AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
koralik świetny portret środowiskowy.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
bbartlomiej napisał/a:
Jakaranda, rozwaz e-m1 Mark1. Starszy, owszem, ale AF o kilka klas wyżej no i dobry chwyt. Używany ma dobrą cenę.

Posłuchałam bardziej doświadczonego użytkownika i niedługo będę miała EM 1 Mark II z przebiegiem 42K i rokiem gwarancji. Stabilizację Optyczni wycenili na 5EV a to dla mnie ważne. Bardzo jestem go ciekawa.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Jakaranda, mam nadzieję, że się nie zawiedziesz i znasz ograniczenia micro 4/3 :mrgreen: Udanych kadrów!
Nie wiem czego używasz do RAWów, ale nawet darmowy soft od Olympusa jest niezły (tylko dość wolny), daje bardzo szczegółowe wyniki i bardzo dobrze sobie radzi z szumem. Ciekawostką jest, że potrafi użyć E-M1 mkII jako procesora do wywołania RAWa - to coś dla ludzi, którzy obrabiają na słabszym sprzęcie czy laptopie. Trzeba podpiąć aparat kablem USB.

Sam używam On1 Photo RAW 2020 i daje trochę gorsze wyniki, ale ma mnóstwo fajnych efektów i sposób pracy na maskach bardzo mi odpowiada.
LR zawsze spoko, DXO tak samo.

Co do stabilizacji - to poniżej nagrywałem E-M1 mkII z ręki niespecjalnie się przy tym pilnując. W DaVinci też dołożyłem stabilizację ale nie przypominam sobie, żeby wprowadziła drastyczne zmiany.
https://www.youtube.com/watch?v=RTiDJqDFyT0
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Podstawowy jest dla mnie DxO. Kupiłam niedawno LR ale na razie kiepsko mi idzie jeśli chodzi o podstawowe funkcje. Jest masa tutoriali na YT ale nie widzę tego, co sprawia mi kłopot. Jakoś idę do przodu ale powoli i angażując do pomocy wszystkich dokoła.
Mam tylko laptopa ale ma też dysk SSD. Ciekawa jestem tego aparatu, szczególnie jak sobie będzie radził AF-C. Szkoda, że teraz tak mało zawodów. Jak są, to gdzieś daleko. Brakuje mi tego, bo moje obecne psy raczej nietowarzyskie i na jakieś wielopsie gonitwy nie mogę liczyć.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Która wersja DxO? E-M1 mk2 wspierany jest od DxO OpticsPro 11.4.0 wzwyż.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
bbartłomiej - DxO PhotoLab 3 i do niego mam NIK Collections
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Jakaranda, daj znać jak pierwsze wrażenia, a najlepiej podziel się pierwszymi efektami :-)
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
bbartlomiej napisał/a:
Jakaranda, daj znać jak pierwsze wrażenia, a najlepiej podziel się pierwszymi efektami :-)

Już go lubię. Dobrze trzyma się w ręce, z 12-40 /2,8 jest dobrze wyważony zestaw. Padało i nie miałam czasu, dopiero dziś wzięłam go na spacer. AF-C dobrze sobie radzi. Włączyłam migawkę elektroniczną i i byłam niemile zaskoczona, że podczas krótkiego spaceru zapełniłam kartę 16MB ale zapisywałam RAW-y i JPG-i, tak z ciekawości i zapominałam wyłączyć tryb seryjny, jak fotografowałam widoczki.
Zdjęć dziś nie będzie, bo musieliśmy zostać do jutra na wsi a monitor z laptopa mocno przekłamuje kolory.
Wzięłam też kilka starych manuali, może jeszcze jutro zdążę coś pstryknąć.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Pamiętaj że max prędkość migawki (H) mechanicznej i elektronicznej nie ma AF ani AE. Ostrość i naświetlenie jest takie jak pierwszej klatki. Dopiero szybkość o oczko niżej (L) ma AF i AE.
 

Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
Moja jesienna psina:


 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Tomek B., lepszy kadr na pierwszym. W obu wyraaaaaźny bokeh :D Piekna jesień w tle.
 

Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
bbartlomiej napisał/a:
Tomek B., lepszy kadr na pierwszym.

Wiem, musiałem przeszkadzajkę z lewej obciąć (tak ze 20%) i od razu kadr popsuło. Ale bokeh został ;-) .
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Jesienne poranne bieganie. Z DXO 4 aparat dostał drugie życie!
_KRA3616_DxO-deepprime by bbartlomiej, on Flickr

_KRA3660_DxO-deepprime by bbartlomiej, on Flickr

_KRA3661_DxO-deepprime by bbartlomiej, on Flickr

_KRA3666_DxO-deepprime by bbartlomiej, on Flickr

_KRA3688_DxO-deepprime by bbartlomiej, on Flickr

_KRA3690_DxO-deepprime by bbartlomiej, on Flickr

_KRA3706_DxO-deepprime by bbartlomiej, on Flickr

_KRA3722_DxO-deepprime by bbartlomiej, on Flickr

_KRA3723_DxO-deepprime by bbartlomiej, on Flickr

_KRA3724_DxO-deepprime by bbartlomiej, on Flickr

_KRA3763_DxO-deepprime by bbartlomiej, on Flickr

Wisienka na torcie:
_KRA3762_DxO-deepprime by bbartlomiej, on Flickr
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Zdjęcia rewelacyjne :-B :-B :-B
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
3661 - Ała! :-)

3688 - Portret do druku i na ścianę! :-D

3724 - Mortal Kombat :evilsmile:

3763 - A co to za golizna? ;-)

3762 - To wygląda jak jedna z tych średniowiecznych ilustracji, gdy artysta malował zwierzę, którego na oczy nie widział, tylko na podstawie jakiegoś mętnego opisu. :-P
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
bbartlomiej napisał/a:
Z DXO 4 aparat dostał drugie życie!

Będę się czepiał ale chodziło Tobie raczej o Dxo PhotoLab 4 a to nie to samo co DxO 4.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
powalos, tak, to skrót myślowy, bo nie ma czegoś takiego, jak DxO 4.
Kerebron, haha - 3762 w punkt. Widziałem gdzieś takie ilustracje, zabawne! Tak, zdecydowanie muszę wymienić zdjęcia w ramkach. Oczywiście po 1 sztuce każdego psa też wisi, ale można wymienić.
Jakaranda, dawaj swoje :!: :evilsmile:
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Zbieram szczękę :-)
🐕🐕🐕
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
bbartlomiej, przy tobie to wstyd zdjęcia wrzucić :mrgreen: Genialne :evilsmile:

 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
koralik, co on taki smutny ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach