spacja  Dołączyła: 15 Mar 2011
A ja nie wiem po co pstrykam. Chyba to rzucę :roll:
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Lepiej rzuć trochę zdjęć na forum :roll:

A poza tym co to za pomysł?! A wstydź się :-P
 

spacja  Dołączyła: 15 Mar 2011
Ok. Wstydzę się.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Zajrzałem do spisu forumnowiczów.
Takich co lubią fotografować jest ponad 10000, takich co lubią fotografować Pentaksem - trochę mniej.....
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
TM_Mich, :-B
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
chciłbym być takim balastem jak TM_Mich ;-)
Zazdroszczę mu jego umiejętności widzenia świata wokół.

A pstrykam bo lubię. Głownie jako pamiątka z miejsca i czasu. A jak przypadkiem wyjdzie coś godnego to tym lepirj. Jakby to tak mniej przypadkowo wychodziło ...
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
fotonyf napisał/a:
Takich co lubią fotografować jest ponad 10000

Lubią, ale dlaczego? :-)

Może faktycznie samo „lubię”, to za mało powiedziane. Lubię obserwować otoczenie i ludzi wokół, lubię wyszukiwać sytuacje i miejsca, lubię patrzeć w celownik aparatu (co nie zawsze od razu oznacza wykonanie zdjęcia). Lubię sam proces zdejmowania rzeczywistości, zatrzymywania czasu w obrazie, bo tak, jak jest w danej chwili przez obiektywem, nie będzie już nigdy później. Lubię całe te przygotowania do wykonania zdjęcia, również te czysto techniczne związane z obsługą aparatu, ale także, a może przede wszystkim, zastanawianie się nad kadrem, a czasem szybkie podejmowanie decyzji. Lubię sam moment wciskania spustu i dźwięk migawki. A na końcu lubię oglądać gotowe zdjęcia i pokazywać je innym, najchętniej obserwując ich reakcje. Mniej lubię proces odbywający się pomiędzy tymi dwoma momentami, czyli selekcję i obróbkę, konkretnie cyfrową – zabawa w maczanie filmu w chemii niezmiennie mi się podoba. Dlatego staram się ograniczać liczbę robionych zdjęć, co stoi w sprzeczności z tym, co lubię, powoduje bój istnienia i takie tam. ;-)
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
A ja trochę lubię a trochę nie lubię.

Lubię aparaty, przyznaję - to takie zabawki trochę.
Nie lubię obróbki cyfrowej - bezgraniczne możliwości zmuszają do niezliczonych decyzji.
Lubię Instaxa i odbitki spod powiększalnika - chodzi o to stopniowe pojawianie się obrazu na odbitce na moich oczach.
Nie lubię, że brakuje mi czasu na zabawę w domowe odbitki - nienawidzę też "marnowania" czasu przy skanowaniu negatywów.
Lubię efekty fotografowania - kiedy jakieś zdjęcie na prawdę mi się podoba.
Nie lubię efektów fotografowania - kiedy liczyłem na coś specjalnego a wyszło jak zwykle.
Lubię fotografować ludzi - wcale nie wybitne zdjęcie człowieka cenię bardziej niż wyszukany majstersztyk krajobrazu, zwierząt, roślin czy architektury.
Nie lubię fotografować ludzi - mam ogromny problem aby się w ogóle zdobyć na odwagę i zapytać kogoś, czy mogę. A nawet i później łatwo nie jest.
Ale nie lubię też fotografować "nie-ludzi" - bo efekty tego w 90% przypadków mnie nie zadowalają.
Lubię dzielić się zdjęciami - najbardziej odbitkami.
Nie lubię pokazywać zdjęć - w internecie, kiedy ludzie patrzą a nie zostawiają po sobie żadnego śladu i nie wiem co myślą.
Lubię nosić przy sobie aparat - i myśleć, że to właśnie dzisiaj trafię na coś ciekawego i to sfotografuję.
Nie lubię tego, że ciągle targam ten aparat - i nigdy go z torby nawet nie wyciągam.

Tak, że w sumie nie wiem dlaczego o-)
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
A ja pstrykam, bo nie wiem, co zrobić z palcem ;-)
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
To se folię bąbelkową kup.😀
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
A w pojazdach komunikacji miejskiej pstrykacie? Ach ten dreszczyk emocji, szczególnie na przystankach.
 
Darek M  Dołączył: 10 Lut 2018
Ja uwielbiam dźwięk migawki...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach