piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
dtox, nie zmieniaj tematu
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Czytam ze zrozumieniem, ale Ty po prostu piszesz głupoty! Nie da się sprawdzić szkła na FF/BF z losowo wybraną puszką.
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
nikt nie pisze, ze losowo, jesli gosciu ma wykalibrowane body i ostrzy prawidlowo z innymi obiektywami, to mozna stwierdzic, ze puszka nadaje sie do testowania obiektywow prawda?
Nie bedzie to serwisowa aparatura, ale wzgledne pojecie o obiektywie bedzie znane...

czy moze sie myle?
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Mylisz się! Konkretny egzemplarz szkła może różnie zachowywać z różnymi puszkami.
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
ok, to w takim razie mam wyjatkowe szczescie bo moj Tamron ostrzy identycznie i prawidlowo z puszkami: 40d, 30d, 400d i 350d

niedlugo przetestuje z 1d MkII, jednak tam jest wieksza matryca i zobaczymy co z tego wyjdzie.
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
dtox napisał/a:
to w takim razie mam wyjatkowe szczescie bo moj Tamron ostrzy identycznie i prawidlowo z puszkami: 40d, 30d, 400d i 350d

i zapewne jest to zasługa cudownych testów Cichego :lol:
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
Cześ napisał/a:
dtox napisał/a:
to w takim razie mam wyjatkowe szczescie bo moj Tamron ostrzy identycznie i prawidlowo z puszkami: 40d, 30d, 400d i 350d

i zapewne jest to zasługa cudownych testów Cichego :lol:


nie, kupowalem obiektyw w Krakowie, w foto-cyfrze... :lol: wiec chyba Ci nie wyszlo szydzenie...
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
dtox, co Ty z tym szydzeniem? Jesteś jakiś przewrażliwiony na swoim punkcie? Nie szydzę z Ciebie tylko nie wypisuj głupot. :-B na zgodę ;-)
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
:-B
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
dtox, - niestety potwierdzam ze .......glupoty piszesz.... bardzo sie ciesze ze trafil ci sie dobry obiektyw ALE faktycznie sprawa FF/BF to kwestia puszka/szklo i malo tego dana puszka z wiekszoscia szkiel moze ostrzyc dobrze ale niestety z tym jednym moze miec klopoty....
wiec testy tego kolesia swiadcza tylko o tym ze z JEGO puszka i danym szklem jest ok...
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Pozwolę sobie jeszcze dopowiedzieć, że kwiestia body/szkło to nie tylko BF/FF to też ogólna ostrość ;-)

Spotkałem się z przypadkiem, że z jednej puszki może wychodzić mydło a z innych ostro od pełnej dziury :-/

 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
No niestety, nie zgodzę się. Skalibrowane body będzie ostrzyć prawidłowo ze skalibrowanym szkłem. Jeśli mamy sytuację, że szkło nie ostrzy ze skalibrowanym body, to jest to szkło do kalibracji, nawet jeśli z innym body przez przypadek będzie ostrzyć.
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
jaad75, ale szkło musi być skalibrowane pod konkretny egzemplarz body. Body się nie kalibruje, ono występuje jako wzorzec do kalibracji szkła.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Cześ napisał/a:
szkło musi być skalibrowane pod konkretny egzemplarz body

Tak twierdzi producent bo ma duży rozrzut jakościowy obiektywów.
W tym wypadku całkowicie zgadzam się z jaad75.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Cześ, guzik prawda, body kalibruje się tak samo jak i szkło. I to zarówno fizyczne położenie czujników AF, jak softwareowy offset. Dopiero skalibrowane body może służyć do oceny kalibracji szkła.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wszystko ok....tylko ze jak zwykle prawda lezy posrodku.....
sigma 28-70 2.8 EX .... ostre fajne od 2.8
z istD mialo FF na malych odleglosciach przedmiotowych i BF na wiekszych
ALE istD ze wszsytkimi innymi szklami ostrzyl prawidlowo

istDL z tym samym szklem ostrzyl prawidlowo .....

i co wy na to ?
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
Cześ napisał/a:
Body się nie kalibruje, ono występuje jako wzorzec do kalibracji szkła.


herezje ;-)

jednak moje glupoty, nie byly takie glupie... no ale ja sie nie znam...
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Może źle się wyraziłem. Chodziło mi o to, że szkło kalibruje się pod body a nie odwrotnie.
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
Czes, uwierz na slowo, ze zarowno szklo jak i body kalibruje sie osobno pod pewne wzorce.
Nie wyobrazam sobie, zeby serwis Canona (lub kazdej innej marki) kalibrowal obiektyw tamrona pod body Canona... lub serwis Tamrona kalibrowal body Canona pod obiektyw Tamrona... ale namieszalem :lol:

Mozesz wyslac samo body do serwisu i zostanie ono skalibrowane.
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Dobrze, więc jeszcze z innej strony: uważacie, że mając dobrze skalibrowane body jestem w stanie sprawdzić każde szkło, pod kątem FF/BF, przed wysyłką?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach