Max Alder  Dołączył: 28 Kwi 2021
Pentax K-X wymiana na nowszy korpus
Dzień Dobry

Jestem Posiadaczem i użytkownikiem Pentaxa K-X z którego zawsze byłem zadowolony i z moją 50 /1.8 robi dobre zdjęcia
jednak czas mija i postęp techniczny idzie do przodu .
Mam pytanie :
- Na jaki korpus powinienem zmienić aby odczuć poprawę jakości plików RAW
W czasach kiedy kupowałem mojego K-X strasznie chciałem mieć K10 a potem K20 no ale wtedy to była inna półka cenowa
czy wymiana dziś na K20 to dobry pomysł czy lepiej już dozbierać do np. K50 lun K-5
Bardzo lubię mojego Pentaxa bo do dziś gdzie nie pójdę to zawsze wszyscy chcą go oglądać mimo że mają jakieś nowe Canony lub Nikony bezlustekowe - Czuje się zawsze wyjątkowy :)

Pozdrawiam Serdecznie i proszę o wyrozumiałość
Max
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Nie podałeś dostępnego budżetu, ale po K-x zdecydowanie polecam Ci K-70. Podobne gabaryty, jak zwykle świetna ergonomia, bardzo dobra matryca i jej oprogramowanie, AF też lepszy, a odchylanego wyświetlacza też nie pożałujesz.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Poprawę odczujesz przechodząc na K-5, a jeszcze lepiej na K-5II (AF), lub KP. K-50 i pochodne sobie odpuść, bo po co walczyć z padającym selenoidem?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Enzo napisał/a:
Poprawę odczujesz przechodząc na K-5, a jeszcze lepiej na K-5II

A jeszcze lepiej K-5IIs.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
plwk napisał/a:
Enzo napisał/a:
Poprawę odczujesz przechodząc na K-5, a jeszcze lepiej na K-5II

A jeszcze lepiej K-5IIs.

Nie. Ten korpus zawsze miał chore ceny, niewspółmierne do zalet.
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Ja polecam KP jest ciut lepszy od K-70 ale i ten tez jest dobry
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Max Alder, wszystko zależy od budżetu jakim dysponujesz/jakim możesz dysponować jeśli zaciśniesz pośladki... Z używek K-5 będzie doskonałym wyborem, moja przeszłą ze mną prawdziwe piekło (w sensie - gdzie była i co widziała), a zdjęcia nią robione były publikowane w gazetach, magazynach, pokazywane na wystawach i konkursach - nikt nie domyślił się, ze to nie są ujęcia z FF Canona, Nikona czy innego Sony :evilsmile: . K-5 wprawdzie zaczęła mi ostatecznie trochę fiksować, ale gdy K-3 III zastąpiło ją na stanowisku konia roboczego - kapiątka zachowuje się poprawnie i wciąż robi zdjęcia, jako zapasowe body, więc jeśli nie trafisz zajechanej sztuki - będziesz miał aparat na lata.
KP też wydaje się dobrym wyborem, może pierwsza K-trójka? Naprawdę zależy, ile możesz wydać i co jest dostępne na rynku wtórnym, do jakiego masz dostęp...
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Max Alder napisał/a:
czy wymiana dziś na K20 to dobry pomysł czy lepiej już dozbierać
Używałem jednocześnie K-x i K20D i zatrzymałem ten drugi. Jest "fajniejszy" mimo słabszego wysokiego ISO i trochę wolnej pracy (podgląd, powiększanie itp.). Dzisiaj jednak celowałbym wyżej - K-5 II / K-3 / KP
Max Alder napisał/a:
strasznie chciałem mieć K10 a potem K20
No ten poziom, ale bierz nowsze.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
... czyli każdy swój ogonek chwali ;-)
Powiem tak: mam K-70 i K-3, ale wolę używać tego pierwszego. K-3 używam teraz prawie tylko z DA300, bo taki zestaw jest lepiej wyważony, a K-70 i tak mam wtedy obok z krótszym obiektywem. Także każdy musi to sam "zważyć w swoim sercu".
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Parę lat temu KX upadł mi i się rozwalił. Kupiłem po pół roku K3 II, używając przez te pół roku pożyczone k200D i ja z jestem mega zadowolony z K3 II.
Ja nic nie doradzę, napiszę tylko, że przeskok z KX był niesamowity. Ale zdjęcia zaczęły ważyć dużo więcej, puszka większa...
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Kuba Nowak napisał/a:
... czyli każdy swój ogonek chwali
A pewnie, że tak :lol: Max Alder sam napisał, że ciągnęło Go do wyższych modeli. I ja to rozumiem - nerwowy AF i brutalna migawka w K-x to nie są rzeczy, które mile wspominam. Gdzieś muszą być różnice oraz oszczędności.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach