seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
Nowe rekordy APS-C Canon Eos 7D
Nowy Canon
http://www.optyczne.pl/21...non_EOS_7D.html
Co na ten temat myślicie? Jedna myśl na początek wreszcie sterowanie lampami z body.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Czyżby pojawił się sprzęt który pobije nikona d300 w klasie aps-c?
Tak czy siak moim zdaniem to bzdura bo w tym momencie Canon będzie miał 4 segmenty w apsc 1000d, 500d, 50d i 7d (i jeszcze zmałpowali z k7 :-P )
Lepiej by było jakby wydali tańszą pełną klatkę, eh.. nie wiem czy bym długo w P pozostał.. :roll:



Mnie bardziej interesuje ta reklama Falconów po lewej stronie :evilsmile:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
seweryn1 napisał/a:
Co na ten temat myślicie?

czy to nie za dużo MPix :?:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
opiszon napisał/a:
czy to nie za dużo MPix :?:
You Ca.. Can.. Canon

Wydaje mi się że ten aparat to czysty marketing, po prostu Nikon miał najlepsze body aps-c i Canon nie mógł tego znieść.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
nic specjalnie ciekawego, ot kolejny aparat, ale pomarudzić można:
Matryca światłoczuła APS–C CMOS z 18 MP - po co aż tyle?
8 klatek na sekundę - niektórzy będą zachwyceni
Zakres ISO (100 – 6 400) można rozszerzyć do wartości 12 800 - ech i znowu będą dyskusje o szumach, mam nadzieje (słabą), że ktoś kiedyś zrobi dSLR z matryca o zakresie ISO 50-800 albo i niższym 25-400 ależ byłbym zachwycony no, ale to byłby bardzo kiepski aparat, bo nie miałby wysokich czułości, a to wszakże podstawa fotografii bez tego ani rusz, taki trynd.

Imponujące wzornictwo - (fragment opisu z optyczne.pl "Aparat EOS 7D firmy Canon posiada następujące nowe funkcje:(...) Imponujące wzornictwo" - no to mnie rozwalili, teraz będę musiał zmienić system i kupić ten aparat, tego mi brakował w Pentaxie, teraz mojej zdjęcia będą ze 100x lepsze, wszak wiadomo Imponujące wzornictwo ma największy wpływ na zdjęcia
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
opiszon napisał/a:
czy to nie za dużo MPix

Ale w opcji mraw z rozdzielczością 3888 x 2592 (mRAW)
może być bardzo nieźle. Mój kumpel kupił 50D i robi w 8mpx rawy, bo i rozdzielczość wystarczająca i poziom szumów - jakich szumów?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ale wizjer ladny. Nie dosc, ze 100%, to jeszcze powiekszenie 1x - przebili nieco K7 :-) Ciekawe jaka bedzie cena w sklepach? Jesli bedzie jak K-7 to dobrze, bo Pentax bedzie musial obnizyc swoje ceny :-)
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
"Zestawu imponujących technologii dopełnia doskonała jakość obudowy – zaprojektowanej z myślą o fotografach, w celu dostarczenia zupełnie nowych doznań w fotografii. "

o jakie doznania związane z obudową może chodzić?

:mrgreen: :mrgreen:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
No i w Amazonie kosztuje $1,699.99 czyli ~4700zł, na start taniej niż k7 :shock:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Eldred, coś ci się pokręciło :shock:

k-7 na starcie kosztował 1300 dolarów

czyli 400 dolarów mniej niż C7d

tak na moje oko to ten Canon w PL będzie wchodził z ceną ok 6600PLN
 
MusicMan  Dołączył: 12 Maj 2008
Fajny sprzęt. Ciekawe jak sie sprawdzi taka ilosc pikseli, zwlaszcza ze pomiedzy 40d a 50d wielkiej albo zadnej roznicy nie bylo a tutaj jeszcze dozucili... Wielu liczylo na tanią FF.
Nie bardzo rozumiem numerologii, dla mnie to kontynuacja serii Dxx a nie cos pomiedzy Dx a Dxx.
Cena okolo 1700$, wiec cenowo bezposrednia konkurencja dla K-7 i d300 - zobazymy tylko co z jakoscia. Dla mnie super - bedzie moze taniej...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
MusicMan napisał/a:
Cena okolo 1700$, wiec cenowo bezposrednia konkurencja dla K-7 i d300

ech, no znowu

może konkurencja cenowa dla d300s, ale na pewno nie dla k-7 :!:
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
opiszon, ale wlasnie w ten sposob tworza sie rozne mity, niekoniecznie greckie ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
opiszon, sorry policzyłem w/g obecnego kursu dolara.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
$ = $ - tego się nie przelicza :evilsmile:
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
W/g obecnego kursu dolara to K-7 kosztuje w BH Photo ~3800 zl ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Eldred, ale to nawet nie chodzi o kurs dolara, bo jak k-7 wchodziło, to też z prostego przeliczenia nie wychodziło nasz 5kPLN
musisz jeszcze doliczyć podatek, którego w USA nie płacisz przy zakupie do innego stanu, oraz różnicę w cle między USA a PL

[ Dodano: 2009-09-01, 10:01 ]
sylwiusz napisał/a:
opiszon, ale wlasnie w ten sposob tworza sie rozne mity

spoko, jak będzie znana cena C7d w PeeLeNach, to mity się skończą
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
No nieźle...na papierze jest lepiej zarówno od K7 jak i D300, a jak wyjdzie w praniu? Czy matryca APS-c 18mpix to nie przegięcie? Co by było gdyby z obecną technologią wprowadzić np. matrycę 8-10mpix i jaki poziom szumów byłby wtedy?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Nie trzeba robic takiej matrycy, mozna sobie zrobic downsampling do tej wartosci i spadna szumy. Stad na tej samej wielkosci odbitkach (a nie 100% na ekranie!!!) szumy z nowszych matryc, nawet jesli maja wiecej MP, sa znacznie mniejsze...
Piekne szczegolowe porownanie generacji Canonow serii G pokazuje to w pelni, polecam lekture:
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Cytat
o jakie doznania związane z obudową może chodzić?

Widzę, że przycisk podświetlania górnego wyświetlacza przesunęli bliżej w porównaniu do 50D ;-)

[ Dodano: 2009-09-01, 10:59 ]
sylwiusz napisał/a:
Stad na tej samej wielkosci odbitkach (a nie 100% na ekranie!!!) szumy z nowszych matryc, nawet jesli maja wiecej MP, sa znacznie mniejsze...

Dokładnie! Pamiętam brandzlowanie się nad cropami z A900, jak to szumi i w ogóle. A jak zobaczyłem prawdziwe zdjęcia, to mi szczena opadła :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach