dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
dan napisał/a:
Wniosek? Taki test wykonywany przez sprzedawce na jego body niczego nie gwarantuje.

a jesli sprzedawca ma papier na to, ze body jest ok?
to chyba logicznym jest, ze jesli Twoje body zle ostrzy na tym obiektywie, to wyslesz body do serwisu a nie obiektyw...
proste? czy nie?
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
dtox napisał/a:
a jesli sprzedawca ma papier na to, ze body jest ok?

a skąd ma mieć taki papier? dtox, daj już spokój... "trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść..."
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
na kalibracjach itd. się nie znam, ale ktoś tu chyba myśli że można ustawić korpus na "0" bez szkła za pomocą jakiegoś przyrządu a potem do tego super-korpusu kalibrować szkła i dawać ludziom. Jak im się nie będzie zgadzało to ich body jest nie tego. To znaczy, że istnieje "body wzorcowe"? Hmm... moje :?: :-P
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
dtox napisał/a:
a jesli sprzedawca ma papier na to, ze body jest ok?
to chyba logicznym jest, ze jesli Twoje body zle ostrzy na tym obiektywie, to wyslesz body do serwisu a nie obiektyw...
- :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A co jesli twoje body z twoimi dotycczasowymi szklami ostrzy ok?
Wiesz poczytaj troche o problemach canonowcow ze szklami .... :-P
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
samber napisał/a:
ktoś tu chyba myśli że można ustawić korpus na "0" bez szkła za pomocą jakiegoś przyrządu a potem do tego super-korpusu kalibrować szkła i dawać ludziom. Jak im się nie będzie zgadzało tzn., że ich body jest nie tego.

to chyba zbyt proste...
1. dlaczego wszystkie body wychodzące z fabryk nie są kalibrowane na "0"?
2. dlaczego wszystkie szkła wychodzące z fabryk nie są skalibrowane pod "zerowe" body?
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
Skoro już jest mowa o kalibracji to wytłumaczcie mi jak do jasnej anieli serwis kalibruje szkło? Nie mówię, że nie można ... ale jak?? Zwłaszcza jeżeli AF jest na śrubokręt?
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
Cześ napisał/a:
dtox napisał/a:
a jesli sprzedawca ma papier na to, ze body jest ok?

a skąd ma mieć taki papier? dtox, daj już spokój... "trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść..."


bo w przeciwienstwie do pentaxa, canon ma serwis w polsce, ktory wystawia paiery na swoje naprawy

dasz sobie rade czy podac Ci reke?

Cytat
Wiesz poczytaj troche o problemach canonowcow ze szklami ...


czytalem, czytalem... wysylaja i po problemie... pare dni i z glowy, bez czekania miesiacami na paczki z niemiec...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
dtox napisał/a:
bo w przeciwienstwie do pentaxa, canon ma serwis w polsce, ktory wystawia paiery na swoje naprawy
- czy ty naprawde nie czytasz o problemach takze z twojego "ogrodu" canonowego ?
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Tak się składa, że na Żytniej naprawiamy sporo sprzętu i jeszcze nie spotkałem się z kwitem, że dane body jest skalibrowane na "0".
W świetle tego co mówisz:
1. dlaczego wszystkie body wychodzące z fabryk nie są kalibrowane na "0"?
2. dlaczego wszystkie szkła wychodzące z fabryk nie są skalibrowane pod "zerowe" body?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
dtox napisał/a:
czytalem, czytalem... wysylaja i po problemie... pare dni i z glowy,
- taaaaaak ? Wiesz nie chce mi sie szukac ale sporo sie tez naczytalem jak to szkiel nie dalo sie skalibrowac - byly wmieniane...... albo 3 aparatmi ostrzyly ok.... a z jednym nie.... tyle ze to body ze wszystkimi innymi szklami ostrzylo ok.....

dobra dla mnie EOT dtox, - wiesz lepiej - sa specjalnie skalibrowane wzorcowe body i jezeli uwazasz ze szklo sprawdzone na takim body jest pewne na 100% to juz twoja sprawa....

dtox napisał/a:
bez czekania miesiacami na paczki z niemiec...
- zalosne (to co napisales i sama sytuacja)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
dtox napisał/a:
czytalem, czytalem... wysylaja i po problemie... pare dni i z glowy, bez czekania miesiacami na paczki z niemiec...
Najwyraźniej nie śledzisz tematu na temat serwisu. Zaskoczę cie, poprawił się.
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
Fafniak napisał/a:
dtox napisał/a:
bo w przeciwienstwie do pentaxa, canon ma serwis w polsce, ktory wystawia paiery na swoje naprawy
- czy ty naprawde nie czytasz o problemach takze z twojego "ogrodu" canonowego ?


widzisz... to jest tak: zakladajac, ze (strzelam) 20% sprzetu ulegnie jakiejstam awarii (powiedzmy ze ma FF)
producent X ma milion puszek na rynku zatem tych z awariami bedzie 200 tys tak?
producent Y ma 1000 puszek, tych z awariami bedzie 200szt...

teraz juz rozumiesz dlaczego jest tyle pisania o awariach i problemach ze sprzetem...
prosty rachunek...
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Fafniak napisał/a:
Wiesz nie chce mi sie szukac ale sporo sie tez naczytalem jak to szkiel nie dalo sie skalibrowac - byly wmieniane...... albo 3 aparatmi ostrzyly ok.... a z jednym nie.... tyle ze to body ze wszystkimi innymi szklami ostrzylo ok.....

właśnie mamy taki przypadek u nas w firmie: gość ma Canona 30D i kalibrujemy mu już trzeci EF 24-70/2,8 cały czas z marnym skutkiem. Chyba w końcu oddamy gościowi kasę za szkło.
Ale Canon jest najlepszy a dtox wie!
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
:lol: :lol: :lol:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ok. jutro postaram sie wydzielic te FF/BF kalibracyjne posty do nowego watku.....chyba ze jakis kolorowy sie tym teraz zajmie - ja ide spac...
 
Seb.  Dołączył: 16 Wrz 2007
że się niesmiało wtrącę :-)

może ten wątek z "sąsiedniego" forum wyjasni co nie co ;-) odnośnie tych testów.

http://www.canon-board.in...?t=24009&page=2

pozdrawiam
Seb.
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Seb., nic odkrywczego tam nie ma. Potwierdza się to co powtarzam od wczoraj.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Potwierdza sie niestety to ze dtox, nie czyta co inni pisza.... on wie swoje
 
Seb.  Dołączył: 16 Wrz 2007
Cześ napisał/a:
nic odkrywczego tam nie ma. Potwierdza się to co powtarzam od wczoraj.


zgadza się :-)
wskazałem ten wątek raczej dla dtoxa, no i co by nie szydzić z tak przedstawionych testów kolegi Cichego.

ot tyle.
pozdrawiam
S
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Seb., - no ale te testy kolega dtox, opisal jako testy na FF/BF - natomiast sytucaja jest zgola odmienna - facet testuje czy szklo jest ostre..... :-P :mrgreen: i to jest ok....
ALE to nie ma nic wspolnego z testem FF/BF :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach