ibra  Dołączył: 16 Sty 2008
Uszczelnienie bagnetu przed przedostaniem się kurzu?
Po ostatnich wakacjach po zdjęciu obiektywu kit w moim gx-10 na bagnecie zebrało się dużo brudu trochę dostało się też do środka,wiadomo że puszka uszczelniona kit nie,zakupu obiektywu uszczelnionego na razie nie planuję. Czym lub jak nożna zabezpieczyć bagnet przed dostaniem się do środka brudu? Wprawdzie do następnych wakacji jeszcze trochę czasu ale chyba warto o tym pomyśleć już teraz?
 

wiktor33  Dołączył: 19 Kwi 2006
Rzeczywiście, ciekawy problem! Szkoda, że do tej pory nikt nie podjął wątku, ale skoro do wakacji tyle czasu…A możnaby popracować nad jakąś uszczelką – pierścieniem z folii albo czymś podobnym. W pierwszym momencie przyszedł mi do głowy sposób z silikonem. Trzeba będzie spróbować, tylko kto pierwszy na ochotnika?
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
Myślę, że problem można rozwiązać zwiększając nieco uwagę i dbałość o sprzęt. Pół życia używam obiektywów bez uszczelnień, aparaty brałem na każdą większą i sporo mniejszych wypraw ale nigdy nie miałem problemów z zabrudzeniem mechanizmów.
 
ibra  Dołączył: 16 Sty 2008
Szumak napisał/a:
Myślę, że problem można rozwiązać zwiększając nieco uwagę i dbałość o sprzęt.
Tylko trudno to wykonać w półpustynnym klimacie.Dniem włóczęga i brak czasu dosłownie na wszystko,wieczorem padasz z nóg pijesz herbatę nie wiadomo kiedy zasypiasz.Rankiem znowu "pęd"i wszechobecny kurz.Robisz zdjęcia,euforia i..znowu boisz się zdjąć obiektyw bo wokoło sypie piaskiem.A jak już masz spokojną przystań to przekonujesz sie że trochę brudu jednak się przedostało?!No tak można czyścić?A może lepiej zapobiegać? :?: ;-)
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
hehe http://pl.youtube.com/wat...feature=related jeśli to Cię nie przekonuje, to zainwestuj w 16-50/f2.8
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
zwykła czarna taśma izolacyjna, obiechałbym raz dookoła i po problemie. Taka tasme zawsze nosze w plecaku foto, latwo sie odklei i nie zostawi sladu, a wpasuje sie w wybrzuszenia przez swoja pewna plastycznosc, polecam sprobowac
 
pba1  Dołączył: 10 Gru 2006
gumka recepturka odpowiedniej grubości i średnicy jeśli nie zmieniasz często szkieł

ja miałem taki problem w tatrach przy mocnym wietrze zdarzało sie że coś było na matrycy pewnie z przedmuchu na styku bagnet-obiektyw , odkąd zakładam "gumkę" jest ok - choć roziwiązanie jest niezbyt wygodne i pracochłonne
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Taśma izolacyjna jest spox i działa! Jakbyś często zmieniał obiektywy to kup sobie rękawiczki silikonowe (np. chirurgiczne) i utnij od strony przeciwległej do palców - końcówkę. Powinieneś otrzymać obręcz o wysokości ok 3-5mm. Owiń taką obręczą ze dwa, trzy razy obiektyw w miejscu łączenia z aparatem (srebrna szczelinka). Może nie tak skuteczne jak taśma ale wystarczające na większość warunków, poza tym gumka taka jest wielokrotnego użytku.
 
ibra  Dołączył: 16 Sty 2008
Chyba taśma izolacyjna byłaby ok.chociaż pomysł z gumką muszę wypróbować? :-B
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Zamienić puszkę na Sigmę SD14. Ma szybkę tuż za bagnetem i nie ma problemu.
 
ibra  Dołączył: 16 Sty 2008
He he zamienić Sama na Sigmę to nie byłoby ok.Bo co powiedzieli by koledzy :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach