Markus1985  Dołączył: 19 Lut 2009
Podoba mi się bardzo K1, D3 i D4 :-)

Pozdrawiam i zapraszam na mój wątek :-)
 

eNIKa  Dołączył: 27 Maj 2008
a mi najbardziej podaba sie D2. A z tych dwóch to kolorowe.

Pozdrawiam
eNIKa
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
D2 i D4 mi się podobają. Reszta albo ze względu na pracę ze światłem lub od strony kadru mi nie podchodzą. Od strony obróbki większość z nich zdecydowanie ma za dużo czerni w cieniach co równa się zeru szczegółów.
 

lukas  Dołączył: 01 Lis 2007
ostatnie najbardziej.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
kulten, no właśnie czekam na jakieś wskazówki co do pracy ze światłem, ta sesja specjalnie była robiona ze światłem górnym i ciemnym tłem tak aby się niedoświetliło i "nie było go". Ta czerń nie jest wynikiem obróbki a jedynie odpowiedniego wykorzystania światła.

Dziękuję wszystkim za opinie i proszę także o wskazówki :-) :-B :-B
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Daleki jestem, do poczucia się ekspertem w dziedzinie portretu ale z tego co wiem to przy czarnym tle tak jak napisałeś należy nie doświetlać ale chodzi o niedoświetlone tło a nie obiektu. Czyli pierwszy plan powinien posiadać szczegóły. Softbox był w użyciu?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Czyli rozumiem, że chodzi Ci o zbyt mocne cienie na twarzy? Nie zostało tutaj użyte żadne studyjne oświetlenie, żadnych softboxów itp. zwykła jarzeniówka nad drzwiami wyjściowymi na ciemną klatkę schodową. Zresztą zdjęcia które wrzuciłem do konkursu "portret przy jednym źródle światła zostały zrobione w ten sam sposób.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Nie o to mi chodzi. Cała seria z k jest nie wystarczająco doświetlona. Cienie na twarzy wynikające z odzieży modelki, które rzucają właśnie swój cień na skórę to imho błąd. Sama zaś odzież posiada za dużo czerni. Nawet w warunkach niestudyjnych należy choćby stosować blendę, to na prawdę dużo daje. Samo oświetlenie płynące z żarówki to zdecydowanie za mało.

Ale zaznaczam, moja wiedza na temat temat jest niewystarczająca choć podeprę się linkiem do fotografii portretu, które w mojej opinii są wyjątkowe godne naśladowania: link .

:-B
 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
K4 - balans bieli sobie nie poradził, porównaj kolor skóry z innymi zdjęciami. Reszta fajna, klimatyczna. Osobiście D4 mi się najbardziej podoba, mam na myśli te cienio-kolory na całej fotce.
Domyslam sie, ze 70ltd. Zaczynam miec ochote na to szkło, szkoda tylko że DA, ale na jakis czas starczy mi.

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
kulten, dzięki za uwagi, link powalający :shock: , właśnie do czegoś takiego dążę, ale coś czuję, że muszę zainwestować w oświetlenie.

[ Dodano: 2009-03-24, 11:38 ]
Wito76 napisał/a:
4 - balans bieli sobie nie poradził, porównaj kolor skóry z innymi zdjęciami.
To jest jedyne zdjęcie gdzie nie zmieniałem kolorystyki w obróbce, ze światłem jarzeniowym bywa różnie jeśli chodzi o WB.
Dokładnie, to DA70/2.4LTD, dlatego ciężko Mi było zrobić te zdjęcia, za ciemne jest to szkło do zdjęć w takich warunkach, a przy szumach kadyszki muszę być ostrożny z czułością.
Z kolei światła nie mogę wyregulować a zresztą gdyby było jaśniejsze przypuszczam że mogły by wyjść jeszcze większe kontrasty, a te które są to już chyba i tak max.
Spróbuję takiego samego ustawienia ale z Lampą z dyfuzorem skierowaną w sufit ale nie wiem czy wtedy nie stracę zbyt dużo cieni.
 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
Eldred napisał/a:
To jest jedyne zdjęcie gdzie nie zmieniałem kolorystyki w obróbce
Widać właśnie :), mi się bardziej te schłodzone kolory podobają bardziej, nadają klimat fotografii.
Gdyby to był Idol i miałbym podsumować całość, powiedziałbym - jestem na Tak.
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Pochwalę najlepsze
L2.rewelacyjny
K3.rewelacyjne,ale przeszkadza ten różowy zafarb na twarzy,chuście i ścianie.Gdybyś ścianę zrobił bardziej BW nie mam uwag.
D1.rewelacyjne,ale brakuje tej odrobiny ostrości na oku i trochę szczegółów dla skóry.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
dany napisał/a:
K3.rewelacyjne,ale przeszkadza ten różowy zafarb na twarzy,chuście i ścianie.Gdybyś ścianę zrobił bardziej BW nie mam uwag.
dobry pomysł, pomyślę o tym, dzięki :-) :-B
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Podobają mi się L4 i D3, seria zdjęć Kasi - jak dla mnie coś jest nie tak z kolorami i miną modelki.
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
K1 i K3 mi najabardziej sie podobaja :)
D3 czy D4? to wybieram D3
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Zachęcony sporym odzewem wrzucam parę kolejnych zdjęć.

A1.

A2.

A3.


Te i więcej zdjęć na mojej picassowej galerii, niestety jeszcze nie dorobiłem się strony ale zamierzam taką mieć (prędzej czy później), także jeśli komuś się zachce to zapraszam ;-)
 

mic_kas  Dołączył: 11 Kwi 2008
Eldred co tu dużo mówić... wyrabiasz się chłopie ;-)

Czekamy na więcej, czekamy na stronę 8-) 8-)
 

makak  Dołączył: 31 Sie 2008
A1. No trochę za ciasno jak dla mnie. Ręka dość niezgrabnie wystaje z kadru, chyba lepiej by było bez niej, albo z nią, ale szerzej. Ładne światło.
A2. Ma fajny klimat, ma to coś. Podoba mi się.
A3. Ciut więcej przestrzeni pod brodą i pełna symetria - tak to widzę ;-) .
 

mic_kas  Dołączył: 11 Kwi 2008
Jak dla mnie A1 jest ekstra.
wszystko ładnie pięknie. z tych trzech najbardziej te do mnie przemawia. \

Łukasz ja tez chce taki portrecik :evilsmile:

A2 także na tak

A3 super GO, jednak jakoś do mnie nie trafia..
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
makak, dzięki za uwagi :-) :-B , właśnie o takie coś mi chodzi, ciasnych portretów ciągle się uczę.

mic_kas, wpadnij z tymi tuszami to Ci taki zrobię :-D :-B

tzn.. nie żebyś się musiał malować do zdjęcia :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach