powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jakaranda, zapene coś takiego lub podobnego miał rychu na myśli
https://allegro.pl/oferta/szyna-do-mocowania-lampy-blyskowej-do-aparatu-9942420284
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
powalos napisał/a:
zapene coś takiego lub podobnego miał rychu na myśli

To najprostsza konstrukcja. Myślałem o czymś z uchwytem z lewej strony i umiejscowienie lampy nad głową. Raczej do zrobienia przez majsterkowicza, ale są też takie:

https://digital24.pl/produkt/kaiser-1100-uchwyt-boczny-do-lampy-blyskowej.html

https://allegro.pl/oferta/x-grip-uchwyt-statyw-stabilizujacy-do-kamer-aparat-8998818552?reco_id=298873be-2e7d-11eb-bef8-ecf4bbd0b940&sid=0e7a5475e04eefd78184d559df6fb9f87c889ad5ac94196dac75ac99722370c3&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&bi_m=reco&
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
powalos, rychu - dzięki :-B . Zastanawiam się nad zamocowaniem w miejsce przegubu łączącego lampę z aparatem, jakiegoś uchwytu, który pozwoli wygodnie trzymać samą lampę. Wtedy nachylenie jej, czy skierowanie pod innym kątem będzie bezproblemowe. Ponieważ lampa ma własne zasilanie, nie musi być połączona z aparatem. Nie wiem jak by to się sprawdziło w praktyce.Dobrze byłoby mieć trzy ręce, bo jedna jest mi często potrzebna, żeby zwierzak odwrócił głowę i nie patrzył wprost w obiektyw. Jak mam pomocnika, który ogarnia swoje zwierzęta, to jest O.K ale moje muszę ogarnąć sama. Wszystko przede mną. :-)
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
I jeszcze takie z soboty.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Jakaranda, dla mnie ciekawiej oświetlone. Tylko wykadrować.
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
Takie wykadrowane też mam.
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
Jakaranda o i bardzo fajne wyszło.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Jakaranda, zdjęcie super, ale trąci trochę naftaliną, to znaczy jak wysypane ze starej szafy. Pierwszy nie pasuje by wyskoczyć z lampy, no może kudłacz gra z walizką. Wygląda jakbys porządki w komórce robiła :-D . Po wykadrowanie trochę lepiej. Za to pieski masz fajniste. Światło zbyt boczne, kadr jakby w cieniu.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kolory na niekadrowanym bardziej mi się podobają.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
powalos napisał/a:
Kolory na niekadrowanym bardziej mi się podobają.

To dwa różne zdjęcia.
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
rychu napisał/a:
Jakaranda, zdjęcie super, ale trąci trochę naftaliną, to znaczy jak wysypane ze starej szafy. Pierwszy nie pasuje by wyskoczyć z lampy, no może kudłacz gra z walizką. Wygląda jakbys porządki w komórce robiła :-D . Po wykadrowanie trochę lepiej. Za to pieski masz fajniste. Światło zbyt boczne, kadr jakby w cieniu.

rychu - tak właśnie miało być - jak w komórce ale miałam za mało akcesoriów. Lampa jest autentycznie stara, chociaż mam też współczesną podróbkę.
Co do światła, to faktycznie, nie zawsze wiem jak ustawić ale też psy nie zajęły tych miejsc, które im wskazałam. Ostatnio nic z nimi nie robiłam i mam efekty. Ponadto pinczer już nie mógł się doczekać i wskoczył z impetem demolując "tło".
powalos - cenna uwaga. Kolory zgasiłam w obróbce, bo miało "trącić naftaliną" ale może te oryginalne są lepsze? Samej trudno ocenić.
Ostatnio widuję dużo zdjęć w nienaturalnych kolorach. Ludzie, nawet dzieci, mają jakieś dziwne twarze. I zewsząd słyszę zachwyty, więc też próbuję.
AChmiel - miło, że się podoba :-)
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
plwk napisał/a:
powalos napisał/a:
Kolory na niekadrowanym bardziej mi się podobają.

To dwa różne zdjęcia.

Zgadza się ale robione jedno po drugim, bez zmiany oświetlenia. W rawach nie ma między nimi różnicy.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Po kadrowaniu podłoga jest jakby pod górkę i psy siedzą "wyżej" :-)
Zwykle dobrze się sprawdza zejście z poziomem obiektywu nawet poniżej poziom oczu psa. Przynajmniej moje tak mi się bardziej widzą. Zwykle klęczę, czasem opieram łokcie o ziemię. Teraz wiem, że muszę na biegania brać jakąś karimatę i kłaść się na ziemi bo i tak niektóre kadry wychodzą robione z góry na dół.
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
bbartlomiej kładź się ale nie biegaj za nimi.
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
bbartlomiej napisał/a:
Po kadrowaniu podłoga jest jakby pod górkę i psy siedzą "wyżej" :-)

Jak zauważył plwk - to są dwa różne zdjęcia, zrobione jedno po drugim . Na exifie jest 5sek różnicy, więc aparat albo podniosłam albo obniżyłam. Stąd takie wrażenie.
bbartlomiej napisał/a:
Zwykle dobrze się sprawdza zejście z poziomem obiektywu nawet poniżej poziom oczu psa. Przynajmniej moje tak mi się bardziej widzą. Zwykle klęczę, czasem opieram łokcie o ziemię.

Zgadzam się. Siedzę, lub klęczę na ziemi. Na zawody zabieram niziutki, składany taborecik, ale i tak siadam na ziemi.
Tutaj widać, że aparat był poniżej oczu pinczera ale powyżej głowy gryfonika. Miało być odwrotnie, pinczer miał warować, gryfonik siedzieć. Wtedy mają oczy na jednym poziomie. Przez wiele miesięcy nic z nimi nie ćwiczyłam więc emocje i temperament wzięły górę nad posłuszeństwem.

Co do kładzenia się na ziemi, to kiedyś wypadło mi położyć się na kamienistej ścieżce :mrgreen: , żeby sfotografować szczeniaki corgi w ruchu. Uratował mnie wtedy dry bed, który mam na tylnej kanapie dla moich psów.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Jakaranda napisał/a:
położyć się na kamienistej ścieżce :mrgreen: , żeby sfotografować szczeniaki corgi w ruchu

Do czegoś takiego, to się trzeba chyba nawet lekko zakopać w żwirze, żeby nie wyszło zdjęcie jak z drona. :-P
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Kerebron, gibany ekranik Panie, gibany. :mrgreen:
Podziwiam Jakaranda, za pracę z piesełami, że potrafi je tak poustawiać.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
rychu, jak w K-3III? :evilsmile:
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
Kerebron - to jest myśl! I saperka mniejsza niż karimata :-D
rychu - mam już gibany ekranik ale przyzwyczajam się, przyzwyczajam.... właściwie przełamuję nawyk przykładania oka do wizjera.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Kerebron, nie, no Pentax? Zdjęcia robię X30. :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach