez jestem swiezak ;)
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
przecież napisałem coś o lampie :mrgreen:

ale nie martw się mnie też tu możma obsmarować 8-)
 

sinner  Dołączył: 03 Mar 2009
z lampa robione bylo tylko nr 2. jak dla mnie jest fajne ;p

Artooro ja tu od smarowania nie jestem ;)
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
sinner napisał/a:
z lampa robione bylo tylko nr 2. jak dla mnie jest fajne ;p


i nr 6 (stawiam 99,9%)
 

sinner  Dołączył: 03 Mar 2009
sprawdze, ale mysle ze bez lampy ta szostka. a co jest nie tak z tym zdjeciem ?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Chłopaki - Shift wam się popsuł?
:roll:
A może to zaraźliwe?
Jakieś morowe powietrze, czy cuś..
:roll:
 

sinner  Dołączył: 03 Mar 2009
mygosia napisał/a:
Chłopaki - Shift wam się popsuł?
:roll:


MNIE DZIALA ;)
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
1 szkoda ze troche uciety - ale fajne zdjecie
2 - jakoś do mnie nie przemawia takie sobie
3 i 4 natomiast sa super
W 3 fajna kolorystyka
w 4 zastanawiam sie jakby wyglądało to ujęcie gdybyś robił zdjęcie tym śladom na śniegu
z Łabędzi to 6 fajna choć troche za ciasna
najlepsza to 8
 

incogutto  Dołączył: 25 Gru 2008
na pierwsze wrażenie to trójka(chodzi o numer zdjęcia a nie ocenę hłe hłe - od ocen tego typu są tu etatowi)
potem trochę pomyślałem że gdyby tak na czwórce było nadal ciemno ale mniej żółto
to byłaby większa groza
ale z drugiej strony po co?
na trójce się zatrzymuje wzrok więc jest ok
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Mnie najbardziej podchodzi 3,reszta taka sobie(np.powiedz co chciałeś pokazać na 2).Ogólnie to nie najgorzej.Co do oceny przez innych to nie ma się co przejmować,zobacz jak u mnie"nasmarowali".
 

sinner  Dołączył: 03 Mar 2009
a jakie bledy zrobilem ? cos rzuca sie bardzo w oczy ?
 

igorkrupa  Dołączył: 17 Maj 2007
sinner napisał/a:
a jakie bledy zrobilem ? cos rzuca sie bardzo w oczy ?


trudno tu trochę pisać o błędach, po prostu dbaj o czystość kadrów.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
sinner napisał/a:
a jakie bledy zrobilem ? cos rzuca sie bardzo w oczy ?


Typowe błędy początkującego fotografa. Oglądaj zdjecia innych i staraj się ich naśladować i czytaj uwagi pod zdjęciami innych ludzi i wyciągaj wnioski dla siebie :) .
 

sinner  Dołączył: 03 Mar 2009
ktoś sugerował zebym nie używał flash`a . Dlaczego ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach