maad11  Dołączył: 28 Lip 2007
to ulica Grodzka - główna ulica lubelskiej starówki, zaraz za Bramą Grodzką
Tutaj więcej - Apteka Muzeum

mam nadzieję, że Eldred nie będzie miał za złe, że za niego odpowiadam...

pozdrawiam

 

corn  Dołączył: 02 Wrz 2007
Dzięki. To zainteresowanie wzięło się z doktoratu o aptekach, z którym miałem do czynienia. Adres wykorzystam dla kustosza naszego muzeum aptekarstwa.

[ Dodano: 2008-02-23, 20:34 ]
Jak by kogoś interesowało to jedno ze zdjęć na okładce jest mojej produkcji (Oczywiście nieskromnie powiem) http://www.aptekapodlabedziem.com.pl/top1.php?id=6
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Nie mam za złe ;-) dzieki za zainteresowanie,

Dancer dziękuje za zainteresowanie. Uważam, że nie każde zdjęcie musi od razu opowiadać jakąś historię, niektóre pokazują ciekawe miejsca, ładne zachody słońca, czy chociażby maja fajną kolorystykę i geometrię. Może zbyt pochopnie w pierwszym poscie napisałem o street photo, i teraz moje wszystkie zdjęcia są oceniane pod tym kątem?

pozdrawiam
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
Eldred napisał/a:
niektóre pokazują ciekawe miejsca, ładne zachody słońca, czy chociażby maja fajną kolorystykę i geometrię.


co Ci się spodobało w zdjęciu nr 4 ?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
No właśnie z tym zdjęciem nie jestem pewien dlaczego mi się podoba, przyciąga mój wzrok, sam tego nie potrafię określić, czy to ta kolorystyka czy bokeh, coś w sobie ma, przynajmniej dla mnie. Jeśli Ciebie w ogóle nie rusza to też dla mnie cenna uwaga, żebym pamiętał, że nawet nieokreślone "przyciąganie" do zdjęcia jest często czysto subiektywnym odczuciem, i za to ci Dancer dziękuję.

[ Dodano: 2008-06-07, 11:44 ]
Secik który zrobiłem mojej dziewczynie wczoraj, chciałbym poznać opinie na temat techniki, co zrobić żeby było lepiej, do Tarasowa mi jeszcze daleko ale chcę się uczyć. :->

No i oczywiście jak zwykle podkreślam, że jeśli schodkowanie jest bardziej widoczne to wystarczy kliknąć w zdjęcie i wyświetli się odpowiednio bez doczytywania (ograniczenia picassy zdjęcia mogą mieć tam szerokość 400, 800 lub 1600, a nasze forum woli 700)

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.
 

callistratis  Dołączył: 31 Sie 2007
mini akciki - fajny pomysl acz wykonanie moglo by byc lepsze.

nr 7 mi sie podoba (tylko jakby poltonow malo bylo)
 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
Na początek popraw numeracje, bo fotki z pierwszej i drugiej strony mają takie same numery.
Co do techniki nie będę się wypowiadał, początkujący jestem.
Ale mogę powiedzieć, że z pierwszej strony podobają mi się 9, 10.
Co do sesji z dziewczyną to 4,6, 8 też ujdzie :mrgreen:

pozdrawiam i pytam kiedy uda się spotkać na piwie ?

ps. chyba po kalibracji monitora ciągle mam za dużo zieleni, chyba, że problem występuje po twojej stronie.
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
dwa ostatnie najbardziej mi się podobają
 

Orpheo  Dołączył: 21 Maj 2008
Eldred numer 5 - za intrygę - plusik, numer 7 za pomysł i kompozycję - plusik. Pozostałe jakoś mi się nie podobają.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Mi najbardziej podoba się 4 i 8 (z naciskiem na 4).
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Chyba 4 najlepsza, ale jak dla mnie za duże rozmycie (no chyba że ostrość nie trafiona) no i bez sensu rekwizyt skoro i tak nie leży modelce, aczkolwiek w 7 pasuje.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
dybon, numerki są nad zdjęciami, na zdjęciu nr4 nie ma gitary.

Dziękuję wszystkim za opinie, może by tak jeszcze jakieś wskazówki? Jeśli któreś zdjęcie się nie podoba to piszcie proszę co byście zmienili itd.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
witusch, wszystkie zdjęcia były robione pięćdziesiątką na 1.7 więc głębia ostrości jest malutka, stąd pewnie te problemy z ostrością, po za tym dopuszczam pewne poruszenie z racji dość słabych czasów (do tego przy wywoływaniu dodawałem w lightroomie nieco glowa więc może to sprawiać wrażenie mydełka którego smc-f 50 1.7 nie ma na pełnej dziurze a do tych zdjęć mi coś takiego akurat pasowało).
 

callistratis  Dołączył: 31 Sie 2007
no to wskazowki. tylko pamietaj ze to moje zdanie tylko :-)

ten glow powoduje wrazenie nieostrosci. osobiscie bardzo lubie rysowanie 50@1.7 i nie widze powodu psucia go glowem.

mam wrazenie ze na wielu zdjeciach brakuje poltonow, chyba wfekty zabawy suwakami w lightroomie, widac zwlaszcza na 5 i 7.

nr 2 jest z kolei zbyt mdle, za slaby kontrast. nawet do portretru mi nie pasuje.

wyglad dziewczyny: z fotografowaniem wlasnych dziewczyn jest tak ze sie nie widzi wad. dotyczy to tez zon, kochanek i kogo tam jeszcze. i nawet jesli ta osoba nie wyjdzie szczegolnie korzystnie na zdjeciu to nam i tak sie podoba. a obcym juz nie koniecznie. tak ci podpowiadam zebys bardziej pracowal nad nie tyle kompozycja co przedstawienem osoby na zdjeciu.

po kolejnym ogladnieciu podoba mi sie rowniez 8 ale albo mam zle monitor skalibrowany albo jest za ciemne troche. gitara chyba jednak na tym nie pasuje, ale jest takie delikatne.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Ok kilka nowych zdjęć, tym razem nie portretowo (to może następnym razem, uczę się, wyciągnąłem wnioski z poprzednich komentarzy)

s1.


s2.


s3.


s4.


s5.


[ Dodano: 2008-08-27, 20:29 ]
Widzę, że zainteresowania brak więc parę nowych zdjęć ludzi.
L1.

L2.

L3.

L4.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
s1 i s2 - fajowy kanion

a ze zdjęć, to ciekawe L4 i to nie tylko z powodu nazwy ;-)

podobają mi się takie kontrasty na zdjęciach B&W
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
L2 i L4 po prostu super w mojej ocenie.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Po baardzo długiej przerwie wrzucam parę nowych zdjęć.
Kasia
K1
K2
K3
K4

Daga
D1
D2
D3
D4

Ostatnie dwa zdjęcia, to dodatkowe pytanie, która wersja bardziej się wam podoba, bo ja się zupełnie nie mogę zdecydować, obie moim zdaniem mają coś innego fajnego w sobie.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Z ostatnich dwóch zdecydowanie D4 bardziej mi się podoba. Jak można rezygnować z takich kolorów?! :-P
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
k2 jest zaje......... ste :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach