darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
Przejrzałem jeszcze raz od początku i część makro i portretów mi najbardziej odpowiada ;-) Ta sowa też :-P
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Podobają się ostatnie makra, szczególnie 23l
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
Te z ogrodu zoologicznego super, bardzo mi się podobają.
Z HDR-ów 6K bardzo dobra, brakuje troszkę rozpiętości na słoneczku ale i tak jest bardzo dobre. Natomiast najgorsze 17K, to już trąci HDR-owym kiczem.
Makra bardzo ładne, jedynie na koniku wydaje mi się, że światlo za ostre.
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Dziękuję serdecznie za komentarze, powoli zaczynam się przekonywać do szerszego kadrowania (widać to dopiero na ostatnim z tej serii, ale już o tym myślę :-D )

1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


Nieco więcej w temacie z makro ;-)

Proszę o komentarze i konstruktywną krytykę ;-)
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
ale tu nie ma co krytykować. Jak dla mnie majstersztyk....bardzo dobre zdjęcia ...Rewelka :!: :!:
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Makro wysokich lotów,bardzo dobre,piękne kolorki,świetne tła,miodzio.Czy te zdjęcia są robione T 70-300 + Raynox 250 czy może czymś innym?
 
jungli
[Usunięty]
Bruinen,

No staaary! kasacja szczeki, sliczne, kiedy ja tak bede umil?:)

hej :mrgreen:
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Bardzo przyjemne! Szczególnie 5 i 6. ;-)
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Dziękuję za miłe przyjęcie, wszystkie zdjęcia robione Tamronem 70-300 z Raynoxem 250, swoją drogą właśnie się zorientowałem jak ten Raynox podrożał :shock: . Jak dobrze że sprzęt kupiłem przed kryzysem. Dane techniczne znajdziecie w exifach, specjalnie dbałem żeby nic ich nie usunęło ;-) . Jak wszystko dobrze pójdzie w piątek pojawi się Eldredowy Soligor 100/3.5 i zacznę robić makro na poważnie :-P
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
super to twoje makro. Bardzo fajne kolorki.
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Ech, wybrałem się wreszcie w miarę wcześnie w piątkowy poranek na łąkę. Wniosek jest jeden - kupić jakieś gumiaki, buty po 5 minutach wydawały fajne dźwięki przy każdym kroku, ale posiadanie namoczonej gąbki pod stopą nie jest przyjemnym uczuciem. Przepraszam za tak dużo podobnych zdjęć, jakoś nie mogłem się zdecydować ;-)

1m.


2m.


3m.


4m.


5m.


6m.


Jak zwykle mile widziane komentarze i krytyka, nadal się uczę, wczoraj dostałem wreszcie prawdziwe makro-szkiełko i czekam tylko na lepsze warunki żeby je potestować, już widzę że zapowiada się znacznie ciekawiej niż Raynox :-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Czy to już soligorem? Faajne :-D
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Eldred, jeszcze nie, jak tylko doszedł pogoda się popsuła :/
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
Bruinen, na jakiej ogniskowej fotografujesz motyle i jaką masz odległość od obiektu? Skala odwzorowania to tak gdzieś 1:2?
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
Bruinen te twoje owady są rewelacyjne;)
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
rjan, skala odwzorowania w Soligorze to zawsze 1:2 chyba że założę Raynoxa ;-) Bardzo rzadko stosuję mniejszą skalę a większej w tym szkle po prostu nie ma :-) Odległość bez Raynoxa i przy skali 1:2 wynosi jakieś 40cm. W Tamronie 70-300 z Raynoxem było to jakieś 15-20cm więc skok jest dość duży ;-)

carrie, dzięki za miłe słowa ;-)

Oto kilka nowych zdjęć, jest ich bardzo dużo i wiele z nich mi się podoba, wiem że wiele jeszcze im brakuje, ale powoli się uczę pracy ze światłem i tłem, zacząłem nosić statyw (a co tam, kondycja się poprawi) na łąkę. I wstawać przed 7. Też mi wakacje :-P

1n.



2n.



3n.



4n.



5n.


6n.



Cobyście widzieli nieco większe wersje zrezygnowałem częściowo z ramek (i tak były paskudne) w zdjęciach z nowych sesji już ich nie będzie w ogóle :-)
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Bruinen, Śliczne te Twoje motylki,bajeczne kolorki i wspaniałe tła.Jestem zachwycony tymi pracami.Duży + a nawet dwa za pozbycie się ramek,makro wg.mnie lepiej się prezentuje bez ramek no i tak jak pisałeś jest tego więcej.
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Te makro jest prześliczne. Kolory pastelowe, miód, złoto!
 
Berrt  Dołączył: 20 Cze 2009
No ale na 6n byś im w takiej chwili nie pstrykał ;-)
Jak wyżej koledzy - piekne makro :-B
 
korpek  Dołączył: 31 Lip 2009
Piękne, wręcz doskonałe.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach