TomaSzSz  Dołączył: 04 Lip 2007
Zapewne tak ;-)
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
Ja tam poczekam aż cena k30D spadnie do 2500
 

TomaSzSz  Dołączył: 04 Lip 2007
a ja czekam na K5D :roll: :roll: :roll:
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
ja czekam na może bardziej realne k2D FF.

bo jak dla mnie k20 niczym szczególnym nad k10 nie góruje. no może oprócz ceny :mrgreen:
 

TomaSzSz  Dołączył: 04 Lip 2007
Ja oczekuje puszki na poziome D200, D300 . Nie chodzi mi o matrycę, bo jest ok. ale raczej o samą puszkę, funkcjonalność i ergonomię jaką dają te 2 puszki nikona ( a właściwie to ta sama puszka prawie) oraz lepszy AFF :roll: . :evilsmile: :lol:
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
ThomFoto, az nie wierze, ze to pisze, ale musze sie z Toba zgodzic :shock: Przegladalem ostatnio manuala do k20 i procz kilku smaczkow, nie ma tam nic nowego - k10 i k20 to takie same puchy :mrgreen: Nie ma co przeplacac ;-) Chyba ze jakosc obrazu brdzie powalac, ale po rewelacjach z 22bitowym przetwarzaniem jakos nie wierze w rewolucje. Pentax odrobil lekcje z marketingu ;-)
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
a dzięki , dzięki.

jakośc obrazu powalać nie bedzie bo pewnych spraw sie nie przeskoczy /APS-C/.
czyli jest trochę lepiej za dużo wiecej /kasy/. słaby argument aby userzy k10 wymieniali puchy

a pozostali mają zupełnie fajny entry level k200 choć w innym miejscu na forum ktos pisał że wycieli kalibrację szkieł w k200. zupelnie nie kumam takich sztucznych kastracji.czy ktoś z posiadaczy k200 może potwierdzic że rzeczywiście Pentax zdecydował sie na taki karkołomny zabieg?

generalnie... jeszcze puszki na dobre nie zagościły na półkach a już po emocjach. bez sensu.
k20 jest już dostępne w wielu sklepach. czekamy na foty pierwszych zadowolonych userów.

a posiadacze k10...cóż... przyjdzie poczekać do premiery k2D FF. oby jeszcze w tym roku

 
predoo  Dołączył: 26 Sie 2006
Cytat
w zasadzie k20 jest już dostępne w wielu sklepach a na forum nikt sie zakupem nie chwali

są już pierwsi użytkownicy tutaj
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
A ja chyba ostatni??? :lol:

Właśnie sprawdziłem, mój aparat dobiega 40 tys. klatek, jest całkiem żwawym staruszkiem i bynajmniej nie wybiera się do krainy wiecznych ekspozycji. Szczerze mówiąc, nawet emerytury mu za bardzo nie planuję, słabo mi to idzie, ale ciii... żeby się nie zbuntował. I nie nie, nie dla Złotej Łopaty odgrzebałem ten wątek, a ze zwykłej ciekawości. I fajnie było poczytać, jakiż to on drogi, jak poprawili AF i że nie warto się przesiadać z K10D, tylko jeszcze chwilkę poczekać na FF... :mrgreen:
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
Mój K10D przeszedł w grudniu na emeryturę. Sprawny, do końca robił zdjęcia. Przebiegu nie sprawdzałem. Obecnie leżakuje w kolekcji z zamiarem użycia go od czasu do czasu, aby pozostał żywy
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
U mnie bliźniak K10D, czyli GX-10 (Samsung) po prostu przestał działać. Obraził się na baterię. Jako, że nastąpiło to po przesiadce na K-5 , nie nalegałem. I tak sobie leży obrażony :(
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
predoo w 2006 napisał/a:
przyjdzie poczekać do premiery k2D FF. oby jeszcze w tym roku

Jakiż optymizm :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ja nie leżakuję trupów. Padł? to wypad.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
rychu, jak zrobiłeś, żeby cytat z marca 2008 cofnął się w czasie o dwa lata? :mrgreen:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
O tym ☝️paluszkiem ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
To spróbuj pchnąć do 2026 i kupić sobie K-3 III na wyprzedaży ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ryszard napisał/a:
spróbuj pchnąć do 2026 i kupić sobie K-3 III

Jeżeli będzie w wersji różowej limited dlaczego nie?
Wiesz, nie jarają mnie już nowości. Mam nadzieję, że to co mam przetrwa przynajmniej tyle co twój sprzęt.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
rychu napisał/a:
Wiesz, nie jarają mnie już nowości.
Mnie trochę tak, ale nie żeby od razu brać pożyczkę ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Nigdy nie wpadła mi do głowy pożyczka na hobby. Miałem zamiar uzbierać na nowy 16-50, ale jak już się ukazał i obnażył cenę swą - zrezygnowałem.
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Ryszard napisał/a:
Mnie trochę tak, ale nie żeby od razu brać pożyczkę

Pożyczkę nie, ale raty (0%), można już rozważyć (inflacja!).
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
apemantus, a jeszcze jak kilka rat dają gratis... aż szkoda nie brać (No chyba że chcesz walczyć z inflacja i ograniczać konsumpcję)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach