grohu  Dołączył: 25 Wrz 2006
Żaba, jak by się szykowała jakas większa bibka, to się piszę, zresztą ja byłem dwa razy(2 X 4h) :-(
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Panowie jak są chętni to ja tu zaraz zorganizuję Maruchę i wymyślimy jakąś imprezkę zjazdową byle pogoda była, noclegi też się znajda jak by co :-D
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Biba w Krakowie?
Piszę się - nie mam noclegu :oops: ;-)
Tylko pls - nie okolice 18-20.01 - mam dyzur...

No chyba, że mnie odwiedzicie :-D
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
mygosia napisał/a:
nie mam noclegu

Dla Ciebie się znajdzie, a właściwie już jest.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
:oops:
Wiesz - Michu ciągle podczytuje forum [całkowie odcięcie od nałogu jest szkodliwe w pierwszym etapie odwyku ;-) ].
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
mygosia, ja mówiłem tylko o noclegu :roll:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
argawen napisał/a:
zoomer napisał/a:
czy moglbys jeszcze zdradzic co znaczy limitowana 3?
FA 31,43,77 Limited.

Chyba należałoby Cię zhejtować w takim razie?... :mrgreen:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nr 1. za kolorystykę.
Nr 3. za ostrość -szczególnie ładne oddanie okrągłości okularów.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Najwiecej szczegolow i najlepsza kolorystyke ma 2.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Dlaczego żadne nie jest w widoku 100%?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Szcegóły na 2. (a na 1. w szczególności) są dla mnie przeostrzone. Jak podkręcić 3. to będzie to samo. Kolorystycznie 3. dla mnie zbyt różowa/czerwonawa, ale to znana cecha pentaksów, do tego nie problem.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
jaad75 napisał/a:
Dlaczego żadne nie jest w widoku 100%?

jaad75, poruszyl bardzo istotna kwestie. Inne powiekszenia niz 12,5, 25, 50, 100% wprowadzaja dosc duze znieksztalcenia.
 
zoomer  Dołączył: 24 Lip 2007
jak dla mnie to bardzo, bardzo ladne biorac pod uwage ze iso400

[ Dodano: 2008-01-05, 00:34 ]
dziekuje wszystkim za pomoc.
biorac pod uwage wszystkie plusy i minusy jak juz wczesniej pisalem zdecydowalem sie zakupic ten zoom. mam nadzieje ze nie bede go przeklinal :)
 

zaroowka  Dołączył: 06 Mar 2007
Co się tych trzech zdjęć tyczy, to ja zwrócę jeszcze uwagę na jedną rzecz: Pentax numeruje zdjęcia w sposób IMGPxxxx <- tu numerek... Łatwo zgadnąć które z Pentaxa.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Luzik z tego co wiem Zdano ma metę w Krakowie :mrgreen: Jak by co to moja Kasia powiedziała, że z przyjemnością kogoś przenocujemy mamy wolny pokój z 2 osobową kanapą no i jak by trzeba było to jakiś materac można dodatkowo skołować :mrgreen: Damy radę 8-)
 
mops  Dołączył: 23 Gru 2007
Fafniak napisał/a:

3 - na srubokrecie calkiem szybki - SDM to porazka...


Ja tu nowy wiec jeszcze studiuje forum i poznaje moj sprzecik ale mam pytanko:

do k100d moge podpiac szklo z SDM i bedzie AF chodzil na srubokrecie ?? NIe musze miec stykow ?? Wiem ze nie wykorzystam "dobrodziejstw" SDM ale np jezeli by dzialalo to kiedys jak zmienie puszke juz by szkielko bylo ;-)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
mops napisał/a:
do k100d moge podpiac szklo z SDM i bedzie AF chodzil na srubokrecie ??

Będzie działał.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
mops napisał/a:
do k100d moge podpiac szklo z SDM i bedzie AF chodzil na srubokrecie ?
Mój K10D chodzi na śrubokręcie.
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Mam to szkło i mam w związku z nim mieszane uczucia. Potwierdzam za Argawenem, że szkło dziwnie ostrzy. Czasami jestem ze zdjęć bardzo zadowolony, czasami obiektyw ma wyraźny BF z moją puszką. Wziąłem go niedawno w plener, założyłem wysokiej klasy filtr CPL kołowy i fotki wyszły fatalne, wszystkie z BF. Nie jest to raczej wina niskich temperatur, bo w pomieszczeniach też mi czasami nie ostrzył w punkt, ale za. Nie mam na tyle cierpliwości by sprawdzić czy winny sytuacji jest dodatkowy filtr, akumulatorki, praca pod światło czy też błąd autofocusa przy pracy na niskich przysłonach. Kilka razy zbierałem się już by sprzedać to szkło, chciałem go też reklamować w związku z BF, potem trafiła mi się przyzwoita seria fotek i znów wracał do łask. W chwili obecnej bacznie obserwuję to szkło i czekam aż wpadnę na rozwiązanie jak zmusić je do poprawnej pracy. Jedno nie ulega wątpliwości: jakości stałek to szkło nie dogoni.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Krzychoo napisał/a:
Mam to szkło i mam w związku z nim mieszane uczucia. Potwierdzam za Argawenem, że szkło dziwnie ostrzy.
Krzychoo napisał/a:
Wziąłem go niedawno w plener, założyłem wysokiej klasy filtr CPL kołowy i fotki wyszły fatalne, wszystkie z BF
Miałem to samo, ale u mnie parę wyszło.
Krzychoo napisał/a:
potem trafiła mi się przyzwoita seria fotek i znów wracał do łask.
Właśnie, dziwnie się zachowuje.
Krzychoo napisał/a:
Jedno nie ulega wątpliwości: jakości stałek to szkło nie dogoni.
A który zoom dogoni :-) .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach