szulzykk  Dołączył: 18 Lis 2007
Zmiana balansu bieli
Witam wszystkich forumowiczow. Mam nadzieje ze temat umiescilem w odpowiednim miejscu. Mam pytanie dot. edycji zdjecia JPG. Czy jest mozliwosc zmiany balansu bieli juz na komputerze? Poniewaz mam pare fajnych zdjec ale mialem zle nastawiony balans bieli, a bylem juz po pary glebszych i zamiast na lampe blyskowa nastawilem na swiatlo zarowe :-/ I zdjecia sa niebieskie :mrgreen: Dzieki za odpowiedz.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
szulzykk, owszem jest mozliwosc zmiany w programie graficznym
prosze zlikwidowac obrazek w podpisie
 

szulzykk  Dołączył: 18 Lis 2007
Fafniak napisał/a:
szulzykk, owszem jest mozliwosc zmiany w programie graficznym


Fajnie. Mam PS CS2 i Corel Paint Shop Pro Photo X2 ( ktory jest genialny ) i moze powiecie jak to zrobic ;-)


Fafniak napisał/a:
prosze zlikwidowac obrazek w podpisie


Zrobione :oops:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tak, ale efekty nie zawsze muszą być zadowalające.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
szulzykk napisał/a:
jak to zrobic

Na początek ściągnij sobie taki programik http://megapliki.interia....-2.7.37.37.html
Picasa2 posiada podstawowe możliwości obróbki zdjęć.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
szulzykk napisał/a:
i moze powiecie jak to zrobic

Pełno tego.
Np.
 

szulzykk  Dołączył: 18 Lis 2007
Dzieki wielkie juz mykam do lektury ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
szulzykk napisał/a:
Mam PS CS2 i Corel Paint Shop Pro Photo X2 (
- taaak jak rozumiem obydwa programy masz legalnie....(co widac po znajomosci tematu....) :evil:
ok....
wez corela - masz tam narzedzie do zmiany balansu bieli
znajdz opcje i zmien wstepnie na 5600K-6000K cos w tych okolicach
Czasem fajne efekty daje temp. barwowa w okolicach 4700K
 

szulzykk  Dołączył: 18 Lis 2007
Znajdz mi szarego usera ktory ma wszystko legalne ... ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Cytat
Znajdz mi szarego usera ktory ma wszystko legalne ...

Wielu siedzi tu wyłącznie na Linuksie
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja mam wszystko legalne choc ze stajni adobe mam tylko elemetsa 2.0. Jestem zdeklarowanym i czynnym przeciwnikiem zlodziejstwa softu.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Ze stajni adobe to ja mam tylko Acrobat Readera. :mrgreen:

W PSP jest opcja ustawinia balansu, w innych też jak już ci koledzy poradzili.
Tylko przy dużej korekcji to niestety słabo wychodzi - nie ma jak RAW.

 

szulzykk  Dołączył: 18 Lis 2007
W Corelu znalazlem laicka funkcje i zdjecie wyglada pare razy lepiej.


MKw napisał/a:
Jestem zdeklarowanym i czynnym przeciwnikiem zlodziejstwa softu.


Nie ktorych np nie stac na legalne oprogramowanie ;-) Ale z chodzimy z tematu Panowie ;-) Dzieki za odpowiedz i pomoc. Temat do zamkniecia.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
szulzykk, Twoje poglądy na temat użytkowania nielegalnego softu (niezależnie od Twojego tłumaczenia), jak już zauważyłeś, nie znajdują tutaj zrozumienia.

Proszę, abyś pomijał tę kwestię w swoich przyszłych wypowiedziach.
Posty zawierające poglądy podobne do Twoich, będą kasowane.
 

kosafwc  Dołączył: 24 Lut 2007
Zorzyk, powinieneś być królem, albo byłeś w poprzednim wcieleniu. :mrgreen:
Oczywiście, ze głupoty szulzykk wypisuje, a juz bronienie piractwa na zasadzie 'bo mnie nie stac' jest infantylne, ale dlaczego kasowac? Forum, moderatorzy, właściciele etc. nie ponosza odpowiedzialności za treści tu wygłaszane. Wiekszość zapewne 'zjedzie' wymienionego za takie poglądy i przedstawi własne [pomijam juz fakt, ze wałkowane to było juz chyba tysiac razy], ale kasując posty wprowadza sie jakas cenzure, a tak być nie może. Najlepszym rodzajem quasi-cenzury byłoby chyba najlepiej omijanie wywodow w stylu 'kradne bo mnie nie stac' czy innego promowania aspołecznych zachowań.
Cheers :mrgreen:
 
rpg  Dołączył: 22 Gru 2007
kosafwc, popieram :). Omijanie tematu sprowadzi się do tego, że ludzie bez legalnego softu nie będą znali innego (poprawnego?) poglądu na kradzież oprogramowania.szulzykk - skoro używasz do obróbki graficznej nielegalnego softu to może szkiełka i puszkę też komuś podciągniesz? :evilsmile:
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
kosafwc napisał/a:
bronienie piractwa na zasadzie 'bo mnie nie stac' jest infantylne

Delikatnie mówiąc. Tym bardziej, że kasetka z kitem jest jakoś tak 5-6 razy droższa od Adobe Elements, które (z paroma darmowymi dodatkami) potrafi dość skutecznie zastąpić Photoshopa. Za niecałe 300 zł. A za niecałe 400 zł można nawet kupić w komplecie mały tablet graficzny Wacom'a z AE5. Właśnie tak koło niego chodzę i myślę - kupić nie kupić...
Darmowego softu też jakoś coraz więcej - i w coraz lepszym "gatunku".
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
szulzykk napisał/a:
Nie ktorych np nie stac na legalne oprogramowanie ;-)

A jak Cię nie stać, **********, na rower, aparat, samochód albo cokolwiek innego to też mi ukradniesz?

Szkoda, że z informatyki jestem słaby, bo chętnie ustaliłbym Twój IP i nasłał Policję. Jak Cię nie stać, to sobie zainstaluj darmowego GIMPA albo zmień hobby na tańsze.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
prosze ....
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Drodzy obrońcy legalności softu wszelakiego jak i piraci bezwględnie używający softu, dajcie na luz.... Były tu długie dyskusje, jakoś nie przypominam sobie, żeby tak naprawdę wniosły wiele i przekonały stronę przeciwną. Warto zaczynać znowu?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach