bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Posągowa poza ;-)

U nas lokalny patriotyzm :mrgreen:
_KRA3080_DxO by bbartlomiej, on Flickr
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Coście się tak zastali w kościach? Gdzie zdjęcia?

U nas na wakacjach whippetka brata. Whippetka jest spokrewniona z naszym whippetem. Babka jednego to prababka drugiego :-)

_KRA3083_DxO by bbartlomiej, on Flickr
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
No, to macie wesoło. A na spacerze pewnie wzbudzacie zainteresowanie przechodniów. :-D
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Jakaranda, tak, coś w stylu "o, idą Ci nienormalni, z kolejnym psem" :-D A tak serio to 3 sztuki, to już dla nas zbyt dużo. Na wakacje fajnie, ale nie na stałe. Ciężko wyjść na spacer lub nawet poświęcić im odpowiednio dużo uwagi. Mam nadzieję, że uda się strzelić im we troje kilka fajnych zdjęć.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Byłam na pokazie ogierów, urozmaiconym występami artystycznymi oraz pokazami psich sportów. Warunki były trudne, bo było po prostu ciemno a czas musiałam mieć ustawiony krótki. Tu kilka fotek z pokazu friesbee..







 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
I jeszcze kilka.







Żeby nie było, że taka cisze w szczekliwym temacie.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Wow jakie wygibasy! Zwłaszcza ta pierwsza seria. Musisz częściej wrzucać :-B :!:
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
bbartłomiej - raczej nie mam okazji fotografować friesbee chociaż bardzo bym chciała. Może nie mam znajomości w tym kręgu, więc omijają mnie powiadomienia o imprezach. W przeciwieństwie do agility, gdzie jestem na bieżąco.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Jeszcze z tej samej imprezy. Wszystkie na 1/1250sek, F 4, ISO 4000. Histogram był zupełnie z lewej strony. Trochę Rawów podeślę bakulikowi, żeby inni też mogli się pobawić :mrgreen:











 

Andre53  Dołączył: 31 Lip 2009
bbartlomiej napisał/a:
Jakaranda, tak, coś w stylu "o, idą Ci nienormalni, z kolejnym psem" :-D A tak serio to 3 sztuki, to już dla nas zbyt dużo. Na wakacje fajnie, ale nie na stałe. Ciężko wyjść na spacer lub nawet poświęcić im odpowiednio dużo uwagi. Mam nadzieję, że uda się strzelić im we troje kilka fajnych zdjęć.


Ostatno mijająca mnie kobieta rzuciła: 'normalnie wiocha, co krok to pies".
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Andre53, na wsi, to psy przy budzie na łańcuchu. Chyba dawno nie była :mrgreen:

Moje odrzuty z JA 2022 - luty:

hp5_1600_02_2022-02_010 by bbartlomiej, on Flickr

hp5_1600_02_2022-02_005 by bbartlomiej, on Flickr

hp5_1600_02_2022-02_003 by bbartlomiej, on Flickr

hp5_1600_02_2022-02_004 by bbartlomiej, on Flickr
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Z tych zdjęć bije ciepło i spokój domowego ogniska.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Jakaranda, dzięki!
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Mojo - właściciel i przewodnik Olga Kwiecień, wielokrotnie udział w MŚ Agility.
Tutaj - Open Cup winter agility Competition. Radzionków 06.03.2022.


Wiem, kadrowanie mogłoby być lepsze ale cieszę się, że udało mi się ją uchwycić, bo przeleciała po torze jak błyskawica.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Haha, niesamowity! :shock: :mrgreen:
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Jakaranda, "Jak to: 'A gdzie twój spadochron?'!" 8-)
 
germario  Dołączył: 08 Cze 2011
Jakaranda, Zdjęcia suuuper, więcej proszę
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
germario - mówisz i masz. Niestety takich zdjęć jak wyżej to za całe zawody jest jedno czy dwa. Zależy jaki jest dostęp do toru i nie wszystkie psy mają w sobie tyle ekspresji jak ta suczka. Zdjęcia z kilku jej biegów.








 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Jakaranda, piękne zdjęcia. Złapane z fajną dynamiką. Widać z jaką pasją piesek pokonuje tor. Mój domownik w tej chwili z pasją pilnuje ręczników kuchennych na haku.
Chętnie wybrał bym się na takie zawody. Trzeba mieć wejściówki? Jak z dostępnością do wykonania paru pstryków?

A tu Floki pilnuje elektrowni Łaziska :-D
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
rychu - jak dotychczas wstęp na zwody jest bezpłatny. Z fotografowaniem na razie nie robią problemów. Nie można przeszkadzać zawodnikom, więc nie można się ulokować w okolicach startu ani mety .Nie można przekraczać taśmy czy płotków wyznaczających torek. Nie można używać lamp błyskowych. W plenerze często namioty są ustawione tuż przy taśmie okalającej torek i nie można znaleźć dobrego miejsca. "Dobre miejsce" to coś zmiennego, bo torki są ustawione wg pomysłu sędziego, w trakcie zawodów są przebudowywane. Pies, pokonując przeszkody, jest widoczny to od przodu, to od tyłu, zasłonięty innymi przeszkodami, lub po prostu za daleko dla obiektywu. Ponadto jest wysoko lub nisko, zależy na jakiej przeszkodzie.Statywy i monopody się nie sprawdzają. najlepiej siedzieć na ziemi. Zawody trwają od rana do wieczora i słońce też nie chce współpracować. Czarno-białe bordery, których jest zawsze najwięcej, w samo południe trudno nie przepalić.
Zdjęcia powyżej są z zawodów na końskiej hali, gdzie dostęp do toru był tylko z jednego boku. W dodatku tor był ogrodzony nie taśmą lecz dość gęstymi i dość wysokimi płotkami, końskimi. Trzeba się było zmieścić między płotkami. Robiłam na ISO Auto z ograniczeniem do 4000 i zdjęcia były mocno niedoświetlone. Ratowałam się Deep Prime. Na jakieś kadrowanie zwyczajnie brakuje czasu, bo kolejny pies niekoniecznie w tym samym miejscu przeskakuje hopkę, co poprzedni a trzeba zdążyć zmienić ogniskową i złapać ostrość. Miałam wyjątkowo dużo nieudanych zdjęć, bo obiektyw w tych warunkach miał kłopoty ze złapaniem ostrości .Ale za to jaka radocha z tych udanych zdjęć :-D . Wrzucę jeszcze kilka ale już mniej efektownych.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach