Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Eeee tam. SDM w moim da*50-135 wysiadł mimo, że po deszczu z nim nie chodziłem, wilgoci też nie widział.

Za to da*16-50, którym owszem, robiłem w deszczu i to nie raz działał mi perfekcyjnie. :roll:
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Ależ ja wcale nie chcę powiedzieć, że nie masz racji z tą wilgocią.

Chciałem tylko powiedzieć, że wg mnie dużo zależy od szczęścia (co w ogóle nie powinno mieć miejsca). Żeby kurrrrrde rdzewiały elementy w uszczelnianym obiektywie niby przeznaczonym do używania w trudnych warunkach... :-/

Jakby to był 'duży Fiat' albo Polonez to przynajmniej można byłoby spróbować Bitexu... :mrgreen:
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
espresso napisał/a:
Trzeba wykazywać daleko idący rozsądek. Producenci sobie zostawiają furtkę nie określając klasy szczelności, bo inaczej reklamacje by ich wykończyły.


DA* * !!!! :[

Nic nie rozumiem, a irytacja rośnie. Wielowątkowo.

[ Dodano: 2016-12-19, 01:04 ]
Czy ktoś z Was zna - lub sam przeprogramowuje - rzeczony obiektyw z SWM na scrdrw? Myślę o tym od dłuższego czasu, jednakże K-3 nie jest wspierany przez PKTether, a dostępu do K-5/K-7 nie mam. Jakiś serwis zaprzyjaźniony?

Dodatkowo - dzisiaj po zapięciu szkła miałem taki objaw, że wskoczyło mi na zakres ogniskowania ok. 1m i dłuższą chwilę nie mogłem go zmusić, żeby przeskoczyło dalej - tak kolebał się to w jedną, to w drugą, w niewielkim zakresie. Zrobiło się lekko nerwowo (ale w torbie na szczęście "50", uff) - potem ruszyło. Miał ktoś tak może?
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Czy ktoś z Was zna - lub sam przeprogramowuje - rzeczony obiektyw z SWM na scrdrw? Myślę o tym od dłuższego czasu, jednakże K-3 nie jest wspierany przez PKTether, a dostępu do K-5/K-7 nie mam. Jakiś serwis zaprzyjaźniony?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Taki problem, nie problem.
Obiektyw w exif widziany jest prawidłowo, lecz ogniskowa na wszystkich fotach jest na 70mm.
To samo body K3II przy DA 55-300 lub T70-200 oraz HDDA 16-85 pokazuje ogniskowe prawidłowo.
Te tak zwane (*) tak mają, czy z moją coś nie tak? Do tego myszkowanie w panicznym poszukiwaniu punktu ostrości?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Coś nie tak
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
opiszon, dzięki :-B
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
rychu napisał/a:
Obiektyw w exif widziany jest prawidłowo, lecz ogniskowa na wszystkich fotach jest na 70mm.

To jest problem wewnętrzny obiektywu, który nie przekazuje ustawień zoomu.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
spotkałem się z podobnym problemem w jakimś starym Tamronie 70-300
problemem były styki (ale wewnątrz obiektywu) właśnie od długości ogniskowej.
tam udało się to ogarnąć po zdjęciu gumy z jednego pierścienia. tutaj nie wiem.
gdzieś na forum znajdziesz temat gdzie opisałem trochę dokładniej sprawe
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
rychu, zapytaj grzechotnika jak to naprawić.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Zastanawiam się na ile sytuacja jest problemem mającym wpływ na jakość zdjęć, zważywszy na działanie SR.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeśli używasz przy obróbce profili obiektywu, wszystko skorygują dla 70-ciu milimetrów.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
rychu,
hmm SR bedzie tak jak PLWK napisał - więc może być lipa
ale jak wyłączysz to pytanie jak bardzo korygowane sa jpg w puszce (profil obiektywu. beczkowatość i inne takie)

a po za tym przypomniało mi się. Że AF przez wizjer (we wspomnianym wcześniej Tamronie) nie działał - ale jak włączyłem LV (w k70) - to AF już działał bez większego błądzenia.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
plwk, tak, DxO PL5 z automatu pobiera i wdraża profil puszka+obiektyw.
Czyli problem jest. :-/
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Rivelv, LV używam od świata. Zależy od warunków i obiektów. Ogólnie nie przypada mi do gustu przy ciężkim sprzęcie. Ale T działa OK, tylko (*) robi fochy.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
SR do prawidłowego działania potrzebuje ogniskowej więc może byc lipa z ostrością przy włączonym SR w body.

Co do myszkowania AF to ten typ tak ma. (Choć nie wiem czy na nowszych puszkach nie działał lepiej niż na k-5 z którym ostatni raz go uzywalem)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
opiszon, mam go podpięty do K3II. Wrócę do domu zobaczę na K5II. Myszkowanie zaczyna się powyżej 70mm, poniżej jest OK. Może ma to związek z widziana przez body ogniskowa.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Moja gwiazda wróciła z OptoTechniki. Został wymieniony "slider zoom", konserwacja. Jest jak nowy, śmiga jak nowy. Na wiertarce rzecz jasna.
AF działa w całym zakresie ogniskowych prawie tak fajnie jak ze szkłami F. Delikatnie doostrza, ale nie poluje już bez skutku.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Gwiazdki DA* 50-135 I 60-250 mimo, że mają wolne napędy generują naprawdę bardzo ładne plastyczne obrazy. Rozważałem wcześniej 50-135 ale padło jednak na 60-250
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
foto, widzisz ja nie rozważam, ja łapię okazje. :-> Tego udało się wyhaczyc za tysiaka.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach