Arche  Dołączył: 31 Sty 2008
K100 D
Na wstepie chciałbym sie przywitac poniewaz jestem tu nowy na tym forum.
Mam pytanie odnośnie Pentaxa K100 D?
Znajomy chciałby kupic to cudo a ja nie za bardzo znam sie na tym systemie(sam uzywam Canona).
Do rzeczy:czym różnią sie wersja K 100 D od wersji Super.
Jakie szkła polecacie z mocowaniem M42-dodam ,ze znajomy bedzie wykorzystywał to typowo do fotografii amatorskiej.
za poppowiedzi z góry dziekuje.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Arche napisał/a:
Do rzeczy:czym różnią sie wersja K 100 D od wersji Super.
Google.
Arche napisał/a:
Jakie szkła polecacie z mocowaniem M42
Szukajka, googlarka pod bannerem.

[ Dodano: 2008-01-31, 21:02 ]
Nie obraz sie, ale zadales takie pytania... Na pierwsze odpowiedz sobie sam, szukajac w necie.
Natomiast stwierdzenie
Arche napisał/a:
Jakie szkła polecacie z mocowaniem M42-dodam ,ze znajomy bedzie wykorzystywał to typowo do fotografii amatorskiej.
jest tzw. nowinka, do tej pory znalem fotografie portretowa, krajobrazowa, macro. Do jakiej grupy zalicza sie fotografia amatorska?
 

Arche  Dołączył: 31 Sty 2008
chodzi mi o szkła uniweslalne-o ogniskowych 20-100 mm
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Skoro przez godzine nikt na tym forum nie podal odpowiedzi na Twoje pytanie, oznacza, ze poza wyszukaniem jej samemu w przepastnych czelusciach netu nic innego Cie nie czeka.
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007

 

Arche  Dołączył: 31 Sty 2008
 
no nic czeka mnie bogata literatura forum Pentaxa.....

[ Dodano: 2008-01-31, 21:54 ]
dzieki Samber o to mi chodziło-teraz zmykam do czytania i bede mógł cos znajomemu z czystym sercem polecić
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
Arche napisał/a:
chodzi mi o szkła uniweslalne-o ogniskowych 20-100 mm

To niech sobie weźmie standardowo DA 18-55 i ewentualnie DA 50-200, z manualnymi M42 nie pofotografuje sobie "amatorsko" bo robienie zdjęć takimi słoikami będzie od niego więcej wymagać :)
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Arche napisał/a:
chodzi mi o szkła uniweslalne-o ogniskowych 20-100 mm

na pierwsze pytanie moja odpowiedź brzmi: różnice są nieistotne.
na drugie - zanim odpowiem zapyta: czemu akurat szkło na gwint? Do tzw. amatorki spoko wystarczy obiektyw dołączany do aparatu (czyli DA 18-55), a jak kolega chce pobawić się starymi obiektywami, to niech skonkretyzuje do czego mu one. Są np. całkiem znośne stare obiektywy typu Sigma 28-200 (ale na bagnet K nie gwint M42), chyba że kolega ma słabość do gwintów ;-)
 

Arche  Dołączył: 31 Sty 2008
znajomy nie za bardzo chce wydawać pieniadze na drogie szkła, stad szkła M 42 ,ktore sa jasne i mozna z nich wycisnac o wiele wiecej niz z kitów.

np.co radzicie z 50mm i 85 mm???
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeżeli znajomy chce sie bawić tanimi manualnymi szkłami to może sobie kupić jakieś porsty, revuenony, tokiny, sigmy itd. o ogniskowej 28mm, 50mm, 135mm, 200mm. Za każde takie szkiełko wyda około 50-100zł. Jeśli chce wydać ciut więcej na manualne szkła to niech sobie kupi parę obiektywów SMC Pentaxa z serii M i niech nawet nie zerka na M42. No może gdyby chciał koniecznie kupić szkło 85mm to na bagnet K raczej taniego nie znajdzie.
A różnice między K100D a K100D super dla amatora nieistotne są a półprofesjonaliści/profesjonaliści i tak używają K100D :mrgreen: Tak czy inaczej kasetka jest SUPER!!!! :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
50 mm to niech kupi z bagnetem SMC A 50/2 - będzie i tanio i wygodnie.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Arche napisał/a:
znajomy nie za bardzo chce wydawać pieniadze na drogie szkła, stad szkła M 42 ,ktore sa jasne i mozna z nich wycisnac o wiele wiecej niz z kitów.

np.co radzicie z 50mm i 85 mm???

wypasiony Helios 85 mm/ 1.5 czy nawet dobry Jupiter (o Zeissach nie wspominając) też nie będzie wcale tani, a inne szkła to trochę loteria. Jak kolega ma dostęp do tanich szkieł, niech eksperymentuje - zdarzają się i "zwykłe" Heliosy od Zenita bardzo dobrej jakości. Prostej rady w tym przypadku chyba nie ma.
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
jak ktoś chce wyciskać więcej niż daje kit pentaxa, to czy ja wiem... aż taki zupełny i zielony amator z niego chyba nie jest :-/
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Cytat
zdarzają się i "zwykłe" Heliosy od Zenita bardzo dobrej jakości.


Potwierdzam ! ;-) Heliosy zdarzają się dobre, tak jak mój a tak btw. Helios to kopia Zeissowskiego Biotara . :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach