wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jarek Dabrowski, :mrgreen:
Fafniak, skany są właśnie ze środka. Nie wiem jak inaczej obniżyć wysokość szyn - mogę chyba tylko położyć na szybie... łatwiej jest podwyższyć. Zaraz sie biorę za jakieś próby.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ale jak obniżysz za bardzo, to Newton może przeszkadzać :evilsmile:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
wawer1, - tylko podwyzszanie
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
Powalczyłem ponownie z moim 4990. Skanowałem filmy bezpośrednio z szyby i podkładałem pod ramkę stosiki z monet o tych samych nominałach (i rożne wariacje i kombinacje). Niezależnie od metody, różnice w jakości->ostrości skanu były znikome.

Użycie VueScan'a i SilverFasta daje zauważalną poprawę w jakości skanu, ale w stosunku do dedykowanych skanerów to wciąz jest przepaść.

Tutaj link do jpg'a 90% z tiff'a z max rozdzielczości (nie wiem dlaczego, flickr sam mi przeskalowywał zdjęcia:o). Skan nie był w żaden sposób ulepszany. VueScan, skan do tiffa, jpg 90% w PSX2 i odwrócenie kolorów. Acha, co do samego zdjęcia to jest to Pan 400, dobry obiektyw i ostrość nastawiona na nieskończoność.

Czy myślicie, że mój płaszczak jest hmm 'fabrycznie nieudolny', czy też 4990 tyle 'wyciąga'? Szkoda, że do tej recenzji dokopałem się dłuugo PO zakupie skanera.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
wawer1 napisał/a:
czy też 4990 tyle 'wyciąga'?


No gdzieś tak by było...
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos, 6min refresh'a i odpowiedziałeś:). Dzięki.
Choć teraz to już bardzo żałuję wydatku...
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
wawer1, a te skany to z małego obrazka czy 120/220?
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
Matb, 135.
Odpuścił bym sobie wiele rzeczy, ale nie ziarna z filmu. U mnie widać tylko cyfrowa sieczkę.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
wawer1, ten skan to juz jest spora interpolacja, poza faktyczna rozdzielczoscia skanera. Nie ma mozliwosci, zeby to bylo ostre.
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
Spróbuję jeszcze na mniejszych rozdzielczościach. Może nie będzie musiał dokładać kaszanki.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
wawer1, ja 135 skanuje w 2400dpi co mi daje jakies 7,5 Mpix. Male odbitki sa w porzadku, na WWW spokojnie wystarcza. Jaki sens skanowac w wiekszej rozdzielczosci?

A tu masz przyklad "ziarna" z Trixa w FX-1 lite:
http://dan.pentax.org.pl/trix_fx_1_lite/img130.jpg

Na dedykowanym byloby ze dwa razy ostrzejsze.. :roll:
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
dan napisał/a:
wawer1 Jaki sens skanować w większej rozdzielczości?


Hmm dobre pytanie... w zasadzie potrzebuje tych skanów do WWW, jako cyfrowe stykówki (miło by jednak było gdyby dało się ocenić ostrość) i niektóre w najbliższym czasie będę pokazywał korzystając z cyfrowego rzutnika, ale pewnie tutaj więcej niż do WWW nie trzeba.

BTW, dan, którym płaszczakiem skanujesz?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
wawer1 napisał/a:
BTW, dan, którym płaszczakiem skanujesz?

v500

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach