Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
mozecie napisac co o tym sadzicie ?
http://plfoto.com/1427879/zdjecie.html

Nie chce nic pisac.....
Ale chcialbym poznac wasz opienie o tym zdjeciu...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mi się nie podoba temat/motyw/obiekt zdjęcia. Sam podobne zdjęcia robiłem :oops: w domowych pieleszach (no, może mniej "artystyczne"), ale ani przez moment nie miałem zamiaru publikować. Ogólnie mowiąc: jestem na nie.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Fafniak napisał/a:
chcialbym poznac wasz opienie o tym zdjeciu...
Wszystko na nie. Przede wszystkim poza.

edit: temat mi się podoba, ale nie reszta

 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
100% taaak.
Piękne foto.

edit:
może dopracowałbym ciut pozę, odstawiając lewą nogę w tył, aby zbudować przestrzeń.
I głowę niżej i lekko w prawo - ale to detale...
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
zorzyk napisał/a:
Mi się nie podoba temat/motyw/obiekt zdjęcia.

zorzyk napisał/a:

ani przez moment nie miałem zamiaru publikować.


Zorzyk, a niby dlaczego jakieś tematy miałyby nie być publikowane ? W sztuce nie ma tematów tabu :-P .

Co do samego zdjęcia, nie podoba mi się, ale nie ze względu na temat (temat jak temat, każdy jest dobry), tylko wykonanie - poza jakaś taka sztuczna, dziwna mina tej pani i w ogóle mało oryginalne.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
A... w ogóle od razu przywiało mi na myśl portfolio fikandera - http://plfoto.com/14828/autor.html.
Pewnie na tym trochę wzorowane...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
(no to już chyba mogę jawnie napisać, że) kobieta w ciąży musi być niezwykle ładnie/interesująco pokazana na zdjeciu, żeby nie była to li tylko dokumentacja faktu bycia w ciąży. Moją Panią, gdy byliśmy w ciąży, obfotografowałem na 1000 i jeden sposobów, a córcię później też, co zresztą trwa do tej pory... :lol: Ale nie poważyłbym się na publikację, bo to dokumentacja rodzinna rzadko na to zasługuje. Poza tym, zdjęcia mają walor sentymentalno-intymny i wybitnie prywatny. Zdjęcie, które omawiamy, aspiruje do czegoś więcej, ale autorowi zabrakło iskry bożej w akcie twórczym, i zamiast sztuki mamy zdjecie kobiety w ciązy - nieinteresujące, źle oświetlone, w pretensjonalnej pozie oraz (subiektywnie) mało estetyczne.

 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Samp, - naprawde sadzisz ze ta fotka mo cokolwiek wspolnego z portfolio fikandera ?
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Tak - myślę, że autorowi owej fotki to portfolio mogło nie być obce.
(Fafniak, masz PW)
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
mi też brakuje w tym zdjęciu, no własnie. Tego czegoś. W ogóle widziałem piękne akty kobiet w ciąży, tego pod to podciągnąć nie mogę. Ale to moja opinia. Każdy ma swoją jak Samp i dlatego każda fota ma rację bytu.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Fafniak, a co Cię tak poruszyło akurat to zdjęcie? Z ciekawości pytam.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Zwykle..
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
No przyznam sie ze rozesmialem sie.... i nadziwowac sie nie moge....
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Mnie osobiście nie poruszyło - ani w jedną, ani w drugą stronę.
 

flying  Dołączył: 13 Sie 2007
Poszperałem trochę w folio autorki,...trochę do smiechu było jak nabardziej gdy jeszcze w komentarze się zagłębiłem.
Autorka ma skłonność do rozjaśniania ostatnio..(to z komentarzy autorki)
..znalazłem komentarz do innego aktu który pozwolę sobie zacytować "Mi się bardzo podoba kadr ten.Nietypowy kadr ciążowy to jest".
Z drugą cześcią tej wypowiedzi w zasadzie jestem skłonny się zgodzić w odniesieniu do foty na początku tego wątku :-D
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Fafniak napisał/a:
chcialbym poznac wasz opinie


Ja bym takiego zdjęcia ludziom nie pokazywał. Jakoś nie widzę w nim nic, co by je broniło...
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Bardzo autystyczne. Bardzo bez wyrazu. Bardzo na siłę. Do prywatnego albumu.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Mi się nie podoba poza, a zwłaszcza ustawienie lewej dłoni. Wygląda jakby pokazywała... no wiadomo co.
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
modelka nie promieniuje szczęściem z powodu swojego stanu ale może tak jest bardziej naturalnie? Ciąża to jednak poważna sprawa (i wydatki).
Poza tym trudno żeby coś się w fotce nie podobało.
 
NaCoMiTo  Dołączył: 01 Gru 2007
Zmienilbym plecy, uklad lewej dloni , uda. Oczywiscie nie tylko to mi sie nie podoba ale te trzy elementy mnie draznia. Osobiscie uwazam , ze najwiekszym mankamentem sa plecy gdyz deformuja najbardziej postac. Ja osobiscie ustawilbym sie bardziej po lewej zeby "wyprostrowac" plecy a tym samym podkreslic brzuch. W ogole cala ta poza "rusalki" nie pasuje do modelu ale moze to mial byc taki pastisz (np ustawienie nog). Lewa dlon mocno niefortunnie ustawiona ...no chyba ze to rowniez celowe zalozenie autorki. Uda z kolei idealnie nie wyjda z zadnej strony dlatego moze dobrym pomyslem byloby ujac pania z pozycji kolana.
Ehh...w ogole to poszedlbym w konwencje satyry i pstryknalbym ta fotke rybim okiem...to chyba jedyny ratunek.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach