bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Mam nadzieję, że potraktujecie to jak motywację i reszta z Was też się uaktywni ;-)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Nie znam sposobów na uaktywnienie swojego Stroszka [nazwa nieoficjalna], nie wyobrażam sobie co by to mogło być :roll:
Ale Ty się nie krępuj, to się nigdy nie nudzi 8-)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
greentrek, dzięki, chętnie. Ale równie chętnie pooglądam coś od innych. Nie każde zdjęcie musi być w ruchu ;-) np. w tygodniu było u nas
spokojniej:

20200916-_KRA2927 by bbartlomiej, on Flickr

20200916-_KRA2938 by bbartlomiej, on Flickr

20200916-_KRA2941 by bbartlomiej, on Flickr
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
Pierwsze szczególnie ładne. To z tego tele z Olympusa? Dobry pod światło.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Jakaranda, 12-40/2.8 PRO, czy ja wiem czy dobry? Musiałem wyciągać cienie oczywiście i rozjaśniać twarz i psy delikatnie. Niestety zakres dynamiczny nie jest mocną stroną micro 4/3. Nie da się tak dobrze wyciągać ani świateł, ani cieni jak w większych sensorach. Tylko dla mnie to niewielka różnica, bo FF to mam Canona 5D mk3 - tam też zakres nie jest jakiś rewelacyjny :-P
Ale nie narzekam, mimo niedoskonałości technicznych tego aparatu na ramieniu w ogóle nie czuję z 12-40/2.8. Dzięki temu częściej w ogóle biorę ze sobą aparat.
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
bbartłomiej - myślałam, że to z tele, o którym niedawno pisałeś. 12-40/2,8 właśnie niedawno kupiłam i dopiero testuję. Musiałam jednak dołożyć grip, bo źle mi się trzymało ten zestaw. Grip mam nieoryginalny, dwuczęściowy. Jest dostęp do komory z aku i kartą bez zdejmowania gripa. Ponadto można go nasadzać na statyw poziomo i pionowo. Bardzo udana zabawka ale zwiększyła wagę zestawu. Korpus z kitowym naleśnikiem a z gripem i 12-40 f2,8 to już zdecydowanie inna waga ale i tak jeszcze jest mały i w kaburze mieści się wraz z dwoma obiektywami. Też go lubię.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Jakaranda, a jaki aparat? E-M10 był zdecydowanie za mały i niewygodny. E-M1 był ok, ale ciut za niski, mały palec potrafił uciec. E-M1 mark II jest ekstra, odpowiedniej wysokości, dobrze się trzyma. Do E-M1 mark I też dokupowałem grip, miałem ten oryginalny. Było lepiej ale tak jak mówisz - i waga i rozmiar zdecydowanie większe.
Jakby E-M1X miał lepszy wizjer i choćby odrobinę nowszą matryce/szybszy AF, to celowałbym w niego.
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
bbartłomiej - tak mam E-M 10 mk II i na razie przy tym zostaję ale planuję zmianę na lepsze, chociaż nie na najwyższą pólkę, bo finanse, wiadomo. Nie jest to mój jedyny aparat.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Jakaranda, rozwaz e-m1 Mark1. Starszy, owszem, ale AF o kilka klas wyżej no i dobry chwyt. Używany ma dobrą cenę.
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
bbartłomiej - dzięki. Poczytam sobie i przemyślę. Dla mnie oprócz AF bardzo ważna jest dobra stabilizacja..
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Nowa w rodzinie, Gaja, pewno teraz będzie najczęsciej fotografowaną istotą więc jeszcze nie raz tu zaglądnie.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Gezeb, świetna jest ta Gaja. A jak malutka.. Jak duża ma urosnąć?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
gezeb, piękny szczeniak. To łyżew?
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
Urocza. Śliczne umaszczenie. Czekamy na więcej fotek.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Z taty łyżew, z mamy blablador, podobno ma być jak tatuś, tzn. wzrost bo na razie po Pani ma nadzwyczajną umiejętność unikania obietywu;-)
W odróznieniu od Pana, który próbuje w niej zaszczepić miłość do pieszych wędrówek:-)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
gezeb, haha dobry tobołek :D
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
Takie jedno z zeszłorocznych wakacji :mrgreen:
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Wczorajsze harce. Obrobiłem na letnią modłę, bo tęsknię za ładną pogodą...

20201011-_KRA3270 by bbartlomiej, on Flickr

20201011-_KRA3264 by bbartlomiej, on Flickr

20201011-_KRA3242 by bbartlomiej, on Flickr

20201011-_KRA3240 by bbartlomiej, on Flickr

20201011-_KRA3201 by bbartlomiej, on Flickr

20201011-_KRA3150 by bbartlomiej, on Flickr
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
bbartlomiej, rewelacja.. Nie ma takiej ilosci :-B , która wyraziła by mój zachwyt :mrgreen:
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
koralik - bardzo, bardzo ładne. Świetna reklama tej miejscówki. Jedno z najładniejszych zdjęć psa we wnętrzu jakie ostatnio widziałam. :-B

bbartłomiej - jak zawsze z wielką przyjemnością oglądam twoje zdjęcia. To był dobry pomysł, żeby wziąć drugiego psa w typie pierwszego. :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach