koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
powalos, Ona nie jest smutna ... ona myśli :lol: :mrgreen:
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
:-B :-)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Dzięki!
koralik, piękny szczenior - co to?
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
bbartlomiej, labrador :mrgreen:
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Mam nadzieję, że ten egzemplarz nie będzie tłusty :mrgreen: Dawno nie widziałem szczupłego blabladora.
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
bbartlomiej, ja też :mrgreen: mam nadzieję że będą dbać :mrgreen:
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Psy wybiegane, będzie spokój na resztę dnia. Straty: rozcięta poduszka w łapie oraz przymusowe kąpanie (bo błoto).
DxO PL 4 znów mnie zadziwia, dziś bez krępacji strzelałem na ISO 3200 (prawie wszystkie z tych poniższych), a wcale tego nie widzę. Cudo!

_KRA0004_DxO by bbartlomiej, on Flickr

_KRA0009_DxO by bbartlomiej, on Flickr

_KRA0027_DxO by bbartlomiej, on Flickr

_KRA0029_DxO by bbartlomiej, on Flickr

_KRA0044_DxO by bbartlomiej, on Flickr

_KRA0045_DxO by bbartlomiej, on Flickr

_KRA0049_DxO by bbartlomiej, on Flickr

_KRA0052_DxO by bbartlomiej, on Flickr

_KRA0074_DxO by bbartlomiej, on Flickr

_KRA0083_DxO by bbartlomiej, on Flickr

_KRA0086_DxO by bbartlomiej, on Flickr

_KRA0098_DxO by bbartlomiej, on Flickr

_KRA0130_DxO by bbartlomiej, on Flickr

_KRA0139_DxO by bbartlomiej, on Flickr

_KRA0172_DxO by bbartlomiej, on Flickr

_KRA0189_DxO by bbartlomiej, on Flickr
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Ale fajne te zdjęcia.
I to wcale nie zasługa DXO ;-)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
galex, dzięki, ale dziś mało weny było. Pogoda słaba, światło płaskie. Bardziej z przyzwyczajenia niż chęci strzelałem :-(
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
Pod takimi zdjęciami to trzeba mieć odwagę, żeby swoje zamieścić. Będę się bronić, że to eksperyment z DxO 4.
Wszystkie światła pogaszone. Stojąca lampa, bodajże z IKEI, pochylona na krześle, skierowana na psa i trochę światła padało z kuchni. ISO 8000, DeepPRIME + moje (nie)umiejętności obróbki.



Przy psie gładkowłosym to jeszcze jakoś wyszło, natomiast przy szorstkowłosym to już porażka.

 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Jakaranda, pierwsze bardzo klimatyczne. Podoba mi się. Na drugim jednak za mało światła, pies zniknął w cieniu. DeepPRIME ładnie sobie poradził w obu przypadkach nawet przy tak małej ilości światła.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Pogoda coraz mniej przyjemna. Niedługo suwaki będą za krótkie, żeby podkręcać kolory :cry:

_KRA0224_DxO by bbartlomiej, on Flickr

_KRA0232_DxO by bbartlomiej, on Flickr

_KRA0255_DxO by bbartlomiej, on Flickr

_KRA0261_DxO by bbartlomiej, on Flickr

_KRA0267_DxO by bbartlomiej, on Flickr
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
bbartłomiej - nie narzekaj. Może uda się jeszcze złapać jakieś słoneczne chwile. Zdjęcia jak zwykle fajne.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Jakaranda, staram się odnaleźć w tej niekomfortowej dla mnie sytuacji i wykorzystać te mgliste poranki. Nie jest tak źle, ale jeszcze nie umiem dobrze tej mgły wykorzystac - ani przy robieniu, ani przy obróbce. Jutro spróbuję znów :-B
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
Próbuj próbuj tylko nie wygaszaj mgły. Mgiełka jest piękna.
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
Z ostatniego już w tym sezonie pobytu na działce. O czwartej już ciemno wokół, telefon nie ma zasięgu, internet też przestał działać. Byle do wiosny.





W akcji prezent urodzinowy - lampa ze stałym światłem, mocowana w sankach na aparacie (ale się odbiła w szybie piecyka).
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
No w końcu jakiś ruch w interesie ;-)
Pierwsze mi się bardziej widzi, niż drugie, ale i tak piesek trochę ginie w tych jednolitych kolorach.
Z odbicia widać, że to pokaźna lampa :) ma jakąś regulację barwy światła?
Spróbuj lampę dać na 45 stopni z jednej strony modela i 45 stopni z góry. Zawsze będzie trochę ciekawiej i mniej płasko. Czyli coś jak drugie zdjęcie od lewej w górnym rzędzie.
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
bbartlomiej napisał/a:

Pierwsze mi się bardziej widzi, niż drugie, ale i tak piesek trochę ginie w tych jednolitych kolorach.

Oba zdjęcia z założenia miały być stonowane. Przy drugim nie udało mi się tego uzyskać, bo było włączone górne światło.
bbartlomiej napisał/a:
Z odbicia widać, że to pokaźna lampa :) ma jakąś regulację barwy światła?

Jest regulacja mocy i barwy. Przydałyby się wrota ale cały zestaw i tak jest dość nieporęczny z małym aparatem. Może z lustrzanką FF byłoby wygodniej. Ale jestem zadowolona, bo lampy błyskowe przy zwierzakach zupełnie nie zdają egzaminu. Miałam kiedyś pożyczone lampy i różne modyfikatory. I chociaż moje psy lubią pozować, to bardzo szybko były zmęczone.
bbartlomiej napisał/a:
Spróbuj lampę dać na 45 stopni z jednej strony modela i 45 stopni z góry. Zawsze będzie trochę ciekawiej i mniej płasko.

Nie udawało mi się dokręcić tak, żeby lampa była nieruchoma; zmieniała pozycję. Muszę się temu przyjrzeć, czy tam jest jakiś feler, czy to ja sobie nie radzę. Generalnie, muszę się z tym trochę pobawić, żeby nabrać wprawy ale cieszę się, że to mam.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Jakaranda, przydałby się uchwyt lampowy ze stopką pod body. Podobnie jak kiedyś reporterskie lampy boczne na 12szt. R20.
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
rychu - nie wiem co to jest ale poszukam. Dziękuję za radę.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach