Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
kristofo kulten dzięki za uspokajające komentarze. Co do zdjęc to tak właśnie niestety jest, że każdy ma inny gust co do nich. W odpowiedzi na pytanie zaś w 34 to totalny przypadek, pan stał niedaleko kas biletowych na centralnym i hm stał i akurat ja po bilet byłem to fotke strzeliłem. W ogóle to mam takie dziwne wrażenie, że moja kadyszka jest jakby cichsza z limited'em 21mm nie wiem na czym to polega albo ona normalnie jest taka cicha tylko ja zawsze byłem przeczulony. Swoją drogą teraz generalnie cały czas mam aparat przy sobie zgodnie z zasadą, iż nigdy nie wiesz kiedy ;-)
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Serafion napisał/a:
teraz generalnie cały czas mam aparat przy sobie zgodnie z zasadą, iż nigdy nie wiesz kiedy

u mnie jest odwrotnie. Jak mam aparat przy sobie to nic się nie dzieje, jak nie mam to ... jak na reklamie Lecha :mrgreen:
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
Nie mówię, że zawsze uda się coś fajnego złapac ale przynajmniej w ten sposób daje sobie szanse. Chodzę po mieście i robie co mogę, staram się znaleźc coś co przykuje uwagę na dłuższą chwilę, ciekawe twarze czy zestawienia. Z dzisiejszego porannego spaceru udało się wycisnąc coś takiego.

35.
 
Filwoj  Dołączył: 11 Kwi 2008
Fajny moment, nawet centralne ustawienie postaci pasuje, ale troszkę obrazek leci w prawo i jak dla mnie za dużo kontrastu i cienia. Ogólnie podoba mi się.
Pozdrawiam
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
filwoj dzięki za komentarz, zdjęcie bym wyprostował normalnie ale niezauważyłem że leci na bok. Mi kontrast i cienie tam pasują bo wyciągają postać z tła. Nota bene tak mnie zastanawia bo poprzednie zdjęcie było robione 50tką i tak naprawde dlatego bo jak chodze sam to mam -5 metrów do odwagi. Normalnie robię limitedem 21mm ale mam wrażenie, że on z kolei jest za szeroki. Może ktoś dopomoże bo w zakresie 21mm a 50mm szukam czegoś stricte reportażowego.

Z innej beczki proszę o poradę nie wiem czemu ale podoba mi się wersja B&W tego zdjęcia z drugiej strony kolory są ciepłe i przyjemne. Dwie wersje podaje:

36a.

36b.
 
Filwoj  Dołączył: 11 Kwi 2008
Mi się podobają obie wersje, może c-b mogłaby być trochę jaśniejsza, brakuje mi szczegółów w cieniach widocznych na kolorowej wersji. Wykadrowałbym trochę inaczej - więcej przestrzeni po lewej stronie kutra, tak, żeby miał dokąd płynąć... :-)
Nie widzę potrzeby wybierania lepszej wersji, każda na swój sposób jest ciekawa.
Pozdrawiam
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
Ja był proponował zabawę w mieszanie kanałów (bw).
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
Wreszcie po dłuższym czasie udało się przy okazji pstryknąc parę fot. Z tych paru fot jedna moim zdaniem nadawała się dla szerszej publiczności i ta jedna poniżej.

luhso, w 36ce to była zabawa kanałami, nie wiem czy widac specjalistą nie jest i ponieżej to też jest zabawa kanałami (plus zabawa krzywą).

37.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Serafion, sprawiłeś, że Pałac wygląda, jakby wyrastał z tajgi... :shock:
Fajne ;-)
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
thrackan, jakoś tak wyszlo;), a nawiązując do twoich zdjęc to przypomnialo mi sie cos takiego popelnionego jeszcze wtedy.
38.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
O, jakbyś miał bloga, to to by się dobrze na nim prezentowało. Podoba mi się, jak wywołałeś. Kryłeś się, zwiałeś, czy strażnicy Cię olali?
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
Jacy strażnicy? to ich w ogole obchodzi (20 min lazilem z aparatem to powinni sie zainteresowac) Co do krycia to tak pol na pol bo zazwyczaj mam aparat nisko przy biodrze a czasem podnosze do wysokosci klatki piersiowej jak potrzebuje poziomego kadru. Tyle, że do fotografowanych osob czasem blizej podchodze ( tj. 2m ). Generalnie nie przykladam do oka tylko robie przy użyciu wyobrani przestrzennej. Ale tak generalnie to kazdy ma mnie gleboko jak chodze z aparatowcem;)
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Bardzo mi się podoba to ostatnie. Ma wyraz.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Serafion napisał/a:
Jacy strażnicy? to ich w ogole obchodzi (20 min lazilem z aparatem to powinni sie zainteresowac)

Co to za stacja? Też chcę zdjęcia z metra... Zazwyczaj tuż po podniesieniu aparatu do oka wychodził do mnie z zakazem strażnik z kanciapy, albo gnał z miejsca "wyczekiwania patrolowego" na peronie. :roll:
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
Widac nie możesz podnosic do oka, ja nie podnosze i wychodzi gites. A stacja to a jakże metro świętokszyska;) i hm nie podnoszac aparatu do oka moglem sobie frywolnie robic co chcialem a po chwili robienia tak fot mozna sie przyzwyczaic. A może to dlatego, że ja taki niepozorny jestem.

kristofo, dzięki, staram się 8-)
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Heh. Jeżeli takie masz efekty bez patrzenia przez wizjer, to gratuluję :)
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
38. rewelacyjna, kadr, kolorystyka, moment - wszystko na plus.
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
39.

40.
 

peterkki  Dołączył: 08 Lip 2008
35 i 38, to powiem tylko że rasowy ulicznik z Ciebie i takie foto podoba mi się. Natomiast 36, widziałem już na setkach i tysiącach ujęć i jest to tak popularny motyw że poszukałbym na Twym miejscu czegoś innego do uwiecznienia.
 

andreo  Dołączył: 27 Cze 2008
Łódki za Filwoj,

metro WYPAS ... poważnie bez patrzenia ??? = To dodatkowo SZACUN :D

40 = REWELA !!!!
:mrgreen: :lol: :-D
prawdziwe drzwi do lasu.... gdzie one są???
a może to 'pic na wodę - fotomontaż' ... nawet jakby ... to niezły

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach