Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
RATUNKU!!!!!!
Cos przedziwnego mi sie stalo !!!!
po uruchomieniu widowsow mam absolutnie czysty pulpit.
malo tego brak jest reakcji na prawy klaisz myszy (ktory zykole daje wlasciwosci ekranu)
brak jest paska zadan
to co umiem uruchomic to CTRL-ALT-DEL - i potem uruchom nowe zadanie i wybieram sobie kazdy program z listy......
opera mi dziala
ludzie pomocy !!!
przywracanie ssystemu (punkt przywracania nie skutkuje)

stalo sie to PO 1h grze w demo CRYSIS....(niezla gierka :roll: )
ale teraz jestem w kropce....

[ Dodano: 2007-12-20, 01:01 ]
acha przy trybie waryjnym jest dokaldnie to samo - brak czegokolwiek na pulpicie...
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
może zobacz co dopisało Ci się w startupie. Jakiś mały "babol", którego należałoby usunąć. Potem przeleć rejestr jakimś adawarem
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Nie zazdroszczę :-/ . Mojej siostrze ostatnio zniknęły wszystkie dokumenty (m.in.praca licencjacka na ukończeniu) i ustawienia osobiste z jej tożsamości :shock: . Całe szczęście wszystkie dane na dysku nadal były ale Windows zgubił sobie wszystkie skróty. Póki te dokumenty widziałem - zrobiłem kopię. Następnie usunąłem tożsamość i założyłem nową do której przekopiowałem potem wszystkie dokumenty. Może udałoby się założyć nową tożsamość i jeżeli w niej będzie pasek zadań i inne skróty to po przekopiowaniu plików możnaby usunąć starą. Nie mam innego pomysłu...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
z tego co doczytalem w sieci i potwierdzilo sie w moim kompie.....
wywalilo explorera z dysku
zrobilem z dysku instalacyjnego (expand explorer) na systemowy - poszlo ok.
ale teraz wyskakuje mi ze explorer zrobil blad...
(chyba ze to jest kwestia wersji.... :roll:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Może robiłeś aktualizacje explorera i masz jakieś "za nowe" komponenty na dysku.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
myslicie ze jest sens przenosic aktualny explorer z innego komputera ?
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
Najprosciej lecz nie najszybciej? reinstalka windowsa
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
Serafion napisał/a:
Najprosciej lecz nie najszybciej? reinstalka windowsa

Znacznie prościej i szybciej: naprawa systemu z płyty instalacyjnej - jeśli tylko jest tam taka opcja, być może pomoże.
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
Jednak w obecnej sytuacji moja metoda to 100% pewności. Sądze, że proponowane powyżej rozwiązania mają sens, najpierw porządny antywir, potem ponowna próba instalacji explorera, byćmoże z płyty instalacyjnej. Opcja naprawy systemu napewno jest w xp i w 2000 chyba tez byla za 98 nie ręcze;)
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
Serafion napisał/a:
Opcja naprawy systemu napewno jest w xp i w 2000 chyba tez byla za 98 nie ręcze;)

Niestety, nie w każdej wersji, a w 98 i wcześniej był do tego osobny setup na płycie uruchamiany z palca.

[ Dodano: 2007-12-20, 09:27 ]
Fafniak napisał/a:
stalo sie to PO 1h grze w demo CRYSIS....


Innymi słowy wystarczyła godzina, by KRYZYS utrwalił się na dłużej :-)
Proponuję Fafniak na przyszłość przerywać grę co 59 minut i uruchamiać ją od zapisu :lol: mam nadzieję, że zapobiegnie przyszłym problemom ;-)
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Fafniak napisał/a:
wywalilo explorera

Patch?
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Fafniak, a nie próbowałeś po Ctrl+Alt+F4 uruchomić explorera?
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
wczoraj miałem taką samą sytuację. Czysty pulpit. Może to jakiś nowy robal?
Pomogło Ctrl+Alt+F4 i uruchomienie explorer.exe tak jak napisał lilipaski.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
pisze teraz z laptopa
co do patcha - dotyczy on IE a nie explorera....

kupilem nowego twardziela.....
bede robil nowa instalacje - czysta....
potem podlacze dyski stare.....
i przeskanuje
boje sie ze to jakis robal wkradl sie pomimo zabezpieczen..... :roll:
wkt napisał/a:
Ctrl+Alt+F4
- tego nie probowalem....
zastanawiam sie....
ale z drugiej strony jak wywolam explorera z linii komend to i tak sie pojawia blad...


Po nowej instalacji - jak przeniesc konta mailowe i maile ze "starego" nieaktywnego systemu ?
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
A jakiego programu pocztowego używasz ?

Jeżeli jest to Outlook Express to przepis na przeniesienie maili jest taki:

Outlook trzyma wszystkie maile standardowo w katalogu:
C:\Documents and Settings\<użytkownik>\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Identities\{tu ciag cyferek}\Microsoft\Outlook express\

Powinny się tam znajdować pliki takie jak "skrzynka nadawcza.dbx", "skrzynka odbiorcza.dbx" itp.

Ja u siebie jak używałem jeszcze Outlooka rozwiązałem to tak że wszystkie maile trzymałem na dysku D w katalogu mail.
Jak chcesz przenieść maile se starego dysku na nowy, to utwórz sobie jakiś folder, powiedzmy D:\mail\fafniak\ i skopiuj tam zawartość katalogu który podałem wyżej.
Następnie uruchom Outlooka i z menu "Narzędzia" wybierz "Opcje" i w zakładce "Konserwacja" kliknij na przycisk "Folder magazynu". Wskaż nowo utworzony folder (D:\mail\fafniak) i na pytanie czy chesz się przełączyć na korzystanie z tego miejsca magazynowania odpowiedz "Tak". Uruchom ponownie Outlooka i zrobione.

 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
outlooka - wiem ze sa foldery z jakimis dziwnymi nazwami - pewnie w sieci istnieje info jak sie te foldery nazywaja....
ale dla mnie jest wazne czy jak skopiuje pliki - to gdzie je umiescic i czy nowy goly outlook je rozpozna
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Fafniak napisał/a:
dotyczy on IE a nie explorera

Zgadza się.
Fafniak napisał/a:
explorera
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Outlok Express zaimportuje swoje pliki z dowolnej lokalizacji.
Książka adresowa jest w lokalizacji C:\Documents and Settings\(Użytkownik)\Dane aplikacji\Microsoft\Address Book\

 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
W poprzednim poście dopisałem jak przenieść maile...
A jeżeli chodzi o ustawienia kont pocztowych, to nie jest to takie proste. Najprosciej byłoby jeszcze na tym padniętym systemie uruchomić jeszcze outlooka (msimn.exe) jako nowe zadanie i tam zrób eksport wszystkich kont pocztowych oraz książki adresowej do plików.

(Narzędzia-> Konta ->Eksportuj oraz Narzędzia->Książka adresowa->Plik-Eksportuj)

Potem na nowym systemie zaimportuj konta oraz książkę adresową w podobny jak wyżej sposób.

Rafał
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
rafalf, - tylko troche mam obawy przed wlaczaniem outlooka - zeby czegos nie pokopal....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach