Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
dtox napisał/a:
Nie wyobrazam sobie, zeby serwis Canona (lub kazdej innej marki) kalibrowal obiektyw tamrona pod body Canona...
-rany.... prosze.....

[ Dodano: 2008-01-30, 21:43 ]
Cześ napisał/a:
Dobrze, więc jeszcze z innej strony: uważacie, że mając dobrze skalibrowane body jestem w stanie sprawdzić każde szkło, pod kątem FF/BF, przed wysyłką?
- jakich wynikow bys nie dostal ...swiadczyc one beda tylko o pracy twojego body z tym obiektywem.... nie jest to gwarancja ze z innym body bedzie ok...
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
dtox napisał/a:
Nie wyobrazam sobie, zeby serwis Canona (lub kazdej innej marki) kalibrowal obiektyw tamrona pod body Canona... lub serwis Tamrona kalibrowal body Canona pod obiektyw Tamrona

no to sobie wyobraź:
http://www.sigma-foto.pl/index.php?q=node/142

[ Dodano: 2008-01-30, 21:54 ]
Fafniak napisał/a:
jakich wynikow bys nie dostal ...swiadczyc one beda tylko o pracy twojego body z tym obiektywem.... nie jest to gwarancja ze z innym body bedzie ok...

Przecież cały czas do tego zmierzam. Jeśli jakiś sprzedawca twierdzi, że sprawdza, przed wysyłką, obiektywy pod kątem FF/BF to jest to po prostu bzdura. Nawet jeśli to robi, to takie sprawdzanie w rzeczywistości nic nie sprawdza!
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
Cześ napisał/a:
dtox napisał/a:
Nie wyobrazam sobie, zeby serwis Canona (lub kazdej innej marki) kalibrowal obiektyw tamrona pod body Canona... lub serwis Tamrona kalibrowal body Canona pod obiektyw Tamrona

no to sobie wyobraź:
http://www.sigma-foto.pl/index.php?q=node/142


no i? z tego wynika ze sigma kalibruje szkla pod body... ale body nie ruszaja... i zaden "obcy" serwis tego nie zrobi...

Fafniak napisał/a:
dtox napisał/a:
Nie wyobrazam sobie, zeby serwis Canona (lub kazdej innej marki) kalibrowal obiektyw tamrona pod body Canona...
-rany.... prosze.....


o co prosisz? myslisz ze serwis canona ma sprzet i szkolenia do kalibrowania obiektywow innych niz Canonowskie? watpie

 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Fafniak napisał/a:
Cześ napisał/a:
Dobrze, więc jeszcze z innej strony: uważacie, że mając dobrze skalibrowane body jestem w stanie sprawdzić każde szkło, pod kątem FF/BF, przed wysyłką?
- jakich wynikow bys nie dostal ...swiadczyc one beda tylko o pracy twojego body z tym obiektywem.... nie jest to gwarancja ze z innym body bedzie ok...

Jest gwarancja, jeżeli inne body też jest poprawnie skalibrowane.
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
dtox napisał/a:
z tego wynika ze sigma kalibruje szkla pod body... ale body nie ruszaja... i zaden "obcy" serwis tego nie zrobi...

ale ja przecież cały czas powtarzam, że szkło dostraja się do body a nie odwrotnie.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
jaad75, - prosze nie czytales tego > :
Fafniak napisał/a:
Wszystko ok....tylko ze jak zwykle prawda lezy posrodku.....
sigma 28-70 2.8 EX .... ostre fajne od 2.8
z istD mialo FF na malych odleglosciach przedmiotowych i BF na wiekszych
ALE istD ze wszsytkimi innymi szklami ostrzyl prawidlowo

istDL z tym samym szklem ostrzyl prawidlowo .....

i co wy na to ?


i ?!

 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
jaad75 napisał/a:
Jest gwarancja, jeżeli inne body też jest poprawnie skalibrowane.

A skąd wiesz czy Twoje body jest poprawnie skalibrowane?
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
zeby rowiac watpliwosci proponuje zadzwonic do serwisu i zapytac :)
ja moge to zrobic, ale niedowiarki mi nie uwierza, wiec proponuje samemu

Centralny Serwis CANON Polska,
01-014 Warszawa, ul. Żytnia 15
022 862 41 38,
fax: 862 41 40

Cześ napisał/a:
ale ja przecież cały czas powtarzam, że szkło dostraja się do body a nie odwrotnie.


a ja powtarzam, ze zaden serwis nie ruszy body NIESWOJEJ produkcji, bo nie ma do tego umiejetnosci i sprzetu, wiec pozostaje im kalibrowac obiektyw pod body (zakladajac, ze body jest ok). Tak to juz jest z obiektywami "kundlami"

 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
dtox, - ale co chesz udowodnic?
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
dtox napisał/a:
proponuje zadzwonic do serwisu i zapytac :)

i o co chcesz ich zapytać?
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
Cześ napisał/a:
dtox napisał/a:
proponuje zadzwonic do serwisu i zapytac :)

i o co chcesz ich zapytać?


ja nie musze dzwonic, swoje wiem.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
dtox napisał/a:
swoje wiem.
tzn? Co wiesz?
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
juz to napisalem w tym temacie.
 
Shelter  Dołączył: 08 Lis 2007
Tamron SP AF17-50mm F/2.8 XR Di II LD .... :evil:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
dtox napisał/a:
Nie wyobrazam sobie, zeby serwis Canona (lub kazdej innej marki) kalibrowal obiektyw tamrona pod body Canona
- to naprzyklad ?
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
Fafniak napisał/a:
dtox napisał/a:
Nie wyobrazam sobie, zeby serwis Canona (lub kazdej innej marki) kalibrowal obiektyw tamrona pod body Canona
- to naprzyklad ?


no i co w tym jest nie tak? oswiec mnie zatem
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
dtox, wyraznie nie czytasz tego co inni pisza....no bo wiesz swoje......

Jezeli dostaje szklo i mam z nim FF/BF to SZKLO oddaje do kalibracji a nie aparat i wlasnie serwis danej marki (sigma/tamron) powienien skalibrowac szklo SIGMY / TAMRONA do mojego aparatu....
To samo jest z firmowymi szklami serwis danej firmy musi skalibrowac lub wymienic szklo .....

MAm wlasnie taki przypadek wiec jestem "na czasie" / "w temacie"

Pisalem wlasnie o przypadku gdzy aparat ostrzy prawidlowo z innymi szklami......tylko z tym nowym nie....
no ale ty wiesz swoje....wiec nie czytasz...
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
dobra, masz racje, nie bede sie spieral.
ja sie nie znam
pozdro :-B
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Dla mnie logiczne jest to co pisze Fafniak i Czes. Skoro nie wiemy, czy mamy skalibrowany korpus, to jedyna mozliwoscia jest ewentualna kalibracja samego szkla - i tym zajmuja sie serwisy producentow obiektywow.

To ze ktos testuje obiektywy na swoim, skalibrowanym body, nie oznacza, ze u mnie bedzie ok. Dlaczego? Ano dlatego, ze moje body wcale nie musi byc skalibrowane.

Wniosek? Taki test wykonywany przez sprzedawce na jego body niczego nie gwarantuje.

Proste? Proste!
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
dan napisał/a:
Proste? Proste!

nie dla wszystkich...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach