Najlepszy jest cytat:
jeden
15% Complete
2 (15%)
dwa
61% Complete
8 (61%)
trzy
23% Complete
3 (23%)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
samber, a zadales sobie troche trudu i sprawdziles link, ktory podeslal lipalipski? :evilsmile:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Cytat
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
zorzyk napisał/a:
To jakaś paranoja, albo nie zrozumiałem, o co Ci chodzi.
Zorzyk, gdybm Cie nie znal, to bym pomyslal, ze nie masz poczucia humoru ;-) "Niebezpieczne" dla twojej indywidualnoci, niebezpieczne, bo bardzo inspirujace. A chodzi chyba o to, zeby znalezc swoj wlasny styl, nie? Co innego jest kopowiac z zamiarem kopiownia, a co innego kopiowac podswiadomie. Nie wiem, czy kiedys probowales pisac piosenki. Nawet nie wiesz jak latwo jest napisac plagiat, bedac przekonanym, ze napisales przeboj zycia. Tak samo jest z fotografia. Czesto, szukajac kadrow, znajdujesz te, ktore juz kiedys widziales.
zorzyk napisał/a:
dzerry nie przesadzaj... Facet ma poczucie humoru i z góry wie, co chce osiagnać - na moje oko na pewno część tych zdjęć Stuart ustawił.
Nie sadze. A nawet jak ustawil, to ja i tak mu zazdroszcze, bo chcialbym miec taka wyobraznie.

dz.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Mnie się wydaje, że właśnie ta "pojemność" określenia "fotograficzny cytat" daje duże możliwości kreatywne, interpretacyjne itp. I jak na mój gust to jest właśnie najciekawsze - jak się do takiego dzieła podejdzie i co zrobi ;-) No bo to w końcu można "cytować" kompozycję, temat, światło, treść, ideę, scenografię itd. A jeszcze w różnych kontekstach i interpretacjach te cytaty umieszczać. Duuuuże pole do popisu. Więc zapraszam do brania udziału ;-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
No to wszystko jasne :mrgreen:
Jednak myślę, że dla poznania warsztatu, kopiowanie nie jest złem samym w sobie, o ile jest świadome.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
zorzyk napisał/a:
Jednak myślę, że dla poznania warsztatu, kopiowanie nie jest złem samym w sobie, o ile jest świadome.
Tu sie zgadzam. Dlatego rzeczony konkurs popieram ze szczerego serca.

dz.

PS. Troche mi glupio, bo mialem pomoc w wyborze prac, ale nie moglem sie do tego za cholere zabrac :oops:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
zorzyk napisał/a:
Jednak myślę, że dla poznania warsztatu, kopiowanie nie jest złem samym w sobie, o ile jest świadome.

Do warsztatu i niczego wiecej. Jesli ktos powaznie traktuje robienie zdjec, to bezwzglednie powinien szukac wlasnej drogi. Inaczej sie nie da.

Nawet jesli ktos zacznie robic zdjecia lepsze niz Newton czy Bresson, ale w podobnym stylu, to i tak beda o nim mowic, jako o kims, kto doskonale powiela styl wielkich poprzednikow.

Najlepiej by bylo wbic sobie do glowy slowa Martina Parra:
"Róbcie lepsze zdjęcia, nie utrwalajcie komunałów, bądźcie pasjonatami - po prostu bądźcie sobą!"

Ciezko sie robi zdjecia majac to na uwadze ;-)
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
Dan przeczytałem. Wierz mi że wiem co to cytat i jak się nim posługiwać, albo nie wierz - jak chcesz :-P
nie mam zamiaru włączać się w dyskusję na temat cytatów itp. natomiast z niecierpliwością czekam na prace. Mam nadzieję, że pomysł wypali.
 

bosmanzbryzy  Dołączył: 25 Cze 2006
kurcze, wyciagacie mnie z niebytu sztuk pieknych, dzieki
jedyne z czym mialem do czynienia na jakims poziomie to byla muzyka w szkole muz. ale ze sztuk graficznych, nazwijmy to umownie, bylem zawsze noga
i strasznie nieswiadomie pstrykam sobie, chociaz z drugiej strony to moze dzieki temu jestem "nieskazony"
nie wiem sam i nie jestem w stanie sie nad tym teraz zaglebic, bo winko walnalem
pzdr i sledze z uwaga

ps czlowiek uczy sie cae zycie... i i tak glupi umiera
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Ja już wysłałem swoją pracę. :mrgreen:
Nie jestem tylko pewien czy dobrze zrobiłem, pomysł wydał mi się ciekawy - zobaczymy jak zostanie odebrany. Najlepsze, że po wysłaniu maila wpadłem na inne koncepcje :mrgreen:
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
dzerry napisał/a:
E tam, to z cyfry :-P

mam nieodparte wrażenie, że przynajmniej część zdjęć stuarta też jest "z cyfry"...

dzerry napisał/a:
Co innego jest kopowiac z zamiarem kopiownia, a co innego kopiowac podswiadomie. Nie wiem, czy kiedys probowales pisac piosenki. Nawet nie wiesz jak latwo jest napisac plagiat, bedac przekonanym, ze napisales przeboj zycia.


kopiowanie podświadome chyba nie jest plagiatem. Żeby coś ukraść trzeba być tego świadomym.
A w ogóle to nie wiem, co to znaczy "poszukiwanie własnego stylu". Obawiam się, że zbyt duża doza pewnego typu samoświadomości zabija spontaniczność i szczerość. Generalnie od "jak?", wolę" co?" i "dlaczego?".
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
cypis napisał/a:
duża doza pewnego typu samoświadomości zabija spontaniczność i szczerość

Zgadzam sie z tym w 100%. Szczegolnie jesli ktos ma ponad przecietny talent, to nie powinien zasmiecac sobie glowy teoriami.

[ Dodano: 2008-01-22, 19:52 ]
cypis napisał/a:
mam nieodparte wrażenie, że przynajmniej część zdjęć stuarta też jest "z cyfry"...

To akurat nie ma najmniejszego znaczenia i sadze, ze dzerry zastawil tu pulapke, w ktora dales sie zlapac ;-)

 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Żaba, Ty to prędki jesteś :shock: Kurcze, tu jeszcze reguły do końca nie janse i w ogóle, a tu już praca leci :roll: :-B
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
matb zobaczymy co będzie dalej. Ja się znam, jak czegoś nie zrobię od razu to nie zrobię wcale ;-) :-B - zapamietam i upomnę się na PPD :mrgreen: :-B
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
dzerry napisał/a:
Moim ulubionym pojeciem fotograficzny zaadaptowanym z literatury jest "rym wizualny".


Hmm, żadne z tych zdjęć poniżej nie jest pozowane, czy dobrze zrozumiałem pojęcie rymu wizualnego?



 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dagio napisał/a:
Hmm, żadne z tych zdjęć poniżej nie jest pozowane, czy dobrze zrozumiałem pojęcie rymu wizualnego?

Mysle, ze tak. BTW - dobre foty!
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
dagio napisał/a:
Hmm, żadne z tych zdjęć poniżej nie jest pozowane, czy dobrze zrozumiałem pojęcie rymu wizualnego?

Na moje oko i to co widziałem w podrzucanych galeriach - w sedno :-) Fotki ekstra.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jedni mają oko, a drudzy wadę wzroku ;-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Dagio, ty po prostu wymiatasz. Juz dawno nie widzialem takiej eksplozji talentu.

dz.

[ Dodano: 2008-01-22, 23:13 ]
cypis napisał/a:
Obawiam się, że zbyt duża doza pewnego typu samoświadomości zabija spontaniczność i szczerość. Generalnie od "jak?", wolę" co?" i "dlaczego?".
Bo cala sztuka polga na tym, zeby robic cos bez jakichkolwiek ograniczen wewnetrznych i zewnetrznych, a zeby mimo wszystko to bylo calkowicie twoje. Niektorzy maja to do urodzenia. Inni dochodza do tego ciezka praca, a jeszcze inni maja takie wewnetrzne blokady, ze nia daja rady. I odnosi sie to kazdej dzialalnosci czlowieka, od ksiegowosci zarzadczej po fotografie. Ale to jest rozmowa na pare piw. Nie chce mi sie teraz ladnych zdan budowac ;-)

dz.
 

costa  Dołączył: 11 Maj 2006
dzerry napisał/a:
Dagio, ty po prostu wymiatasz.


No... To nie przypadek, że w paru przypadkowych wątkach pojawia się taka fotografia...
Brawo.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
dan napisał/a:
BTW - dobre foty!


bEEf napisał/a:
Fotki ekstra.


dzerry napisał/a:
Dagio, ty po prostu wymiatasz. Juz dawno nie widzialem takiej eksplozji talentu.

dz.


costa napisał/a:
No... To nie przypadek, że w paru przypadkowych wątkach pojawia się taka fotografia...
Brawo.




ja nie moge brac do siebie czegos takiego, nie chce, nie potrafie, ja tylko czasem, na prawde czasem zrobie pare zdjec. Nie docieraja do mnie takie rzeczy, choc sa niezmiernie wartosciujace i zachecajace do.. no wlasnie.. tylko i wylacznie do tego zeby ufac sobie i intuicji.

"Fotografia - to sztuka wizualna, którą można realizować tradycyjnymi metodami, warto sięgać też do świata wyobraźni, fantazji. W mojej praktyce często kieruję się intuicją, bez której nie ma sztuki." Edwart Hartwig

"Nie werbalizujesz tego, co chcesz powiedzieć. Po prostu pokazujesz obraz, który w rzeczywistości dociera do umysłu szybciej niż słowa. W tym właśnie tkwi siła." Josef Koudelka

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach