JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Test K100D Super w DigitalFotoVideo
Jako że jestem na etapie ostro przedzakupowym w celu jeszcze większego potwierdzenia jedynego słusznego wyboru wydałem kilka złotych i nabyłem.

Generalnie chwalą, ale w podsumowaniu jako jedną z wad podają: "słaby obiektyw w zestawie".
Przeglądam testy obiektywów i jakoś nie mogę znależć poza stałkami obiektywów, które biją na pniu kita z Pentaxa.

Dla poprawienia humoru porównując podsumowania testu NikosiaD3 i K100DSuper widać jak byk, że Nikoś bije kasetkę jedynie w rozdzielczościach MTF (czy jak oni tam mierzą). Reszta to minimalne odstępstwa. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pewnie to jakiś błąd w edycji, ale jakbym przeczytał tylko te podsumowania (a D3 testowano ze słoikiem w cenie kasetki) to za żadne skarby nie wydałbym 16kilo PLN na D3. ;-)
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
A co, myślałeś że jak zapłacisz 10 razy więcej to dostaniesz 10 razy lepszą puszkę :?: :mrgreen:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
JackDeJack napisał/a:
to za żadne skarby nie wydałbym 16kilo PLN na D3. ;-)
Ździwiłbys się, gdyby twoim zawodem była reporterka. Sa jeszcze droższe DSLR-y i jakoś mają nabywców.
 

Pentaxowiec  Dołączył: 27 Sie 2007


Może mi ktoś powiedzieć o co chodzi z tymi cenami :shock:

To jest wycinek strony głownej tej gazety
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Pentaxowiec napisał/a:
Obrazek

Może mi ktoś powiedzieć o co chodzi z tymi cenami :shock:

To jest wycinek strony głownej tej gazety


"Jednocześnie musimy poinformować Was, że z końcem kwietnia 2007 roku Wydawnictwo Vogel Burda Communications podjęło decyzję o zakończeniu wydawania magazynu CHIP FOTO-VIDEO digital. Numer 5/2007 był ostatnim wydaniem tego tytułu."
Z tej samej strony - chyba nieco wyjaśnia ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pentaxowiec napisał/a:
Może mi ktoś powiedzieć o co chodzi z tymi cenami

To są ceny sprzed prawie dwóch lat.
 

szerman  Dołączył: 20 Paź 2007
To nieaktualna strona tego czasopisma, nie ma co się dziwić ceną ;) Tutaj jest aktualna http://www.dfv.pl/ Bodajże od października wznowili wydawanie.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
JackDeJack napisał/a:
słaby obiektyw w zestawie

Oczywiście. W innych systemach jako kity dają przecież topowe szkła danego producenta. Nie ma co, ta wada dyskwalifikuje aparat.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Np. w firmie na C :-P
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Z tego co pamiętam Konica Minolta D7D jako kitowe szkło miała tamroida 17-35/2.8-4 :roll:
Też bym chciał takie kitowe szkiełko :-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
plwk napisał/a:
Np. w firmie na C

Dokładnie. Stal i szkło, stal i szkło, a potem jeszcze 2 kilo stali. Nie to, co nasz klekot.
;)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
JackDeJack napisał: "Dla poprawienia humoru porównując podsumowania testu NikosiaD3 i K100DSuper widać jak byk, że Nikoś bije kasetkę jedynie w rozdzielczościach MTF (czy jak oni tam mierzą). Reszta to minimalne odstępstwa."

Jak oni w ogóle porównują rozdzielczośći MTF aparatu z 6megową matryca z aparatem z 12megową, i do tego na zupełnie innych obiektywach?? (lol mój kit kontra Nikkor 24-70mm f/2.8)

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Eldred napisał/a:
Jak oni w ogóle porównują rozdzielczośći MTF aparatu z 6megową matryca z aparatem z 12megową, i do tego na zupełnie innych obiektywach??

Stosują swobodnie dewizę - dla chcącego nic trudnego
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Eldred napisał/a:
Jak oni w ogóle porównują rozdzielczośći MTF aparatu z 6megową matryca z aparatem z 12megową, i do tego na zupełnie innych obiektywach??


Napisałem "porównując" - czytaj ja porównwałem przez położenie tych podsumowań obok siebie.

Na załączonej płytce są fotki testowe i te ISO25600 robi wrażenie :-(
Oczywiście mam świadomość że nie powinno się porównywać aparatów z innych półek.

Argawen -
Jakbym się zajmował reporterką to by mnie cena nie interesowała, bo to pracodawca ma obowiązek zapewnić ci narzedzia pracy. No chyba że jesteś paparazzi i sam dla siebie jesteś firmą, ale wtedy 1-2 udane fotki/sesje i sprzęt ci się zwraca ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach