Kiwny  Dołączył: 18 Sty 2008
[Kiwny]
Wreszcie postanowiłem wrzucić kilka zdjęć i wystawić je na krytykę forumowiczów.
Wszystkie zostały wykonane w Visby w ostatniego sylwestra. Polecam wszystkim zwiedzenie tego miasteczka, ale raczej w lecie. Jak byłem na przełomie grudnia i stycznia to ciemno się robiło ok 15 i właściwie przez cały dzień nie było rewelacji ze światłem. Zachowało się tam sporo starych budowli, zwłaszcza murów obronnych, które są wokół całego starego miasta. Pozostało też wiele ruin kościołów i klasztorów, niektóre z nich stoją jako ruiny od XIV wieku.
Po krótkim wstępie czas na zdjęcia:
1. Tu akurat na oświetlenie nie mogłem narzekać. Zastanawiałem się czy nie lepiej wyszedłby czarno biały, ale zdecydowałem się na kolor.

2. To właśnie pozostałości po klasztorach.

3. Baran występuje w herbie miasta. Takich figurek jest bardzo dużo, ale na ogół nie tak blisko siebie.

4. Katedra ozdobiona jest wieloma różnymi ozdobami, ale ten mi się podobał najbardziej.


Zdjęcia 1-3 wykonane kitem, 4 sigma 55-200, exify nie skasowane.
Oczywiście czekam na wszelką mniej lub bardziej konstruktywną krytykę.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
No to może przyda Ci się ten wątek - http://pentax.org.pl/view...der=asc&start=0

Tam są całkiem niezłe wskazówki, jak uzyskać zdjęcia czarno-białe. One są fajniejsze od zdesaturowanych.
 
Kiwny  Dołączył: 18 Sty 2008
Dzięki, poczytam i mam nadziej, że następne będą lepsze. Te to było proste przerobienie na skalę szarości. Zwłaszcza w pełnym rozmiarze wyglądają tak lepiej niż kolorowe ze względu na aberracje, których tu nie widać.
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Masz paproch na matrycy ;-)
*puf*

 
Kiwny  Dołączył: 18 Sty 2008
j+ napisał/a:
Masz paproch na matrycy ;-)
tego już przedmuchałem, ale pojawiło się kilka nowych :evil:
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
Dmuchaj gruszką do lewatywy, ale nie używaną. ;-)
Po przedmuchaniu robisz fotę sufitu przy domkniętej przysłonie i sprawdzasz efekt - i tak aż do skutku.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach