pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Większy wizjer?
"Wizjer zapewnia odwzorowanie 100% kadru oraz powiększenie oglądanego obrazu wynoszące 1,15x w stosunku do wielkości matówki. Dzięki takim rozwiązaniom technicznym rozmiary oglądanego przez wizjer obrazu są porównywalne z tym, co zapewniają nowoczesne lustrzanki cyfrowe, takie jak Canon EOS 40D oraz Nikon D300."

O kim mowa?
Nie, nie o Pentaxie, ale o E-3.
Powracam z tym wizjerem jak głupi. Pamiętam, że rozmawialiśmy o tym mówiąc, że powiększać to się do rozmiarów wizjerów z FF nie da, bo to, bo tamto, bo światła za mało, a współczesne matówki są tak dobre, że po poprawieniu ich i tak nie zyska się wiele światła.

A Olympus jednak potrafi :mrgreen:

Źródło:
http://www.fotografuj.pl/Tips/Czy_wiesz_ze/id/40

JA CHCĘ DUUŻY WIZJER W NAJNOWSZYCH PENTAXACH. Nawet z LV z odchylanym ekranikiem zrezygnuję dla wizjera jak w mojej Practice L2.
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
pawelek-79 napisał/a:
JA CHCĘ DUUŻY WIZJER W NAJNOWSZYCH PENTAXACH.

ty chcesz to , a ja np wolalbym szkielko np 5mm, bynajmniej takie jak bylo do nikona takie cudenko, taka wielka banka :)

pawelek-79 napisał/a:
A Olympus jednak potrafi

to kup olympusa :)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
W tej chwili jest dość duży, a możesz jeszcze dokupić muszlę 1.2x wyjdzie taki jak w FF. Osobiście bardziej zależałoby mi na kryciu 100%...
BTW, mam pytanie do tych którzy używają muszli powiększającej 1.2x - nie ma problemów z obserwacją wyświetlacza w wizjerze z tym wynalazkiem?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
jaad75, - jaka to muszla 1.2x ?

[ Dodano: 2007-12-07, 08:43 ]
http://www.bhphotovideo.c...ing_Eyecup.html

???
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Dokładnie - planuję ją dostać pod choinkę... :-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
jaad75, cholera.... zazdroszcze ci.....
dzis dzwonie do apollo czy moze to maja....
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Fafniak, daj znać jak będą mieli! :-P
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
na allegro była jakiś czas temu muszla powiększająca jedynie środek wizjera (2 albo 3 razy, nie pamiętam już).

Pentax oczywiście.
 

StarskiPL  Dołączył: 23 Wrz 2007
A może ktoś zorganizuje akcję w stylu tej z matówkami? Ja chętnie kupiłbym taką muszlę.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Ten taki wizjer kątowy, co kiedyś na niego była tu akcja ma opcję powiększania x2,5. ALe oczywiście tylko środek kadru. W sumie mi się nawet to przydało z raz czy dwa - jak ze statywu kadrowałem w słabych warunkach oświetleniowych i słabo klin widziałem na matówce. To sobie powiększyłem i można było ostrzyć :->
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
StarskiPL napisał/a:
może ktoś zorganizuje akcję

Dowiem się czy ktoś wybiera się z USA do Polski, jeżeli tak to może ...
 

StarskiPL  Dołączył: 23 Wrz 2007
Byłoby miło :)
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
vertiico napisał/a:
to kup olympusa :)

Nie, nie, nie. Na pewno nie z tego powodu. Ale skoro z 4/3 dało się zrobić wizjer jak w APS-C, to czemu nie miało by się dać w APS-C zrobić wizjera jak w FF. Olympus pokazał, że tak się da.
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
pawelek-79 napisał/a:
Ale skoro z 4/3 dało się zrobić wizjer jak w APS-C, to czemu nie miało by się dać w APS-C zrobić wizjera jak w FF.

nie odpowiadam za polityke w danej firmie, wiec nie wiem, jakies powody maja.
Zawsze mozna tak powiedziec "skoro firma xxx ma to i ta powinna miec" , tylko dlaczego "powinna"?
 
Pawel Jankowski  Dołączył: 02 Maj 2006
jaad75 napisał/a:
BTW, mam pytanie do tych którzy używają muszli powiększającej 1.2x - nie ma problemów z obserwacją wyświetlacza w wizjerze z tym wynalazkiem?
Nie ma żadnych problemów, wszystkie cyferki w wizjerze są doskonale widoczne.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pawel Jankowski napisał/a:
Nie ma żadnych problemów, wszystkie cyferki w wizjerze są doskonale widoczne.
- oj jak fajnie.....no ale mam nadzieje ze beda te muszle....
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
StarskiPL napisał/a:
A może ktoś zorganizuje akcję w stylu tej z matówkami? Ja chętnie kupiłbym taką muszlę.

Z tego co pamiętam, to w pierwszych dwóch (albo i trzech) edycjach była możliwość zamówienia tej muszelki. Ktoś na forum ją ma (oprócz Pawła Jankowskiego), nie pamiętam tylko nick'a.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Właśnie przed chwilą wróciłem z B&H ze wspomnianą muszlą - jakoś nie mogłem się doczekać choinki... ;-) Niby pojechałem tylko wypróbować, ale jak ją założyłem, to już została... :-)
Wizjer jest teraz mniej więcej taki jak w Canonie 5D, odnoszę wrażenie, że w Nikonie D3 jest większy, muszę sprawdzić parametry... W każdym razie jest wyraźnie większy niż bez muszli i naprawdę przypomina analogowe. Faktycznie wyświetlacz jest widoczny dobrze i nie ma problemu z odczytywaniem wskazań. Mimo ciut niższego punktu ocznego muszla jest wygodna, bo odstaje od korpusu dalej niż oryginalna... Zaokrąlony kształt okularu wygląda IMHO trochę gorzej, ale to szczegół.
Generalnie jestem jak narazie bardzo zadowolony i nie widzę słabych stron takiego rozwiązania - polecam każdemu, jeśli tylko nie musi fotografować w okularach...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
jaad75, :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
niniejszym hejtuje cię :-P
nie moge doczekac sie info o dostepnosci :evilsmile:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Hehe, myślę, że nawet jeśli nie jest dostępna w PL, to nie będzie problemu z kupnem w B&H i wysyłką - przy tej wartości, cła chyba nie doliczą(?)... Przypuszczam zresztą, że jakieś europejskie sklepy też ją mają w ofercie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach