pawdziu  Dołączył: 11 Mar 2008
  k10d i sigma 28-300
witam wszystkich. posiadam sigmę 28-300mm, 1:3.5-6.3 aspherical if. nie chce zmieniać obiektywu i chciałbym kupić k10d tylko dlatego, że ma stabilizację obrazu bo niestety lata już nie te i rączki się częsą. pytanie jest czy ta stabilizacja będzie działała z tym obiektywem :?:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
pawdziu, stabilizacja w Pentaksach dziala ze wszystkimi szklami. Doslownie. Nawet ze sloikiem po ogorkach na zagryche.

[ Dodano: 2008-03-11, 00:32 ]
aha - witaj na forum! :-)
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Jeszcze łatwiej jej będzie (tej stabilizacji) jak obiektyw będzie miał mocowanie niszowego systemu Pentax ;-) - co nie jest oczywiste po tresci twojego postu.
 
pawdziu  Dołączył: 11 Mar 2008
 
z tym sloikiem po ogorkach to zajefajne porownanie. dzieki za info
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Akurat słoik po ogórkach nie jest najlepszym przykładem. Oczywiście stabilizacja będzie działać, tylko mogą być zafałszowane pomiary światła i będą duże problemy z uzyskaniem potwierdzenia ostrości. Głównie dlatego, że denk słoika nie ma jednorodnej faktury i występują na nim takie "nadruki" ("wytopy"? jak to nazwać?) - znaczy są wybite różne znaczki. Że efekt optyczny przez to będzie fatalny to oczywiście wiadomo. W każdym razie lepiej niż słoik po ogórkach powinna się sprawować np. szklanka.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Z tymi denkami szklanek też różnie bywa. Czasem są grube i dość niejednorodne - MTFy mogą wyjść nieciekawe. Polecam słoiczek po majonezie.
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
pawdziu napisał/a:
posiadam sigmę 28-300mm, 1:3.5-6.3 aspherical if

A czy mógłbyś powiedzieć coś więcej na temat tego szkiełka, jak sprawdza się na codzień?
 
pawdziu  Dołączył: 11 Mar 2008
Robie nim fotki od 8 lat i jestem jak na moje umiejetnosci bardzo zadowolony. Zaleta - nie musze zmieniac szliel co zawsze mnie wkurzalo. Wada - jest ciezki i zawsze musze strzelic pare fotek na tele bo niestety zdarzaja sie poruszone. Dlatego kupuje k10d ze stabilizacja a szkielko zostawiam.
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
JackDeJack napisał/a:
Jeszcze łatwiej jej będzie (tej stabilizacji) jak obiektyw będzie miał mocowanie niszowego systemu Pentax ;-) - co nie jest oczywiste po tresci twojego postu

...ale chyba sprawę trrochę rozjaśnia podpis pod nickiem pawdzia, co prawda nie wiem, czy on z P lata, czy przeżył z P lata.... Ale może lata z P całe długie lata i mu wszystko lata i byle do lata ;-)
pawdziu, robiłeś dotychczas na kliszach? To po cropie Ci wyjdzie 42-450mm. Zbliżenie niezłe, ale szerokiego nie uświadczysz, czyli prawdopodobnie nie unikniesz zmieniania szkieł. Chyba, że tylko ptaszki albo sąsiadkę z vis a vis ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach