Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
kulten, mam szanse tam wrócic i poprawic. Może inne szkło pomoże, kto wie?
kndr, Ja jakoś nie potrafię zamknąc się w jednym temacie, cały czas uważam, że za mało mam faktur w swoim fotozbiorze, ciekawych perspektyw i architektury.. toteż próbuje
seele, w 44 się nie zgodze (próbowałem kadrowac w kwadrat), to zabija mi urok tego zdjęcia.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Serafion napisał/a:
kulten, mam szanse tam wrócic i poprawic. Może inne szkło pomoże, kto wie?


No to czekamy :-B .
 

Koteki  Dołączył: 21 Paź 2007
Serafion, sporo fajnych zdjęć pokazałeś, a szczególnie przypadły mi do gustu 35 i 38. W 35 może minimalnie bym coś zmienił w kontraście... tak czy siak to doskonała fota.
 

Pentaxowiec  Dołączył: 27 Sie 2007
16 trochę krzywe , ale fajnie to wyszło jak by owa pani (wyglądająca na pielęgniarkę choć pewnie nią nie jest) wołała, 17 tez mi sie podoba ale jak już ktoś pisał nie potrzebny dół można obciąć.

@edit:
ups chyba wyraziłem opinie o starych zdjęciach :oops: Ale z nowych najlepsze 41 (gdyby jeszcze było widać na czym stoi ten pan, to bym się niczego nie miał się czepić)
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
21, 32, 39-lubię takie mroczne klimaty i kadry, 42, 45 podobają mi się.
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
46.

47.


[ Dodano: 2009-01-26, 17:40 ]
Koteki, Pentaxowiec, White, dzięki za komentarze. Doceniam zainteresowanie;) Powyżej dwie kolejne fotki, eh zamarzył mi się średni format i kwadrat ostatnio, więc i improwizowane kadrowane w kwadrat.
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Ustrzelone fajnie obie ale 46 kojarzy mi się z fotografiami z początku XX wieku na których ludzie stali "na baczność" - spróbował bym bw.
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
46 kojarzy mi się z fotkami ustawianymi. Tak jakby ta pani chciała sobie zrobić pamiątkową fotkę ze śmieciarką w tle - ciekawe :) 47 to prawie sport kontaktowy ;) Robiłeś je aparatem na kolanach?
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Gdzie takie bycze kasowniki? :shock: Masz dwa miasta :-)

Pani ma minę jak buldog sąsiada :-D
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
seele, powiem szczerze, że próbowałem ale wersja w kolorze podobała mi się równie bardzo więc, żeby nie kombinować nadto z obróbką wrzuciłem to;)
kndr, jop aparacik na kolanach dwa siedzenia dalej czyli w zasadzie nie jakoś specjalnie daleko. Ostatnio na dworcu robiłem niemalże kontaktowo ale bez ciekawych efektów niestety.
DrEwNiAK, W zasadzie można by wydedukować bo w Gdyni nie ma tramwajów ale to trzeba z Gdyni być żeby wiedzieć w zasadzie. Generalnie warszawka ma takie bycze kasowniki, śmieszne są w sumie.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Smutna ta Polska na ostatnich dwóch zdjęciach :mrgreen: .
 
sushe  Dołączył: 27 Mar 2008
38, 40 i 46 bardzo fajne w odbiorze :mrgreen:
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
sushe, dzięki
kulten, Powiem szczerze, że albo patrzec nie umiem albo chodząc po tej warszawie nie widzę specjalnych aktów radości. Raczej tak jakby każdy był zajęty sobą i tylko chciał jak najszybciej pokonac drogę z punktu A bo B a potem C czyli domu. Nikt na nikogo nie patrzy specjalnie, każdy ze spojrzeniem w siebie. Inaczej mam w trójmieście, tam jak idę to widzę radośc i spokój w ludziach, na ich twarzach a nawet w sposobie chodzenia. Trójmiasto generalnie magiczne dla mnie jest.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Nigdy w W-wie nie byłem poza Okęciem. Trójmiasta też w zasadzie nie znam. Sam pochodzę z Poznania ale jak się zastanowię, to też ciekawego tam nic nie widzę może poza architekturą choć przy okazji chyba dość łatwo stracić sprzęt, ale może żyję pewną zaszłością :mrgreen: .

Baw się w krajobraz. Bezpiecznie i pięknie może być.
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
48.


kulten, Mam takiego kolegę, którego ustawicznie pytałem czy by ze mną na fotki do centrum nie poszedł. Za każdym razem dostawałem historię jak to łatwo stracić sprzęt i że generalnie to on czasu nie ma. Dla mnie to jest kwestia odwagi, albo aparat siedzi w szafie i nic się nie robi albo człowiek się przełamuje i robi zdjęcia. Nie jest to mowa tylko o streecie ale też o fotografowaniu detalu architektonicznego chociażby, bo jak wyciągniesz aparat skoro zaraz ci go ukradną? Nie mówię, że wa-wa jest nieciekawa bo w pewnym sensie jest ciekawa bardzo. Chodzi mi bardziej o generalny model życia w mieście, mi pasowałby najbardziej taki z długą sjestą;) w warszawie nie ma na to specjalnie czasu.
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Pięknie wyszły te brudne schody na zdjęciu 48 :) Bardzo podoba mi się kadrowanie.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Dobry pomysł na 48.
A co do obaw o utratę sprzętu to dawno w pl nie byłem więc realia znam sprzed kilku lat. Tak czy owak moje ostatnie dni w pl spędziłem w sądzie z tytułu pobicia więc wrażenia pozostały takie a nie inne. Ale nie róbmy zbędnego OT tylko wrzucajmy coraz lepsze zdjęcia :-B :-B :-B .
 

Gavreel  Dołączył: 21 Sie 2008
hehehe, fajne te autobusowo-tramwajowe a do tego pasująca obróbka. Ale i tak najciekawsze to 46- szkoda tylko że "góra zdjęcia nie trzyma poziomu".
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
kndr, dzięki;)
kulten, Ja tam lubie OTł=
Gavreel, tam ulica ma naturalny spadek.. wiec cos albo cos, nie bede na sile poprawial rzeczywistosci;)
 
MichalR
[Usunięty]
Naprawde fajne streety, reszta taka sobie;) Co do nocnej fotografii, bo widze kilka fotek w tym stylu prezentujesz, to polecam statyw, iso 100 i dlugie czasy. Twoje nocne maja za malo swiatla imho, chyba ze taki byl zamysl.

Pozdrawiam,
Michal

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach